Istorijos mylėtojai rinkosi į Vytauto V. Landsbergio dokumentinio filmo premjerą
Lapkričio 7-ąją Vilniuje prasidėjo tradicinis, jau 17-tas Europos šalių kino forumas „Scanorama“. Šiemet festivalio programoje – daugiau kaip 100 filmų, atrinktų iš svarbiausių Europos kino festivalių, geografiją praplėtęs trumpametražių filmų konkursas „Naujasis Baltijos kinas“ ir turiningi susitikimai su pasaulinio pripažinimo sulaukusiais kūrėjais.
Sekmadienį „Vingio“ kino teatre įvyko ilgai laukta Vytauto V. Landsbergio filmo „Vanago portretas“ premjera.
Išskirtinės premjeros nepraleido Adolfo Ramanausko-Vanago bendražygis Juozas Jakavonis-Tigras, profesorius Vytautas Landsbergis, muzikantas ir architektas Algirdas Kaušpėdas ir kiti.
„Mes atradome palaikus žmogaus, kuris tapo okupantui didžiausią neapykantą keliančiu žmogumi. Ir tai dar kartą įrodo, kad net vienas žmogus valstybės istorijoje gali būti toks svarbus“, – teigė Vytautas V. Landsbergis.
Dokumentinis filmas „Vanago portretas“ pasakoja apie Adolfą Ramanauską-Vanagą, vieną garsiausių Lietuvos pokario partizanų vadų, miškuose kovojusį su sovietų okupantais, net 11 metų priverstą slapstytis su šeima. Išduotą ir itin žiauriai sovietų ukankintą. Filme bandoma rekonstruoti šio laisvės kovotojo pasaulėjautą, siekiama atskleisti jo dvasios stiprybę ir subtilius asmenybės niuansus, remiantis paties Vanago dienoraščiais ir jo artimųjų atsiminimais.