J.Kuraitis – apie renginius, kuriuose laisvai liejasi alkoholis: „Po tokių vakarų gelbsti katinai“
Nuo klasikinės muzikos iki populiariausių hitų saksofonu atliekantis Juozas Kuraitis šiuo metu išgyvena savo populiarumo viršūnę, arba aukso amžių, – Naujųjų metų išvakarėse populiarių hitų atlikėjo laukė net trys koncertai ir vienas privatus renginys. Muzikantas pasidalijo asmenine patirtimi, kaip atlaiko tokį maratoną ir kaip po jo atgauna fizines jėgas ir energiją. „Žmogus kartais net neįsivaizduoja, kiek daug gali padaryti, jeigu tik laikosi kelių taisyklių.“
J.Kuraitis pripažįsta, kad 2024 metai jam iš tiesų buvo labai darbingi.
„Turėjau koncertinį turą po Lietuvą, rekordinį skaičių privačių koncertų, įvairių asmeninių švenčių. O tai reiškia, kad didžioji dalis laiko prabėgo mašinoje – važiuojant į renginius ir iš jų. Taip pat per metus nufilmavau daugiau nei 50 vaizdo klipų, todėl tikrai nemažai laiko praleidau ir studijoje“, – 2024-uosius metus prisimena muzikantas.
J.Kuraitis neslepia, kad, gyvenant tokiu ritmu, nuovargis, o neretai ir išsekimas – garantuoti. Todėl, pasak jo, labai svarbu sureguliuoti režimą taip, kad kūnas turėtų galimybę pailsėti.
Paklaustas, kur konkrečiai slypi jo energijos ir geros savijautos paslaptis, J.Kuraitis atskleidžia, kad tai – kokybiškas miegas, poilsis, sveika mityba, sportas ir… katinai.
„Atgauti energiją ir fizines jėgas geriausiai padeda miegas. Manau, jei žmogus miega 7–8 val., tuomet energija natūraliai sugrįžta, ir jis gali daug daugiau, nei pats įsivaizduoja.
Anksčiau nelabai save saugojau ir galvodavau, ar pakankamai miegu, bet su amžiumi vis labiau viską planuoju, įskaitant ir poilsį. Dabar man svarbu ir gerai pailsėti, ir skirti kokybiško laiko sau. Tuomet ir kūnas pailsi ir energija susibalansuoja. Tada ir ilgos darbo valandos negąsdina.
Pastebėjau, kad man pasiteisino šis aukso vidurys: 8 val. dirbu, 8 val. skiriu sau, geriausiai, kai užsiimu malonia veikla ir, žinoma, 8 val. miegu. Intensyviai koncertuojant ne visada pavyksta išmiegoti 8 val., bet stengiuosi išlaikyti šį balansą. Žinoma, dėl to šiek tiek nukenčia draugai, artimieji.
Kitas labai svarbus dalykas, kuris man suteikia energijos, tai – mityba. Beveik nevartoju alkoholio, nes jis labai sekina organizmą, neturiu ir kitų žalingų įpročių. Labai ilgą laiką buvau vegetaras, dabar šiek tiek suvalgau mėsos. Bet ją labai riboju. Mėsą valgau vos kelis kartus per mėnesį. Tai padeda man neapsunkinti organizmo ir išlaikyti tinkamą kūno tonusą“, – sakė aktyviai koncertuojantis ir kiekvieną savaitę po vieną, o kartais net ir po du naujus vaizdo įrašus išleidžiantis saksofonistas.
Ir paskutinis dalykas, kurį pataria saksofonistas, – tai 100 proc. susitelkti į tai, ką tuo metu darote.
„Aš stengiuosi visada būti sąmoningas: jei groju – tai groju, jei ilsiuosi – tai ilsiuosi, jei bendrauju – tai bendrauju, ir pan. Stengiuosi visada 100 proc. susitelkti į tai, ką tuo metu darau. Šiais technologijų bei informacinio triukšmo laikais tai nėra paprasta. Pastebėjau, kad daugelis žmonių apie tai net nesusimąsto“, – asmenine patirtimi dalijasi pašnekovas.
Paklaustas, ką turėjo omenyje kalbėdamas apie poilsį ir katinus J.Kuraitis šyptelėjo, kad du gražuoliai orientalai – tai jo energijos ir geros nuotaikos šaltinis.
„Man labai patinka koncertuoti, mėgaujuosi žmonių dėmesiu. Pastebėjau, kad per koncertus fiziškai išsikraunu, bet emociškai įsikraunu. O leisdamas laiką su savo katinais, visapusiškai pailsiu. Net ir po labai sunkios dienos, glostydamas katinus, žaisdamas su jais, nusiraminu ir atgaunu jėgas.“
J.Kuraitis neslepia, kad koncertuoti privačiuose renginiuose yra didžiulė atsakomybė.
„Tai tarsi nešti atsakomybę už tave pasamdžių žmonių šventę. Jų lūkestis – kad muzikantas privalo pakelti visiems nuotaiką, pralinksminti, sukurti ypatingą vakaro atmosferą. Pateisinti kitų lūkesčius – didžiulis iššūkis.
Labai dažnai net nežinau, kokioje vietoje ar kokiomis aplinkybėmis grosiu, kokie žmonės manęs klausys, ko jie tikisi. Bet man tai labai patinka. Mėgstu stebėti žmones, juos analizuoti, nuspėti jų lūkesčius. Kiekvieno renginio metu mano tikslas padaryti taip, kad visi liktų laimingi.
Per savo muzikinę karjerą esu grojęs šimtą, du, tris, penkis šimtus ar net tūkstantyje renginių, tad jau niekas nebestebina. Negąsdina ir iš vėžių neišmuša net ir nepatogios ar nemalonios situacijos. Kad ir kokio brangumo geriami gėrimai, jei prarandamas saikas, alkoholis visus reikia vienodai. Kad ir kokie kultūringi ar aukštas pareigas užimantys žmonės, padauginę alkoholio, deja, leidžia sau kur kas daugiau ir gana dažnai pamiršta net ir elementarias mandagumo taisykles.
Būtent po tokio vakaro, kai tenka dirbti psichologu, geriausiai jėgas ir energiją subalansuoja ne kas kita, o du katinai, – šypsosi saksofonistas, kuris naujaisiais metais žada dar sveikiau gyventi. – Tikriausiai reikės grįžti prie aktyvaus sporto, o gal pradėti bėgioti. Žadu ir šalčio terapiją išmėginti, grūdintis.“