Įvertinkite: „Rondo“ su choru „Božolė“ pristato naują dainą – himną gamtai

„Rondo“ su choru „Božolė“  / Asmeninio albumo nuotr.
„Rondo“ su choru „Božolė“ / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2014-09-22 17:55
AA

Grandioziniai aplinkai tausoti skirtos kampanijos „AŠ GALVOJU!“ koncertai keturiuose šalies miestuose prasidės galingais akordais. Ką tik baigtu kurti ir dar niekur neskambėjusiu gamtos himnu grupė „Rondo“ su „Božolė“ choru ragina saugoti gamtą, atsikvošėti ir bent trumpam susimąstyti, kokį poveikį mūsų veiksmai turi aplinkai.

„Mūsų namai – gamta. Motina mūsų jinai“, – šiais, rodos, paprastais poeto Gintaro Patacko sukurtais dainos žodžiais „Rondo“ lyderis Aleksandras Ivanauskas-Fara primena, kad kiekvienas esame atsakingas už švarią aplinką.

Himną kūrė su sūnumi

A. Ivanauskas – vienas kampanijos „AŠ GALVOJU!“ ambasadorių, o naujoji, tik savaitgalį baigta įrašinėti daina – kampanijos himnas. „Dainą kurti padėjo mano jaunėlis, 26-erių metų sūnus Benas. Jis prisidėjo kurdamas muziką. Tai – lengvas rokas, kuris užveda“, – sako legendinės grupės „Rondo“ siela Aleksandras. 

Dainininkas sutiko tapti aplinkosauginės kampanijos vienu iš vėliavnešių, nes jaučia pareigą. „Kiekvienas turime pagalvoti: kur gyvensime? Kuo kvėpuosime? Ką gersime? O reikia visai nedaug. Kai su šeima važiuojame iškylauti į mišką, visada šiukšles susirenkame ir išmetame, kur priklauso – į šiukšlių dėžę. Tai darom net negalvodami, kad galima elgtis kitaip. Ne vieną sykį priėjau prie rūkaliaus, kuris nuorūką išmetė ant žemės, ir sudrausminau: „Ponas, jūs esate neteisus. Prašome pakelti nuo žemės, ką numetėt“, - pasakoja dainininkas. Pasak Faros, daina „Aš galvoju“ tiesiog primena paprastą, tačiau šiandieninėje besaikių vartotojų visuomenėje visų užmirštą tiesą: gamtą reikia tausoti.

„AŠ GALVOJU!“ logotipas / Organizatorių nuotr.

Plastikas suyra per 500 metų

Aplinkos taršos mastas šiandien pasiekė pavojingą ribą. Skaičiai kalba už save: kiekvieną valandą išmetama beveik 250 tūkstančių plastikinių butelių. 50 procentų perdirbimui tinkamo plastiko atsiduria sąvartyne.

Per vienus metus išmetama tiek popieriaus ir medžio, kad jais būtų galima 20 metų šildyti 50 milijonų namų. Plastiko atliekos, išmetamos į vandenynus, kasmet pražudo 1 milijoną įvairių jūros būtybių. Gamtoje stiklo suirimas gali trukti net 900 metų, plastikas suyra per 200–500 metų.

Idėjos bus įgyvendintos

Kampanijos „AŠ GALVOJU!” tikslas – ne tik populiarinti aplinkosaugos idėjas, informuoti visuomenę, bet ir žmones asmeniškai įtraukti į aplinkos tausojimą. Kampanijos metu kiekvienas gali pasiūlyti idėją, kaip saugoti aplinką. Tai padaryti galima interneto puslapyje Asgalvoju.lt. Geriausios idėjos laimės finansavimą joms įgyvendinti.

Projektų idėjos jau plaukia į organizatorių paštą, jas siųsti galima iki spalio 31 dienos. Kampaniją vainikuos keturi grandioziniai koncertai: Klaipėdos „Švyturio“ arenoje (lapkričio 8 d.), Kėdainių arenoje (lapkričio 14 d.), Šiaulių arenoje (lapkričio 15 d.) ir finalinis koncertas - „Žalgirio“ arenoje Kaune (lapkričio 22 d.), kurį filmuos LRT televizija.

Koncertuose be naujojo himno skambės hitais tapusios dainos, kurias atliks „Rondo“ su „Božolė“ choru, Merūnas Vitulskis, grupės „69 Danguje“, „Pop Ladies“, „Pikaso“. Dalis už koncertų bilietus gautų lėšų bus skirta priziniam fondui. Bilietus į koncertus platina Bilietai.lt ir Ticketmarket.lt.

„AŠ GALVOJU!“ logotipas / Organizatorių nuotr.