J.Šeduikytė apie filmą „Devintas žingsnis“: „Šilumos ir meilės trokštame visi“

Jurga Šeduikytė / Teodoro Biliūno / BNS nuotr. ir stop kadras
Jurga Šeduikytė / Teodoro Biliūno / BNS nuotr. ir stop kadras
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2023-10-12 21:31
AA

Visuose šalies kino teatruose jau pasirodė debiutinis režisierės Irmos Pužauskaitė pilnametražis filmas „Devintas žingsnis“, pasakojantis vilties kupiną tėčio ir dukters santykių istoriją. Tai – ypatingo jautrumo meninis filmas, skirtas plačioms auditorijoms žiūrovų nuo jaunimo iki jų tėvų. Juostoje vaidina talentingi kino ir teatro aktoriai, tokie kaip Valentinas Novopolskis, Marius Repšys, Lina Rastokaitė ir kiti.

„Kartais pasaulis šviečia ir stulbina savo tikrosiomis spalvomis. Tačiau nutinka, kad užsisukę rutinoje, neįgyvendindami savo tikrųjų vidinių poreikių ar nerasdami kelio savirealizacijai papuolame į gyvenimą tarsi už užuolaidos. Jausmas, kad užuolaida gali nukristi – niekur nedingsta. Bet pačiam ją atitraukti ne visada užtenka žinių ar jėgų“, – apie naują lietuvišką filmą „Devintas žingsnis“ savo socialinių tinklų paskyroje dalinasi dainininkė, rašytoja Jurga Šeduikytė.

Jurga Šeduikytė / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.

Menininkė priduria, kad filmas – atpažįstamas ir raginantis peržiūrėti savo santykį su artimu: „Šilumos ir meilės trokštame visi. O ką esame pasiryžę padaryti, kad tai ateitų į mūsų gyvenimą?“

Tuo metu rašytoja Vaiva Rykštaitė su savo sekėjais dalinasi: „Baigiau žiūrėti šį filmą ir tebemąstau apie herojus – kaip tikroviškai jie sukurti ir įkūnyti. Ir visų, atrodo, truputį gaila, visi truputį kalti, visus suprantu. Jei trumpai, tai buvusio alkoholiko tėčio ir apleistos paauglės istorija, bet jei kabinant giliau – tai apie šeimą, ryšį, priklausomybę, pagundas, draugystę.“

Kadras iš filmo „Devintas žingsnis“ / CLINIC 212 nuotr.

Knygų suaugusiems ir vaikams autorė teigia, kad mėgstamiausia jos filmo akimirka, empatiška ir kartu nejauki, kai filmo herojus Linas (akt. Valentinas Novopolskis) norėdamas pasididžiuoti prieš paaugles merginas, vedasi jas į naktinį klubą ir prisipažįsta, kad jaunystėje buvo „Karališkos erdvės“ šokėjas. „Pranašauju šiam filmui tarptautinę sėkmę ir nuoširdžiai rekomenduoju“, – į kiną žiūrėti filmo skatino eiti V.Rykštaitė.

Filmas įtrauktas į „Mokausi iš kino“ programą ir rekomenduojamas vyresniųjų klasių moksleiviams. Mokyklos taip pat gali rezervuoti grupinius seansus su „Kultūros pasu“ šią programą vykdančiuose kino teatruose.

Filmo gamybą finansavo Lietuvos kino centras ir LRT: