Išvengti deportacijos nepasiskiepijusiam N.Djokovičiui nepavyko: pralaimėjo kovą Australijos teisme

Novakas Djokovičius / „Scanpix“ nuotr.
Novakas Djokovičius / „Scanpix“ nuotr.
BNS
Šaltinis: BNS
2022-01-16 12:31
AA

Teniso žvaigždė Novakas Djokovičius, kuris nėra pasiskiepijęs nuo Covid- 19, sekmadienį pralaimėjo kovą siekdamas išvengti deportacijos iš Australijos, federaliniam teismui vienbalsiai atmetus jo skundą.

„Teismo nutartis yra atmesti pakeistą ieškinį, nurodant padengti bylinėjimosi išlaidas“, – sakė vyriausiasis teisėjas Jamesas Allsopas.

Vėliau sekmadienį pats tenisininkas sakė esąs „itin nusivylęs“ šiuo teismo sprendimu, bet teigė, kad neprieštaraus jam ir paliks Australiją.

„Gerbiu teismo sprendimą ir bendradarbiausiu su atitinkamais pareigūnais dėl mano išvykimo iš šalies“, – pareiškė N.Djokovičius.

„Dabar skirsiu šiek tiek laiko poilsiui ir atsigavimui prieš pateikdamas daugiau komentarų“, – sakė tenisininkas.

Novakas Djokovičius / „Scanpix“ nuotr.

„Jaučiuosi nepatogiai, kad pastarosiomis savaitėmis daugiausia dėmesio buvo skirta man, ir tikiuosi, kad dabar galėsime susitelkti ties žaidimu ir turnyru, kurį myliu“, – sakė N.Djokovičius, kuris pirmadienio vakarą turėjo žaisti Australijos atvirojo teniso čempionato pirmajame rate.

„Norėčiau palinkėti žaidėjams, turnyro pareigūnams, darbuotojams, savanoriams ir sirgaliams viso ko geriausio turnyre“, – kalbėjo jis.

„Galiausiai norėčiau padėkoti savo šeimai, draugams, komandai, rėmėjams, gerbėjams ir savo tautiečiams serbams už nuolatinį palaikymą. Jūs visi buvote man didžiulis stiprybės šaltinis“, – pareiškė sportininkas.

Australija šeštadienį vėl sulaikė N.Djokovičių, pareiškusi, kad jis kelia pavojų viešajai tvarkai ir kad sieks įtikinti teismą jį deportuoti.

Novakas Djokovičius / „Scanpix“ nuotr.

Australijos konservatyvios vyriausybės pirmasis bandymas išsiųsti iš šalies nuo COVID-19 nepasiskiepijusį serbų tenisininką buvo nesėkmingas, bet dabar buvo mėginama iš naujo.

Sportininkas, žinomas kaip vakcinų skeptikas, buvo sugrąžintas į prastą šlovę įgijusį migrantų sulaikymo centrą Melburne, laisvėje išbuvęs vos kelias dienas po sėkmingo ankstesnio apeliacinio proceso.

Iš savo advokatų kontoros, kur jis didžiąją dalį šeštadienio buvo laikomas su sargyba, N.Djokovičius buvo pervežtas į sulaikymo centrą buvusiame viešbutyje.

Teismui pateiktuose dokumentuose N.Djokovičius vaizduojamas kaip skiepų priešininkų didvyris, kurio elgesys gali paskatinti „pilietinius neramumus“, todėl raginama jį išsiųsti iš šalies visuomenės intereso vardan.

N.Djokovičiaus buvimas Australijoje gali „skatinti nusiteikimą prieš vakcinaciją“, argumentuoja imigracijos reikalų ministras Alex'as Hawke'as, gindamas savo sprendimą pasinaudoti plačiais įgaliojimais ir atšaukti teniso žvaigždės vizą.

Novakas Djokovičius / „Scanpix“ nuotr.

Pirmoji pasaulio raketė N.Djokovičius sausio 5 dieną atskrido į Melburną tikėdamasis išsaugoti savo Australijos atvirojo teniso čempionato nugalėtojo vardą ir siekdamas 21 kartą laimėti Didžiojo kirčio turnyrą.

Nuo COVID-19 nepasiskiepijęs 34 metų serbas pateikė atleidimo nuo skiepijimosi dokumentą, paremtą gruodžio 16 dieną gautu teigiamu PCR testo rezultatu, bet buvo apklaustas oro uoste, jo viza buvo panaikinta, o pats sportininkas buvo perkeltas į migrantų sulaikymo vietą.

Pasieniečiai priėjo prie išvados, jog faktas, kad jis neseniai buvo užsikrėtęs koronavirusu, nėra pakankamas pagrindas būti Australijoje.

Tačiau skiepus skeptiškai vertinančio N.Djokovičiaus teisininkų komandai pirmadienį teisme pavyko dėl procedūrinio klausimo, susijusio su jo apklausa oro uoste, panaikinti sprendimą atšaukti vizą.

Nepaisant tebesitęsiančios nežinios, ketvirtadienį burtais buvo parinktas N.Djokovičiaus varžovas Australijos atvirojo teniso čempionato pirmajame rate – taip pat serbas Miomiras Kecmanovičius.

Novakas Djokovičius / „Scanpix“ nuotr.

Serbijos prezidentas: Australija „pažemino save“ 

Serbijos prezidentas Aleksandras Vučičius sekmadienį papriekaištavo Australijai, praėjus kelioms valandoms po to, kai šios šalies federalinis teismas atvėrė kelią teniso žvaigždės deportacijai dėl jo vakcinacijos statuso.

„Jie mano, kad 10 dienų žemino Djokovičių tokiu netinkamu elgesiu su juo, bet jie pažemino patys save. Djokovičius gali grįžti į savo šalį iškelta galva“, – vietos žiniasklaidai sakė A.Vučičius.

N.Djokovičius anksčiau sekmadienį pralaimėjo kovą siekdamas išvengti deportacijos iš Australijos, federaliniam teismui vienbalsiai atmetus jo skundą.

„Teismo nutartis yra atmesti pakeistą ieškinį, nurodant padengti bylinėjimosi išlaidas“, – sakė vyriausiasis teisėjas Jamesas Allsopas.

Vėliau sekmadienį pats tenisininkas sakė esąs „itin nusivylęs“ šiuo teismo sprendimu, bet teigė, kad neprieštaraus jam ir paliks Australiją.

Teniso žvaigždė Novakas Djokovičius pralaimėjo kovą Australijos teisme (14 nuotr.)
+8

Papildyta:

Teniso žvaigždė sekmadienį iš Melburno oro uosto išskrido iš Australijos, pralaimėjęs kovą siekdamas išvengti deportacijos iš Australijos dėl jo vakcinacijos statuso.

Lėktuve esantis naujienų agentūros AFP reporteris patvirtino, kad į Dubajų skrendantis orlaivis pakilo.

Anksčiau sekmadienį tenisininkas buvo pastebėtas Melburno Tulamarino oro uoste.