Italų dizaineris Ermanno Scervino: „Vyro stilingumas tiesiog proporcingas fatališkumui“
Milano mados savaitėje dizainerių kolekcijose vyrai atrodė stilingi ir elegantiški, bet kai kurie gundė daugiau už kitus. Iš Toskanos kilusio madų kūrėjo Ermanno Scervino vyrai Milane buvo fatališki. Jie vilkėjo tamsius dangaus mėlio, anglies, grafito ir debesų atspalvių drabužius ir atrodė dieviškai gražūs.
Dizaineris Ermanno Scervino paaiškino kito sezono elegancijos taisykles.
Kodėl vyrams parinkote ne tik tamsias lyg Drakulos apdarų spalvas, bet ir siluetus, kurie primena aristokratiškus, šiek tiek baimę keliančius drabužius – plačias skraistes – pelerinas.
Iš vienos pusės tai – vyrai, nuotykių ieškotojai, kuriuos įsivaizduoju lekiančius ant žirgo, iš kitos pusės – jie iš tiesų užaugę kilmingose šeimose, jautrūs, išpuoselėti. Todėl jiems artimas mano išskirtinis – „eccellente“ – (liet. pats geriausias) ir itin rafinuotas stilius.
O kodėl kostiumuose jaučiamas kažkoks fatalizmas? Ar jūsų vyrai neatrodo pernelyg dramatiški, pažymėti kažkokiu likimo ženklu?
Taip, fatališkas stilius – itin madingas. Jis vyrams suteikia tam tikrą mistikos atspalvį, kuris žavi ne tik dailiąją lytį, bet ir juos pačius. Kita vertus, nesistengiu perlenkti lazdos. Jie ne tik fatališki, bet ir truputį demoniški.
Kaip gi jūs pasiekėte tokį neįprastą įspūdį?
Visada tuo pačiu būdu. Mėgstu išskirtinai prabangius audinius – kašmyrą, alpaką, moherį. Juos įvairiais būdais derinu su technologiškomis mašinomis išausta tekstile.
Ar tokie verpalai neatims iš vyro dalies vyriškumo? Ar jie neatrodys pernelyg minkšti, moteriški?
Ne, vyrai kaip ir moterys privalo jausti komforto būseną. Šie audiniai ir verpalai maloniai veikia odą, ją šildo, atrodo prabangiai. Vyras, vilkėdamas prabangų nertinį nesijaus blogai, atvirkščiai, jis pasitikės savimi, jausis išskirtinai elegantiškas ir gražus. O tai ir yra svarbiausia.
J.J.