Įvaizdžio dizainerė Olesė Kekienė: „Stilinga kepurė – šaunus įvaizdžio akcentas“

Stilinga kepurė – šaunus įvaizdžio akcentas / „Scanpix“ nuotr.
Stilinga kepurė – šaunus įvaizdžio akcentas / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2012-12-12 07:00
AA

Ką tik iškritusios snaigės ir pirmasis šaltukas privertė dar labiau susisiausti į šiltus paltus, išsitraukti kepures ir pirštines, apsimuturiuoti storais šalikais. Tačiau net ir ledui sukausčius gatves, norisi atrodyti stilingai. Čia į pagalbą atskuba galvos apdangalai.

Įvaizdžio dizainerė Olesė Kekienė / Dariaus Markūno nuotr.

Jie yra puiki įvaizdžio detalė, gebanti aprangos ansamblį atskleisti įvairiausiomis spalvomis. Taigi kalbamės su įvaizdžio dizainere Olese Kekiene ir teiraujamės, kokie šį sezoną galvos apdangalai ant bangos?

Fedora

„Šį sezoną išties labai madingi galvos apdangalai. Jie pagyvina žmogaus aprangą, o ir įvaizdžio variacijų, pasirinkus vieną ar kitą kepurę, skrybėlę, beretę ir pan., yra begalė“, – teigia O. Kekienė. Iš praėjusio sezono atkeliavo fedora. Dažniausiai ji būna standartinio dydžio. Su fedora moteris atrodo labai elegantiškai. Ši skrybėlė gali būti papuošta sage ar plunksna. „Itin gražiai atrodo baklažanų, ametisto, smaragdo spalvos skrybėlė, tad nebūtina rinktis tik juodos ar rudos“, – sako įvaizdžio dizainerė. Kad neatrodytumėte juokingai, geriausia ją derinti prie paltuko ar bent jau švarko. Fedora tinka ir ypatingoms progoms, ir eiti į gatvę. „Tokius galvos apdangalus nešiojančios moterys atrodo pasitikinčios savimi, drąsios ir įdomios“, – pastebi O. Kekienė.

Įvaizdžio dizainerė Olesė Kekienė / Dariaus Markūno nuotr.

 

Kailinės kepurės

Jų yra pačių įvairiausių: su krašteliais, paprastai uždedamos, rusiško stiliaus, su „ausytėmis“ ir pan. Spalvų gama – nuo šviesiausios iki tamsiausios, o kailio plaukas gali būti ir ilgesnis, ir trumpesnis. Taigi – kiekviena moteris ras sau tinkamą. „Toks pasirinkimas nėra įmantrus. Dažniausiai kailinės kepurės dera prie įvairių stilių“, – sako O. Kekienė.

Įvaizdžio dizainerė Olesė Kekienė / Dariaus Markūno nuotr.

 

Kepuraitės su snapeliu

Žinoma, žieminis variantas: šiek tiek trumpesnis snapelis ir užapvalintas kepurės viršus. „Kad būtų lengviau įsivaizduoti, prisiminkite jojiko kepuraitę“, – siūlo įvaizdžio dizainerė. Kepuraičių su snapeliu taip pat yra daugybė variacijų. Ji tinka prie kostiumo, džinsų, drabužių su odinėmis detalėmis. Pasak Olesės, kepuraitės su snapeliu sukuria energingos merginos vaizdinį, todėl geriausiai jas derinti prie sportinės aprangos.

Įvaizdžio dizainerė Olesė Kekienė / Dariaus Markūno nuotr.

 

Žinių laikraščio berniuko kepuraitės

Grįžkime į praeitį! Tai lyg beretė su snapeliu. Rinkitės norimos spalvos, medžiagos, faktūrąos ir nesušalkite ausų.

Įvaizdžio dizainerė Olesė Kekienė / Dariaus Markūno nuotr.

 

Kepurės, primenančios gyvūnus

„Tai gali būti kepurės su didesnėmis ar mažesnėmis kokio nors gyvūno, pavyzdžiui, kiškučio ar meškiuko, ausytėmis, su ilgais kybančiais raišteliais, siekiančiais net kišenes. Atrodo, kad tokios skirtos tik paaugliams, bet ir trisdešimtmetės gali jomis pasipuošti, ypač norinčios atrodyti žaismingai“, – siūlo Olesė.

Įvaizdžio dizainerė Olesė Kekienė / Dariaus Markūno nuotr.

 

„Nardymo“ kepuraitės

Tai itin drąsus pasirinkimas. Šios kepuraitės labai prigludusios, primena maudymosi ar nardymo galvos apdangalus. Dažniausiai jos siuvamos iš odos, nėra jokių papildomų detalių. „Nardymo“ kepuraitės labai įdomios ir atrodo išskirtinai.

Įvaizdžio dizainerė Olesė Kekienė / Dariaus Markūno nuotr.

 

Megztos kepurės

Tai kone aktualiausi šio sezono galvos apdangalai. Populiariausios megztos kepuraitės – tai lyg pasiskolintos iš vaikino spintos: šiek tiek apsmukusios, atlenkiamais krašteliais, su vienu ar keliais įvairaus dydžio bumbuliukais, pamargintos šiaurietiškais raštais. Tokias labiausiai mėgsta jaunos merginos.

 

Varpelio formos skrybėlaitės

„Šiuo androgenišku laikotarpiu moteris su tokiu galvos apdangalu atrodo labai žavingai ir elegantiškai.  Iš praėjusio amžiaus 3-iojo dešimtmečio atkeliavusi skrybėlaitė gali būti labai paprasta arba su segėmis, papuošta, pagaminta iš fetro, įvairiaspalvė. Varpelio formos galvos apdangalai labai dera prie paltų, tinka pasipuošti iškilmingoms progoms“, – sako O. Kekienė.

 

Bohemiška dailininko skrybėlė

Marco Jacobso kolekcijoje sužibėjusi bohemiška skrybėlė – šio sezono atradimas: šiek tiek paglamžyta, apsmukusi, gana didelė ir masyvi, gali būti papuošta šone, iš kailio.

Įvaizdžio dizainerė Olesė Kekienė / Dariaus Markūno nuotr.

 

Kaubojiškos skrybėlės

Tarp moteriškų drabužių vis dažniau pasitaiko kaubojiškų skrybėlių. „Jos atrodo gana įžūliai, be to, reikėtų atsargiai derinti prie drabužių, nes tokio tipo skrybėlė ir taip yra ryškus akcentas. Taigi moters apranga turėtų būti gana paprasta“, – pabrėžia įvaizdžio dizainerė.

 

Gaučo skrybėlės

Jas galima lyginti su meksikietiškomis. Gaučas išsiskiria tuo, kad jo bryliai tiesūs, neužlenkti. Ši skrybėlė atrodo išskirtinai ir yra puikus stileivų pasirinkimas. Kuo drąsesnis drabužių derinys, tuo labiau dera šis galvos apdangalas. Puikiai tinka prie suknelės, pavyzdžiui, be rankovių ir petnešėlių, arba klasikinio įliemenuoto palto. Tai vienas drąsiausių šio sezono pasirinkimų.

Įvaizdžio dizainerė Olesė Kekienė / Dariaus Markūno nuotr.

 

Ausinės ir juostos

Jeigu nemėgstate kepurių ir bijote, kad jos sugadins jūsų šukuoseną, rinkitės ausines, kurios tinka beveik visoms dailiosios lyties atstovėms. Jų būna šiltų ir žaismingų. Be to, drąsiai galite prisiminti ir anksčiau nešiotas megztas juostas: jos dedamos ant galvos, gali būti įvairiausių spalvų, su išmegztomis gėlytėmis ausų srityse, bumbuliukais, blizgučiais, žvyneliais. Žodžiu, įmanoma aibė variacijų.

 

Movos

Tai du viename: kartu ir šalikas, ir kepurė. Movą patogu užsidėti, jis praktiškas, nesunku priderinti prie likusios aprangos, be to, žiūrisi įdomiai.

 

Turbano formos kepurės

Šios kepurės – ypatingi, akį traukiantys galvos apdangalai. Jos atrodo dailiai, yra prigludusios, per vidurį gali būti papuoštos kaspinėliu ar sage. Gražiai žiūrisi megztos didelėmis akimis.

 

Cilindrai ir tabletės formos kepurės

Šie galvos apdangalai taip pat skirti drąsioms moterims, ypač tinka šventėms ir ypatingoms progoms. „Jų geriau nederinti prie smokingo, kad neatrodytume banaliai, tačiau puikiai atrodo su vyrišku švarku, paltu. Vakarėlis, iškilmingas renginys – ideali proga pasipuošti cilindru ar tabletės formą primenančia kepure“, – pataria O. Kekienė.

Įvaizdžio dizainerė Olesė Kekienė / Dariaus Markūno nuotr.

 

Patarimas: Prieš įsigydamos kepuraitę ar skrybėlę, atidžiai pamąstykite, prie kokios avalynės, rankinės ar kitų aksesuarų derinsite.

 

Taip pat skaitykite:

Kepurę rinkitės pagal veido formą

Retro mada visada aktuali

Kaip išlikti elegantiškai šaltuoju sezonu