Išvyskite karališkas tradicijas pamynusį princo Harry ir Meghan vestuvinį tortą
Kai šeštadienį Jungtinės Karalystės princas Harry (33) vedė savo išrinktąją, buvusią amerikiečių aktorę Meghan Markle (36), Šv. Jurgio koplyčioje žiedlapius barstė jaunikio dukterėčia princesė Charlotte (3).
Karališkųjų vestuvių eiga Lietuvos laiku
- 11:00 tautos atstovai rinkosi į Vindzoro rūmų teritoriją.
- 11:30–13:00 600 svečių, dalyvavusių ceremonijoje, karietomis atkeliavo į Šv. Jurgio koplyčią rūmuose.
- 13:20 Į Šv. Jurgio koplyčią atvyko karališkosios šeimos nariai. Tuo tarpu nuotaka su mama Doria Ragland išvažiavo iš „Cliveden House“ viešbučio, kur praleido pastarąją naktį.
- 13:45 Princas Harry kartu su vyriausiuoju pabroliu princu Williamu atvažiavo į Šv. Jurgio koplyčią.
- 13:55 Pasirodė paskutinė vestuvių viešnia – Karalienė Elizabeth II. Tuo tarpu M.Markle pasirodė prie bažnyčios. Ten ją pasitiko princas Charlesas.
- 14:00 Vindzoro dekanas, vyskupas Davidas Conneris pradėjo santuokos ceremoniją. Kenterberio arkivyskupui Justinui Welby vadovaujant jaunavedžiai apsikeitė santuokos įžadais.
- 15:00 Ką tik susituokę princas Harry ir Meghan paliko koplyčią. Jie karieta keliavo per Vindzorą. Tuo tarpu visi 600 ceremonijos svečių keliavo į Šv. Jurgio salę Vindzoro rūmuose, kur laukė Jos Didenybės Elizabeth II organizuojamas priėmimas.
- 21:00 Prasideda naktinės linksmybės – jaunavedžiai atvyksta į princo Charleso dovanojamą privačią vestuvių puotą Frogmoro rezidencijoje. Į šią iškilmių dalį pakviesti tik patys artimiausi jaunavedžių bičiuliai. Jų – maždaug 200.
Pasibaigus jautriai ceremonijai Šv. Jurgio koplyčioje jaunavedžiai išvyko pasidalyti savo laime su gerbėjų minia. Teigiama, kad jų į Vindzorą suplūdo apie 100 tūkstančių.
Tuo tarpu 600 vestuvių svečių po bažnytinės ceremonijos susirinko Šv. Jurgio menėje. Tai bene prabangiausia Vindzoro pilies erdvė. Princas Harry ir Meghan prie vestuvininkų prisijungė po kelionės karieta.
Karalienės Elizabeth II organizuojamo priėmimo metu svečiai klausėsi Eltono Johno dainų bei skanavo škotiškos lašišos, Vindzoro ėrienos, putpelių kiaušinių, omaro užkandėlių ir senovinio šampano. Vėliau bus pjaustomas didžiulis konditerės Claire Ptak sukurtas tortas su šeivamedžio žiedų sirupu. Pagal ilgametę tradiciją, per karališkąsias vestuves patiekiamas vaisinis tortas, vis dėlto jaunavedžiai nusprendė paminti šią tradiciją.
Jųdviejų tortui pagaminti prireikė 200 Amalfi citrinų, 500 ekologiškų kiaušinių iš Safolko apylinkių, 20 kg sviesto, 20 kg miltų, 20 kg cukraus ir 10 butelių Sandringamo šeivamedžių žiedų sirupo. Tortas buvo dekoruotas baltų bijūnų žiedais.
Šventės metu pirmąją kalbą rėš pirmasis pabrolys princas Williamas. Tik po to į publiką kreipsis jaunikis princas Harry. Tikimasi, kad kalbą pasakys ir nuotaka, nors įprastai moterys per karališkąsias vestuves kalbų nesako.
Intriga dėl suknelės
Vestuvinę Meghan Markle suknelę ir pažų bei gėlių mergaičių drabužėlius sukūrė britų dizainerė Clare Waight Keller. Ji – pirmoji moteris per visą „Givenchy“ istoriją, tapusi šių mados namų vadove. Nuo pat pradžių buvo neabejojama, jog nuotaką papuoš britų mados namai „Ralph & Russo“ – princas Harry buvo pastebėtas išeinantis iš jų ateljė. Tokias kalbas paskatino ir faktas, jog sužadėtuvių fotosesijai Meghan rinkosi šių mados namų drabužį.
Vis dėlto jaunąją puošė Clare Waight Keller kūrinys ir karališkosios relikvijos. 4,5 metrų ilgio veliumą prilaikė Karalienės Mary tiara, inkrustuota deimantais. Tiara buvo sukurta 1932-aisiais, o jos pagrindinė puošmena mena dar XIX amžių.
Vos išvydus savąją nuotaką stresas, iki tol užvaldęs princo Harry veidą, dingo tarsi rytmečio rasa. Jį pakeitė nedrąsus šypsnis, kuris galiausiai virto plačia džiaugsmo kupina šypsena.
Į Šv. Jurgio koplyčią Meghan Markle išvyko vienu automobiliu su savo motina Doria Ragland. Jos įsėdo į juodą Rolls-Royce Phantom IV automobilį, kuris buvo sukurtas 1950-aisiais Karalienei Elizabeth II. Tuo pačiu automobiliu prieš septynerius metus į savo vestuves vyko ir princo Williamo nuotaka Catherine.
Tuo tarpu jaunikis į vestuves atvyko kartu su broliu princu Williamu. Jis šiose vestuvėse eina garbingas vyriausiojo pabrolio pareigas. Abu vyrai vestuvių proga pasipuošė karinėmis uniformomis.
Ilgai buvo spėliojama, ar princas Harry nusiskus barzdą – draudžiama vilkėti karinę šventinę uniformą ir būti su barzda. Tačiau princams, bent jau per jų vestuves, gali galioti išimtys – taip nusprendė Karalienė Elizabeth II.