Italijos ambasadorius Stefano Taliani de Marchio pataria, kokias tris vietas būtina aplankyti Romoje

Stefano Taliani de Marchio / Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Antradienio vakarą Italijos Respublikos ambasadoriaus Stefano Taliani de Marchio rezidencijoje Vilniuje įvyko Simono, Jurgos ir Pauliaus Jurkevičių knygos „Sava Roma“ pristatymas. Knygos autoriai ne tik knygoje, bet ir popietės metu atskleidė, kokias Romos vietas jie mėgsta, kur mieliausiai išgerti kavos puodelį, o kur tiesiog būtina apsilankyti. Tačiau kas geriau žino Romą nei pats ambasadorius.

Į knygos pristatymą susirinkusieji vaišinosi lietuviškos trispalvės itališkais ledais, o ambasadorius juokavo, kad kas geriau atvėsina karštą popietę nei gardaus skonio itališki ledai. Renginio metu Stefano Taliani de Marchio taip pat pasidalino trimis patarimais tiems, kurie ketina aplankyti amžinąjį miestą – Romą.

„Aš siūlau visiems romantišką pasivaikščiojimą Doria Pamphilj vilos parke. Ypatingai saulėlydžio metu, garantuoju, kad tai bus ypatingas pasivaikščiojimas. Doria buvo ta šeima, kuri sustabdė musulmonų puolimą į šalį“, – pasakojo susirinkusiems ambasadorius.

„Kitas rajonas, kurį pasiūlyčiau jums aplankyti, būtų Testaccio rajonas, kuriame yra modernaus meno muziejus bei kitų įdomių vietų. Šalia yra 80-100 metrų aukščio kalva, kurioje galima pamatyti  labai daug romėniško stiliaus amforų. Čia prateka Tiberio upė, o seniau buvo uostas. Ten prekybininkai, kai iškraudavo krovinius, kai ištuštindavo amforas, tai jas tiesiog čia pat išmesdavo. Per amžius tiesiog iš tų amforų susidarė kalva“, – apie gilią Romos istoriją kalbėjo Stefano Taliani de Marchio.

O kaip italai be sporto, todėl nenuostabu, kad ambasadorius pasiūlė vykstantiems į Romą apsilankyti stadione.

„Trečias dalykas, kurį turite būtinai pamatyti, tai yra Romos olimpinis stadionas, o ypač pietinę pusę. Patariu kartu su 60 tūkst. sirgalių minia pasižiūrėti futbolo varžybas. Tai iš tikro yra nepakartojamas reginys, kai plevėsuoja raudonos ir geltonos spalvos vėliavos“, – teigė Italijos ambasadorius Lietuvoje.

Knygos „Sava Roma“ pristatymas Italijos ambasadoriaus rezidencijoje (32 nuotr.)
+26
Simonas, Jurga ir Paulius Jurkevičiai / Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Skaitykite daugiau