J.Leonavičiūtė – apie Lietuvoje vis labiau populiarėjančią madą: „Duodu savo papukams laisvę“

Jolanta Leonavičiūtė / BNS ir Vilmanto Žilinsko nuotr.
Jolanta Leonavičiūtė / BNS ir Vilmanto Žilinsko nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2024-05-06 15:19
AA

Lietuvoje, kaip ir nemažoje dalyje pasaulio, moterys pasiduoda naujai madai – atsisako liemenėlių. Taip daro ir trenerė Jolanta Leonavičiūtė. „Būdama namuose, iškart nusimetu visas liemenėles ir duodu savo papukams laisvę“, – sako ji, tačiau Lietuvoje ji – tikrai ne viena.

Tiesa, kaip rašoma TV3 laidos „TOP 3“ pranešime spaudai, pirmiausiai mada atsisakyti liemenėlės pasirodė užsienyje, kai garsiausios pasaulio žvaigždės nė kiek nesigėdydamos ėmė žengti raudonuoju kilimu be liemenėlių. Tarp tokių žvaigždžių – atlikėja Dua Lipa ir aktorė Emma Stone, o štai Jennifer Aniston be liemenėlės netgi filmavosi seriale „Draugai“.

Progos išlaisvinti savo krūtis nėra praleidusi ir garsioji Suomijos premjerė Sanna Marin. 2020 metų spalį ji įsiamžino ant gyvenimo būdo žurnalo „Trendi“ viršelio vilkėdama tik švarką. Tiesa, Suomijoje fotosesija ir minėta nuotrauka sukėlė aršios kritikos bangą…

Anot J.Leonavičiūtės, jei tėvai savo dukroms sakydavo, kad prisidengti krūtis yra būtina, nes tai – gėdinga, tokios patirtys perduodamos ir toliau. „Nereiktų į tai reaguoti. Yra suknelių, kurios negražiai atrodo su liemenėle. To neturėtume gėdytis, ypač tos moterys, kurios turi natūralias krūtines“, – TV3 laidoje „TOP 3“ tikino Jolanta.

Jolanta Leonavičiūtė / TV3 nuotr.

O štai jogos trenerė Edita Šimkutė liemenėlės nedėvi jau 10 metų. „Mano kūnas tapo daug laisvesnis – nebesijaučiu suvaržyta. Pamenu, tais laikais, kai liemenėlę dar nešiodavau, nepatogiai įsirėždavo lankeliai, petnešėlės, o mano kvėpavimą trikdydavo per šonkaulius einanti liemenėlės dalis. Jaučiuosi komfortabiliai ir visai nenorėčiau grįžti prie liemenėlės“, – tikino laidoje moteris.

Tiesa, moteris sutinka, kad visiškai atsisakyti liemenėlės gali ne visos moterys. „Turint didelę krūtinę, rekomenduoju paieškoti alternatyvų, kaip braletė, sportinė liemenėlė ar prie kūno prigudusi palaidinė“, – nuomone laidoje dalinosi Edita.

J.Leonavičiūtė taip pat sutinka, kad liemenėlės atsisakymas daugiau susijęs ne su mada, o su patogumu. Vis dėlto, išimčių, kada ją dėvėti būtina, laikosi ir Jolanta. „Be liemenėlės jaučiuosi gerai visur ir visada. Žinoma, į darbą ar sporto salę, sportinę liemenėlę užsidedu – nenoriu, kad speneliai styrotų kaip žvakės ir per daug atkreiptų dėmesį“, – sakė laidoje ji, tačiau netrukus pridėjo, kad iš tiesų vyrams ir moterims turėtų galioti tos pačios taisyklės.

O ką apie liemenėlės atsisakymą sako medikai? Visa tai – jau šio vakaro laidoje.

„TOP 3“ – pirmadieniais-ketvirtadieniais, 21 val. per TV3.