Istorikė Luka Sinevičienė atvirai prabilo apie išgyventą depresiją ir anoreksiją

Luka Sinevičienė/Organizatorių nuotr.
Luka Sinevičienė/Organizatorių nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2019-11-12 16:16
AA

„Kai mane tėvai iš Šiaulių atvežė į Vilniuje esantį valgymo sutrikimų centrą, iš ten buvau tiesiai išsiųsta į ligoninę“, – pirmą kartą apie savo išgyvenimus viešai išdrįsta prabilti televizijos išgarsinta istorikė Luka Sinevičienė.

Kalbėti apie anoreksiją jai nėra lengva, tačiau visuomenę kalbėti pačiomis įvairiausiomis temomis raginanti 26-erių moteris įsitikinusi – tai daryti būtina. Kaip ir neslėpti to, su kuo susiduria su depresija kovojantys žmonės.

Luka savo itin asmenišką istoriją, apie kurią iki šiol nežinojo net daugelis draugų, patikėjo televizijos laidos „Gyvenimas“ vedėjui Edvardui Žičkui. „Daugeliui mūsų ši jauna moteris – pavyzdys, kaip reikia mylėti savo tėvynę ir ką ši meilė gali duoti“, – įsitikinęs Edvardas.

O patriotizmas, kuriuo ji noriai dalijasi viešai, į L. Sinevičienės gyvenimą nutiesė kelią ir. meilei. Būtent savo pilietinių iniciatyvų dėka ji sutiko karininką kapitoną Alminą. Neįprastai susipažinusi pora net ir tuokėsi neįprastai – Sinevičių vestuvėse netrūko uniformų ir kardų.

Vis dėlto, trečiadienio vakarą eterį pasieksianti laida kvies pažvelgti ne tik į meilę gimtinei, bet ir į meilę savo kūnui. Paauglystėje pirmą kartą susidūrusi su valgymo sutrikimais, nes nepatiko kaip atrodo atvaizdas veidrodyje, Luka dėl anoreksijos baiminasi iki šiol.

Su laidos „Gyvenimas“ kūrėjais ji pasidalijo savo išgyvenimais bei patarimais, kaip atpažinti grėsmingos ligos simptomus bei ką daryti ne tik pačiam sergančiajam, bet ir jo artimiesiems.

„Yra momentų, kuriuos aplinka turi pastebėti pasikeitusiame elgesyje artimo žmogaus, kurio svoris ima ženkliai kristi“, – įsitikinusi televizijos projektų dalyvė, istorikė Luka Sinevičienė.

Pamokanti jos gyvenimo istorija apie meilę sau, Tėvynei ir žmonėms – jau trečiadienį 21.00 val. laidoje „Gyvenimas“ su Edvardu Žičkumi per „Lietuvos ryto“ televizją.

Amžiną meilę prisiekė visuomenininkė Luka Lesauskaitė ir karininkas Alminas Sinevičius (37 nuotr.)
+31