Istorinis Emilijos Gelažninkienės startas su motobagiu: įveikti 838 km, dingę stabdžiai ir avarija

Emilija Gelažninkienė / „MCH photography“ nuotr.
Emilija Gelažninkienė / „MCH photography“ nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2022-07-25 21:36
AA

Emilija Gelažninkienė tapo pirmąja moterimi iš Lietuvos su motobagiu startavusia ir finišavusia Pasaulio Baja Taurės etapo varžybose. Emilija su savo vyru šturmanu Arūnu Gelažninku atstovavo Dakaro čempiono Nassero Al-Attiyah komandai, kuri suteikė lietuviams išskirtines sąlygas. Techninių problemų neišvengęs ekipažas užėmė 17 vietą, bet iš Ispanijos parsiveža naujos patirties bagažą.

Ispanijoje Aragono regione esančiame Teruelio mieste sąlygos nebuvo lengvos – kaitino daugiau nei 35 laipsnių temperatūra. Pasaulio Baja taurės etapas, vykstantis Ispanijoje, pritraukia bene didžiausią dalyvių skaičių.

„Įveikėme 838 km, iš jų net 562 km greičio ruožų, džiaugiuosi, kad turėjau galimybę būti čia, nors ir turėjome rimtų techninių sprendimų ir keletą baisokų avarijų, tačiau būtent tai ir suteikia galimybę mokytis. Mano tempas buvo tikrai geras, žinant tai, kad konkuruoju su ne vienerius metus važiuojančiais lenktynininkais ir lentynininkėmis. Analizuodami intervalus, matėme, kad sekėsi puikiai, tačiau šis sportas negailestingas ir šį kartą atsitiko taip, kaip atsitiko“, – pasakojo Emilija Gelažninkienė.

Emilija Gelažninkienė ir Arūnas Gelažninkas Pasaulio Baja Taurės etapo varžybose / MCH nuotr.

Tik šį sezoną į šturmano kėdę sėdęs Arūnas neslepia, kad kol kas sekasi išvengti didelių navigacinių klaidų.

„Turėjome techninių problemų, tačiau Emilija tikrai gerai susitvarkė su jomis, buvo visko, tempas buvo labai geras, aš irgi klaidų nepadariau, mes labai laimingi, kad galėjome būti čia“, – pasakojo Arūnas Gelažninkas.

Tarp Dakaro ralio ir kitų aukšto lygio varžybų dalyvių, viena daugiausiai laimėjimų ir patirties turinčių komandų „South Racing“ džiaugėsi galėdama dirbti su lietuvaičiais ir jau per testus gyrė „Orion Dakar team“ komandą.

„Aukštas lygis, apgalvotos visos smulkmenos, vienas malonumas būti tokios komandos dalimi, kai žinai, kad tavo vienintelis darbas yra vairuoti. Džiaugiuosi, kad tiek čia, tiek Lietuvoje mane supa patys geriausi mechanikai, kuriuos tik galime turėti“, – trumpai aptaria Emilija.

Emilija Gelažninkienė startuos Pasaulio Baja Taurės etape / MCH nuotr.

Nepaisant nesklandumų, lietuvių ekipažas įsitikinęs, kad patirtis svarbiausia, ką įgijo Ispanijoje. T4 bagių klasėje ekipažas užėmė 17 vietą.

„Žinoma, kad tai nėra mano norai ir svajonė, tačiau aš puikiai suprantu, kad tai tik antrosios mano varžybos, pamačiau, ką galiu, laiko atgal neatsuksi ir, deja, šiame sporte technikos problemų taip pat neišvengsi, esu be galo laiminga pasiekusi finišą ir esu pasiruošusi kitam startui, kuris jau poryt. Kartu su Arūnu startuosime lietuviškame Dakaru vadinamame ralyje Perimetre, čia mūsų laukia trys dienos lenktynių“, – su nekantrumu kalbėjo lenktyninkė.

Fotogalerija:

Emilija Gelažninkienė ir Arūnas Gelažninkas Pasaulio Baja Taurės etapo varžybose (12 nuotr.)
+6

Lietuvos Baja Čempionatas ir Taurė Varėnoje vyks liepos 27-30 d.