J.Matonis apie darbą televizijoje ir atrastą pomėgį su žmona: „Gera matyti besišypsančią moterį“

Jaunius Matonis su žmona
Jaunius Matonis su žmona
Pranešimas spaudai
Šaltinis: Žmonės
2021-11-24 12:10
AA

LNK televizijos Žinių tarnybos kriminalinių naujienų redaktorius Jaunius Matonis jau dvidešimt šešerius metus karščiausias kriminalines naujienas pristato televizijos žiūrovams. Kad ir kaip būtų keista, prieš pradėdamas dirbti tokį specifinį darbą, J.Matonis turėjo baimių, su kuriomis jam teko susigyventi.

„Aš labai bijojau numirėlių. Negalėjau žiūrėti į mirusį žmogų. Net per televizorių pamatęs karstą, iškart perjungdavau kanalą. Tačiau kolega Darius Lukoševičius mane drąsino, sakė nebijoti ir tikino, kad viskas bus gerai. Lūžis įvyko per keletą savaičių, kitaip tariant, užaugo stora oda. Pripranti prie to, ir eidamas į namus mintis palieki darbe“, – apie pirmuosius iškvietimus sako J.Matonis.

Nors toks darbas reikalauja kuo tiksliau, aiškiau ir įdomiau pateikti informaciją iš įvykio vietos žiūrovams, Jaunius teigia, kad žmogiški dalykai yra aukščiau. Atvykęs filmuoti reportažo pirmiausia jis padaro esminį dalyką. „Etika reikalauja įvertinti situaciją. Žinoma, juk egzistuoja žmogiški dalykai. Jeigu matysi, kad žmogui reikia pagalbos ar jo gyvybei gresia pavojus, tai visų pirma gelbėsi, o tik vėliau dirbsi“, – laidoje „Šeškinės 20“ pasakoja Jaunius.

Jaunius Matonis / Irmanto Gelūno nuotr.

Rimtas, konkretus ir puikiai tinkantis šiai pozicijai – toks televizijos ekrane atrodo J.Matonis. Tačiau pirminis planas buvo visai kitoks, žurnalistas buvo pakviestas vesti kitokio pobūdžio laidos, o paprašytas pavaduoti kolegą vos kelioms laidoms, pasiliko dirbti prie kriminalinių reportažų.

„Tai nutiko visiškai atsitiktinai. Iki šiol jaučiu tokią laikinumo nuotaiką. Atėjau į televiziją pakviestas vesti pramoginės vakaro laidos, bet ji užtruko. Tuo metu kriminalus ir žinias vedė Darius Lukoševičius. Matyt, jam buvo per daug darbo ir jis nespėjo, todėl paprašė manęs jį pavaduoti kriminaluose vos keliose laidose, kol suras žmogų. Tai aš iki šiol laukiu, kol mane pakeis tas žmogus ir laukiu to pramoginio projekto“, – šypsenos veide neslepia J.Matonis.

Jaunius Matonis su žmona Rūta / Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.

Jaunius Matonis pasakoja, kaip atsipalaiduoja po darbų. Norėdamas pabėgti nuo sunkių nusikaltimų, vagysčių ir avarijų jis kartu su žmona jau daugiau nei 10 metų lanko šokius. Nors, kaip jis teigia pats, nesitikėjo, kad tai vyks taip ilgai.

„Tikrai negalvojau, kad tai užtruks, kaip ir mano darbas kriminaluose. Tai nebuvo tiesiog bendra mintis, tai buvo ultimatumas ir aš jau nebegalėjau rinktis. Bet aš buvau tikras, kad tai nesitęs ilgai, mėnesį, galvojau, daugiausiai. Bet iš tiesų, kai tu matai, kaip šypsosi moteris, kai ji šoka, tai tokio reginio nenori praleisti. O juolab leisti jai šypsotis kitam partneriui“, – apie bendrą pomėgį su žmona pasakoja Jaunius Matonis.

Jaunius Matonis

Šį trečiadienio vakarą, 20 val., LNK laidoje „Šeškinės 20“ svečiuosis kelionių guru Orijus Gasanovas, LNK Žinių tarnybos kriminalinių naujienų redaktorius Jaunius Matonis bei serialo „Monikai reikia meilės“ aktoriai Aidas Barkauskas ir Julius Žalakevičius.