Ištvanas Kvik – apie darbą pandemijos metu, koncertų ilgesį ir baimę

Ištvanas Kvik ir Veslavas Dudzinski / Asmeninio archyvo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Jau beveik metai, kaip pandemija pakoreagavo visų mūsų gyvenimą, o kai kurių sričių atstovams teko nutraukti veiklas. Šalyje sugriežtinus karantiną, Lietuvos atlikėjai savo žiūrovų koncertuose jau nematė nuo pavasario.

Vieni laukia geresnių laikų, kiti imasi naujų veiklų. Žinomas daininkas Ištvanas Kvik papasakojo apie darbą karantino metu, koncertų ilgesį ir pandemijos baimę.

Anksčiau per mėnesį kelioliką koncertų įvairiuose miestuose surengdavę Ištvanas Kvik ir romų ansamblis „Sare Roma“ šiandien ilgisi susitikimų su savo klausytojais. Vasarą juos dar buvo galima išgirsti Ištvano Kvik ir Veslav Dudzinski įkurtame romų restorane „Gypsy Lounge and Grill“, tačiau rudenį į Lietuvą grąžintas karantintas atėmė ir šią galimybę.

Ištvanas Kvik ir Veslavas Dudzinski / Asmeninio archyvo nuotr.

Užsakymų tik padaugėjo

Žvelgdamas į šiuos metus I.Kvik, kaip jam įprasta, vis tiek kalba pozityviai nusiteikęs. Jis sako, kad apribojus vienas veiklas, rado laiko užsiimti kitomis. „Šie metai visiems buvo kupini iššūkių. Mums – taip pat. Praktiškai nuo pavasario nekoncertavome gyvai, teko užverti neseniai įkurto socialinio verslo – romų restorano duris.

Neslėpsiu, iš pradžių atrodė, kad čia jau tikrai pabaiga, tačiau susikaupėme ir persiorientavome į maisto gamybą išsinešimui  šventėms ir paprastai dienai“, – sako I.Kvik.

Jis sako, kad šiais metais dar daugiau dėmesio galėjo skirti romų bendruomenės problemų sprendimui:  „Sakyčiau, kad karantinas suteikė galimybę skirti daugiau laiko romų integracijai ir iššūkių sprendimus. Mane labiausiai motyvuoja tai, kad mūsų restoranas – tai galimybė romų jaunimui įsilieti į darbo rinką. Esame atsakingi prieš šiuos jaunus žmones, negalime taip imti ir nuleisti rankų. Todėl karantino metu išnaudojome galimybes tobulinti personalo gebėjimus. Dalyvavome mokymuose ir patys juos rengėme. Dalis jaunų romų niekada nėra dirbę, todėl dalinamės su jais savo patirtimi, motyvuojame, supažindiname su tais, kurie jau kažko pasiekė. Tai padeda jiems suprasti, kad nėra taip, jog visos durys užsidaro vos išgirdus, kad esi romas.“

Ištvanas Kvik / Asmeninio archyvo nuotr.

Prabilo apie baimę

„Prieš metua apie virusą žinojome labai mažai, bijojome, kad nenutiktų taip, jog susirgs visi darbuotojai. Nežinojome, kuo visa tai baigsis“, – sako I.Kvik.

Žinomas atlikėjas neslepia, kad ilgisi koncertų, susitikimų su savo gerbėjais. Visgi, paklaustas apie karantino sąlygas, atlikėjas sako pritariantis valdžios sprendimams. „Manau, kad tai yra laikas, kai turime susikaupti ir įsiklausyti į valdžios sprendimus. Kitos išeities nėra. Jeigu ne, iš šios situacijos neišbrisime. Pinigai yra uždirbami, bet svarbiausia vertybė – žmonių sveikata ir gyvybės. Esu tikras, kad jeigu būsime sąmoningi, įveiksime pandemiją ir galiausiai vėl susitiksime koncertų salėse, o ne ligoninių palatose“, – sako Ištvanas Kvik.

Ištvanas Kvik atidarė pirmąjį šalyje romų virtuvės restoraną (57 nuotr.)
+51
Skaitykite daugiau