J.Statkevičius nukėlė į Paryžių: stilingame šou – aukštajai madai neabejingi VIP svečiai

Juozo Statkevičiaus kolekcijos pristatymo svečiai / „Fotobanko“ nuotr.
Juozo Statkevičiaus kolekcijos pristatymo svečiai / „Fotobanko“ nuotr.
Žmonės.lt, 15min
Šaltinis: Žmonės
2021-11-17 21:07
AA

Vėlų lapkričio 17-osios vakarą aukštosios mados gerbėjai rinkosi į Lietuvos parodų ir kongresų centrą „Litexpo“. Čia pristatyta Juozo Statkevičiaus 2022-ųjų pavasario-vasaros couture kolekcija, kuri susirinkusius žinomus žmonės nukėlė į Prancūzijos gėlių laukus.

Renginyje viena pirmųjų, be abejo, pasirodė dešiniąja Juozo ranka laikoma mylima mama Vanda Statkevičienė, kuri tradiciškai pasipuošė sūnaus kurtu kostiumėliu.

„Juozas visada mane rengia. Turiu kaip kada ir savo nuomonę, bet dažniausiai, aišku, kad paklausau. Labiausiai mėgstu juodą ir raudoną“, – kalbėjo ji, pridūrusi, kad išskirtine jos aprangos detale šįkart tapęs kaspinėlis yra šou pakvietimo detalė. Juk ant pakvietimo yra ne kas kitas, o būtent 19-metės Vandos nuotrauka.

Sūnaus kolekcijos pristatyme sudalyvavusi V.Statkevičienė neslėpė, kad šįkart buvo itin pamaloninta – pasirodo, ši kolekcija skirta būtent jai.

Vanda Statkevičienė / Irmanto Gelūno nuotr.

„Buvau sujaudinta, kad šią kolekciją jis daro mylimiausiam žmogui, o tas žmogus esu aš. Esu labai sujaudinta, labiausiai išgyvenau. Labai mane paveikė tie žodžiai. Bet šįkart labiausiai ir jaudinausi. Galvojau, jei uždraus, neįleis... Žinote, kaip mama, visą laiką išgyveni dėl savo vaiko“, – kalbėjo ji.

Beje, moteris taip pat atskleidė, kad rugsėjį turėjo tam tikrų problemų su sveikata – teko keisti sąnarį ir pagulėti sanatorijoje. Todėl šis šou jai yra tarsi atgaiva.

Svečių fotogalerija:

Juozo Statkevičiaus kolekcijos pristatymo svečiai (123 nuotr.)
+117

Kolekcijos pristatymo nepraleido ir verslininkė Daina Bosas, save įvardijanti didele J.Statkevičiaus talento gerbėja.

„Jei reiktų įvardyti tris mėgstamiausius kūrėjus, tai būtų Juozas, Juozas ir Juozas“, – patikino ji.

Tad nieko keisto, kad ir šįvakar Daina atvyko pasipuošusi J.Statkevičiaus kurtais rūbais. „Juozo kolekcija, Juozo vakaras, Juozo rūbai. Kitaip neįsivaizduoju“, – šyptelėjo ji.

Paklausta, kiek gi J.Statkevičiaus rūbų jau turi savo spintoje, D.Bosas neslėpė, kad įsigyja iš kiekvienos kolekcijos. Ir ne po vieną.

„Tokia mano tradicija, tai manau, kad dviejų rankų pirštų tikrai neužtektų“, – neslėpė Daina.

Į mados šou verslininkė atvyko puikiai nusiteikusi: „Kaip žinia, jis vyksta po ilgo karantino, po ilgo negalėjimo susiburti, vėl pajusti tą patį. Aš labai džiaugiuosi.“

Juozo Statkevičiaus kolekcijos pristatymo svečiai / „Fotobanko“ nuotr.

Nors atlikėjas Donatas Montvydas su žmona Veronika Montvydiene tiksliai ir neprisimena, kiek sykių lankėsi Juozo kolekcijos pristatyme, tačiau kiekvieną kartą stengiasi jo nepraleisti. 

„Be mano koncertų ar Juozo pasirodymų, mes ir šiaip dažnai susitinkame pabendrauti. Atrodo, tai širdies dalykas ateiti ir jį palaikyti“, – sakė D.Montvydas, pridurdamas, kad spintoje vakaro kaltininko drabužių taip pat turi nemažai.

O kaip žinoma pora apskritai jaučiasi pasirodydama renginyje tokiais neramiais laikais? Abu sako, kad smagu, kai net ir esant tokiai situacijai žmonės gali ateiti ir palaikyti menininkus. 

„Labai gaila, kai uždaro renginius, mes jų esame ištroškę. Gerai, kai yra tiek daug palaikančių žmonių, galime matyti daug kolegų, daug bičiulių, pasisveikinti su jais“, – kalbėjo D.Montvydas.

Juozo Statkevičiaus kolekcijos pristatymo svečiai / „Fotobanko“ nuotr.

„Influencerė“, verslininkė Karolina Meschino baltuoju kilimu šįsyk žengė pasipuošusi dizainerės Simonos Griciūtės ženklo „Acuamona“ suknele, už vakaro įvaizdį jį taip pat dėkinga stilistei Viltei Kinderavičiūtei.

„Atėjau labai geromis nuotaikomis, labai pasiilgome renginių, ypatingai Statkevičiaus šou – jie tikrai patenka tarp mano trijų laukiamiausių metų renginių. Ir labai smagu, kad visi tokie šventiškai nusiteikę, ruošėsi šitam renginiui“, – džiaugėsi vakaro viešnia.

Karolina prisiminė, kad anksčiau daug kartų į J.Statkevičiaus kolekcijos pristatymus lydėdavo mamą, o pastaruoju metu jau gauna vardinį kvietimą. Paklausta, kiek Juozo rūbų turi, K.Meschino nusijuokė, kad kol kas daugiau jų turi mama.

„Aš dar turiu išaugti iki Juozo“, – šmaikštavo.

Juozo Statkevičiaus kolekcijos pristatymo svečiai / „Fotobanko“ nuotr.

Į kolekcijos pristatymą atvykusi stilistė, rūbų dizainerė, buvusi mados žurnalo „L'Officiel“ redaktorė Agnė Jagelavičiūtė neslėpė, kad į šį renginį atvyko pakiliomis nuotaikomis. Pasipuošusi Kristi Andress kostiumėliu, A.Jagelavičiūtė tikino, kad šį įvaizdį pasirinko paklausiusi pačio J.Statkevičiaus patarimo.

„Šiam vakarui rinkausi klasikinį juodą kostiumą, kadangi ir pats Juozas pabrėžia, kad visada saugiausia rinktis klasiką“, – šypsojosi A.Jagelavičiūtė.

Agnė Jagelavičiūtė ir Saugirdas Vaitulionis / Irmanto Gelūno nuotr.

Ji taip pat prasitarė, kad kūrėjo kelią stebi jau ilgus metus: „Pati mokiausi drabužių dizainą, o Juozas man visada buvo švyturys. Jo visus pasirodymus ir kolekcijas nagrinėdavau dar tada, kai nebuvo interneto ir tekdavo varyti žurnalus“.

Paklausta, kiek dizainerio drabužių rastų savo spintoje, Agnė tikino, kad šiuo metu nei vieno J.Statkevičiaus kūrinio neturi. „Mūsų draugystė banguoja. Tai čia turi, čia neturi. Štai, žiūrėk, susipykom ir jau Juozo drabužį pardaviau. Bet šiandieną tikrai įsigysiu jo nors vieną kurtą suknelę!“, – žadėjo žinoma nuomonės formuotoja.

Į pristatymą atvykęs „influenceris“, fotografas Naglis Bierancas buvo pakilios nuotaikos, nes po ilgo laiko ir vėl galėjo pasirodyti renginyje – mat kaip atskleidė, neseniai sirgo koronavirusu. 

„Buvau izoliacijoje, tai keista matyti tiek žmonių. Tai nuotaikos tos, kad pasiilgome renginių“, – neslėpė jis. 

Pasiteiravus, gal šį vakarą dėvi J.Statkevičiaus drabužį, Naglis greitai atšovė, kad rengėsi tuo, ką rado spintoje.

Juozo Statkevičiaus kolekcijos pristatymo svečiai / „Fotobanko“ nuotr.

„Žinokit, nieko prabangaus. Viskas iš to, ką turėjau“, – sakė jis, pridūręs, kad turi tik J.Statkevičiaus firminius apatinius.

 N.Bierancas prisiminė kartą ir pats ne tik stebėjęs renginį, bet ir buvęs jo dalimi. „Esu ėjęs Juozo kolekcijos podiumu“, – pasidžiaugė.

Į Paryžiumi dvelkiantį kolekcijos pristatymą atvyko ir atlikėja Justė Arlauskaitė-Jazzu. Tiesa, dainininkė neslėpė, kad šiam vakarui vis dėlto nesirinko Juozo Statkevičiaus drabužių.

„Seniai jau buvau išėjusi į renginį ir labai atsakingai į tai pažiūrėjau. Šį vakarą ne grožis reikalauja aukų, o Juozas! – juokėsi Jazzu. – Taigi, pasipuošiau „Más 924“ kūrėjos, geros savo draugės Monikos Kazakevičiūtės-Kriščiūnienės suknele“.

Juozo Statkevičiaus kolekcijos pristatymo svečiai / „Fotobanko“ nuotr.

Nors neeiliniame renginyje atlikėja pasirodė su kitos dizainerės kūriniu, J.Arlauskaitė neslėpė, kad Juozas Statkevičius patenka į jos Top 3 mylimiausių dizainerių sąrašą. Būtent dėl šios priežasties savo spintoje ji rastų ne vieną kūrėjo drabužį.

„Džiaugiuosi, kad šiandien nekoncertuoju ir galiu ateiti pas Juozą. Labai gera pasižmonėti“, – tikino Jazzu.

Baltojo kilimo svečių video:

Susiliejimas su gamta

Ruošdamasis 14-ajam grandioziniam pristatymui, dizaineris tikino, kad aktualijomis minta žinios, o madai kurti reikia nepramintų kelių. Taip pat J.Statkevičius siekė sukurti įvairaus skonio klientams, todėl šiemet ją sudaro net 62 skirtingi modeliai.

Renginio svarbiu akcentu tapo ir neįprastas muzikinis takelis – vien tik prancūziška muzika, ištaigingos puokštės, kurias sukūrė ir išpildė gėlių couture kūrėjas, floristas-dekoratorius Mantas Petruškevičius. Visa tai – J.Statkevičiaus fantazijos labirintų harmonija ir susiliejimas su gamta.

J.Statkevičius didžiuojasi galėjęs surengti šventę, būdingą pasaulio madų sostinėms. Jis tikisi, kad iš stažuočių Paryžiaus madų namuose jam išties pavyko į Lietuvą parsivežti dalį Paryžiaus.

Kolekcijos fotogalerija pildoma:

Juozo Statkevičiaus 2022 m. pavasario-vasaros kolekcija (133 nuotr.)
+127