Izraelis išsirinko atstovę „Eurovizijai“: atlikėja Eden Golan 13 metų gyveno Rusijoje

Eden Golan / Socialinių tinklų nuotr.
Eden Golan / Socialinių tinklų nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2024-02-07 08:19
AA

Antradienio vakarą įvyko Izraelio konkurso „HaKokhav HaBa“ finalas, kuriame dėl bilieto į „Euroviziją“ Švedijoje kovojo keturi atlikėjai. Paaiškėjo, kad šių metų Izraelio atstovė dainų konkurse bus Eden Golan.

Pirmoji talentų šou „HaKokhav HaBa“ („Kita žvaigždė“) laida buvo parodyta 2023 metų lapkritį, o po daugybės atrankos turų, atėjo laikas finalui. Finalas vyko Neve Ilane, jį vedė Assi Azar (2019 metų „Eurovizijos“ vedėjas) ir Rotem Sela.

Keturi finalistai atliko dainų koverius, o trys geriausieji pateko į superfinalą. Čia trys dar konkurse dalyvavę dalyviai dainavo po vieną dainą, o tada atėjo laikas galutiniam balsavimui.

Galiausiai paaiškėjo, kad Noa Kirel įpėdine „Eurovizijoje“ tapo atlikėja Eden Golan.

Eden Golan / Socialinių tinklų nuotr.

Dainą, kurią gegužę „Eurovizijos“ scenoje dainuos Eden Golan, išrinks komisija. Dainų autoriai gali teikti dainas transliuotojams „Kan“ ir „Keshet“ iki vasario 11 d.

Daina bus hebrajų kalba ir bus paskelbta kovo mėnesį.

Apie Eden Golan

20-metė Eden Golan manė, kad dalyvaus olimpinėse žaidynėse, kai būdama 9 metų pradėjo užsiimti menine gimnastika. Tačiau tai pasikeitė per šeimos atostogas Tailande, kur viešbučio vestibiulyje vyko muzikinės pramogos, ir ji išėjo į sceną dainuoti „Jingle Bells“. Tai buvo ženklas Eden, kad gyvenimą ji nori sieti su muzika.

Eden Golan / Socialinių tinklų nuotr.

Kai Eden Golan pradėjo dainuoti, jai įtaką darė Miley Cyrus. Vėliau ją sužavėjo tokios žvaigždės kaip Beyonce ir Jessie J.

2018 metais Rusijoje prisijungusi prie merginų grupės „Cosmos Girls“ Eden Golan tapo „The Voice Kids Russia“ finalininke.

Eden Golan gimė Izraelyje, vėliau persikėlė į Rusiją, kur gyveno 13 metų. Į Izraelį ji grįžo 2022 metais.

Eden Golan / Socialinių tinklų nuotr.

Primename, kad Izraelio dalyvavimas 2024 m. „Eurovizijoje“ kelia daug diskusijų dėl vykstančio karo Gazos ruože. Gerbėjai atkreipė dėmesį į tai, kad į Izraelio nacionalinę atranką buvo įtraukti politiškai angažuoti segmentai, kurie politizuoja konkursą. Islandijos dainų autoriai ir prancūzų dainininkė La Zarra – vieni iš tų, kurie viešai išreiškė susirūpinimą dėl Izraelio dalyvavimo.