J.Didžiulis – apie gyvenimą Ibisoje, skyrybas ir naujus santykius: „Dabar mano širdis keičiasi“
Laidoje „Pasaulis pagal moteris“ svečiuosis dainininkas Jurgis Didžiulis. Pokalbis su juo apims daugybę skirtingų temų – nuo gyvenimo Kolumbijoje ir Pablo Escobaro iki skyrybų su atlikėja, buvusia žmona Erica Jennings. Be to, muzikantas papasakos ir apie naują gyvenimo puslapį Ibisoje bei kokia veikla dabar užsiima.
Pokalbis su Jurgiu vyks ypatingoje vietoje – unikaliame muzikos klausymosi bare „Adata“. Juk J.Didžiulis ir muzika – neatsiejami!
Tačiau vienas faktas apie jį nėra toks jau nuspėjamas – dabar Jurgis gyvena Ibisoje. Kaip atskleis, jam po skyrybų reikėjo pakeisti aplinką.
Skyrybos su grupe ir su buvusia žmona
Grupę „Inculto“ jau drąsiai galima vadinti legendine. Ji ne tik sukūrė daugybę skambių hitų, bet ir atstovavo Lietuvai didžiojoje „Eurovizijoje“.
Tačiau 2011 metais grupė paskelbė apie skyrybas – net ir praėjus beveik 14 metų, Jurgis iki šiol puikiai prisimena, kaip tuomet jautėsi.
„Buvo toks momentas, kai nebegrojome, nes visi pasiskolino pinigų, įsirengė butus, pasigimdė vaikų. Reikėjo groti ne tą muziką, kuri teka per venas ir sielą, o tą, kurios reikia. Tada aš jaučiau, kad tai, kas man brangiausia, tapo mano „kekše“. Grupė su 12 žmonių, su visa komanda, šiaip jau yra sudėtingas dalykas...“ – pripažins jis.
Pašnekovas sutiks aptarti ir kitas skyrybas – su buvusia žmona atlikėja E.Jennings. O taip pat jis atskleis, ar jo širdis šiuo metu yra užimta.
„Geriau nuoširdžiai suprasti, kad, jeigu tu ir tas žmogus būsite laimingesni eidami skirtingais keliais, tai geriau išsiskirti, negu dėl kažkokių priežasčių būti kartu. Dabar esu laimingesnis. Tai buvo geriausias sprendimas man ir jai. O dabar mano širdis keičiasi. Ačiū Dievui, po to turėjau labai gražių santykių“, – sakys jis.
Tiesa, anot Jurgio, dabar jis supranta, kad santykiai gali būti labai skirtingi. „Kartais turi pabūti su žmogumi, kad kažko išmoktum, pamatytum save, kitą ir nebūtinai turi sukurti šeimą. O man atėjo realizacija, kad gal nesu pasiruošęs rimtiems santykiams“, – atvirai kalbės jis.
Naujas gyvenimo puslapis Ibisoje
Po nesėkmingų bandymų kurti grupes, jis atsitraukė ir ėmė dirbti Europos Sąjungos konsultantu bei Kolumbijos garbės konsulu Lietuvoje, kad atitoltų nuo visų buvusių reikalų.
„Tada „įlindau“ į veiklą, kurią darau dabar. Tai – grupių, komandų subūrimas per muziką. Gan gerai moka, keliauju po pasaulį, gaunu galimybę susipažinti su įdomiais žmonėmis“, – šypsosis jis.
Šeimos istorija ir nesaugumo jausmas Kolumbijoje
Jurgis ne kartą yra minėjęs, kad yra 100 procentų lietuvis ir 100 procentų kolumbietis.
„Tapatybės nesiskiedžia. Juk, jei esu ir gydytojas, ir muzikantas, tai nereiškia, kad esu pusiau tas, ar anas“, – sakys Jurgis.
Jo seneliai po Antrojo pasaulinio karo emigravo į Kolumbiją. Jurgio tėtis gimė Kolumbijoje, nors yra lietuvis, o mama – tikra kolumbietė. Tėvai šioje šalyje gyvena iki šiol.
„Jie pakankamai dažnai atvyksta į Lietuvą, kas 2-3 metus. Dieduko buvo toks noras, kad mes palaikytume ryšį su Lietuva“, – teigs jis.
Savo senelį jis vadina „prasisukusiu“ verslininku, o senelę – įdomia asmenybe. Jie abu daug dirbo dėl Lietuvos nepriklausomybės, o, kai galiausiai Lietuva ją atgavo, jie grįžo, nusipirko butą. Senelis buvo vienas iš Klaipėdos naftos investuotojų.
„Jis prisidėjo, kad mes pasiektume pirmąją energetinę nepriklausomybę. Tai buvo žmonės, kurie dėl Lietuvos būtų padarę ir padarė daug ką“, – prisimins J.Didžiulis.
O štai menininkų jo šeimoje, kaip atskleis, nė nebuvo. Dabar jo kartoje – žurnalistas, šefai ir kitokių profesijų atstovai. Bet niekas netapo verslininkais ar advokatais.
Pradėjus kalbėti apie Kolumbiją, turbūt ne vienam iš karto prieš akis išdygsta narkobaronas Pablo Escobaras. Anot Jurgio, jis šalyje suformavo neteisingą požiūrį į tragiškus dalykus.
„Ten visada liejosi kraujas. Ar indėnų, ar konservatorių, ar liberalų, ar komunistų. Daug kas buvo susiję su pilietine nesantaika – panaudodami smurtą, žmonės sprendė savo problemas. Pablo Escobaro problema buvo ne tik jo verslas, kuris yra vienas blogiausių pasaulyje. Jo dėka smurtas iškilo ir mes jį ėmėme romantizuoti“, – sakys J.Didžiuls.
Jis pripažins, kad nesaugumo jausmas Bogotoje, kai pavogė jo automobilį, paskatino grįžti į Lietuvą. Jam tada buvo 17 metų.
„Mane vedžiojo su automatais po visą miestą, kol nusprendė, ar aš esu grobiamas, ar ne. Ir tokių incidentų yra labai daug. Ačiū Dievui, kad man nieko nenutiko“, – prabils jis.
Taip pat laidoje „Pasaulis pagal moteris“ sužinosite, kodėl J.Didžiulis nestudijavo muzikos ir kokius vis dėlto mokslus jis pasirinko.
Laida „Pasaulis pagal moteris“ – sekmadieniais, 10 valandą, per TV3 televiziją.