Italijoje – jautrus Rimo Tumino išlydėjimas: „Ten jis sodino paskutinį savo „Vyšnių sodą“

Rimas Tuminas / Socialinių tinklų nuotr.
Rimas Tuminas / Socialinių tinklų nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2024-03-11 22:11
AA

Italijoje surengta režisieriaus Rimo Tumino išlydėjimo ceremonija, kuri vyko simboliškoje vietoje – koplytėlėje, kurioje jis statė savo paskutinį spektaklį „Vyšnių sodas“. Tiesa, kovo 6-ąją anapilin iškeliavusio R.Tumino palaikai urnoje bus atvežti į Lietuvą, kurioje jis ir bus palaidotas.

Pastaruoju metu garsus šalies režisierius R.Tuminas Italijoje repetavo Antono Čechovo „Vyšnių sodą“, kurio premjera turėjo įvykti rugpjūtį Šanchajuje. Repeticijos vyko vienoje iš Italijos koplyčių, kurioje pirmadienį surengtas atsisveikinimas su režisieriaus palaikais.

Ceremonijos metu, skambant varpams, į koplyčią įneštas R.Tumino karstas. Pamaldos vyko italų kalba. Apie tai socialiniame tinkle pranešė Vilniaus mažasis teatras.

Rimas Tuminas

„Režisieriaus Rimo Tumino išlydėjimas koplytėlėje Italijoje, kur jis sodino savo paskutinį „Vyšnių sodą“ – spektaklį pagal A.Čechovo pjesę.

„Kas mane dar stebina ir su kuo bandau susitaikyti – manęs dar laukia didžiausias įvykis gyvenime. Mirtis.

Aš dalyvausiu pačiame didžiausiame įvykyje, progrese, jo viršūnėje. Aš pasitraukiu, ateina kitas. Mano mirtis – kažkieno kito pradžia. Suteiksiu pradžią.

Mirtis yra didingas įvykis, kurio net nespėsi suvokti, kad esi jo viršūnėje. Gal tada norėsi ištarti savo išmintį, teisybės žodį, bet ji tau to neleis, viskas lūpose sustings“.

2020 metai, ištrauka iš interviu su Rimu Tuminu“, – minima Vilniaus mažojo teatro „Facebook“ paskyroje.

Italijoje surengtas atsisveikinimas su R.Tuminu:

Šeštadienį R.Tumino dukra Gabrielė Tuminaitė pranešė, kad atsisveikinimas buvo surengtas taip, kaip tėtis ir įsivaizdavo.

„Viską padarėm taip, kaip jis liepė. Paprastų lentų karstas, o kūnas suvyniotas į baltą drobulę. „Balta drobulė“ buvo jo kitas didysis sumanymas. Jis metus laiko kruopščiai ruošėsi, visur vežiojosi su savimi knygą. Taip ir neišdrįsau jam į akis pasakyt, kad nepatvirtino ir atmetė kultūros ekspertai jo sumanymą“, – savo socialinio tinklo paskyroje rašė G.Tuminaitė.

Ji taip pat pasidalino ir paskutinio atsisveikinimo su R.Tumino data Lietuvoje.

Režisierius Rimas Tuminas (43 nuotr.)
+37

„Dabar norime pranešti, kad su pelenais grįžtame į Lietuvą ir paskutinis atsisveikinimas planuojamas kovo 20 dieną Valstybiniame Vilniaus Mažajame teatre“, – rašė R.Tumino dukra Gabrielė.

Žmonės.lt primena, kad eidamas 73-uosius metus, garsus teatro režisierius Rimas Tuminas mirė kovo 6-ąją dieną. Menininkas mirė po dešimtmetį trukusios kovos su plaučių vėžiu. Pasak Maskvos Vachtangovo teatro, kuriame R.Tuminas dirbo meno vadovu iki 2022 metų kovo, direktoriaus Kirilo Kroko, režisierius mirė vienoje iš Italijos klinikų reanimacijos palatoje. Anot jo, neseniai R.Tuminas su žmona ir dukra darbo reikalais keliavo į Italiją, tačiau po skrydžio atsidūrė ligoninėje.