J.Vaitkutė ir A.Mamontovas pristatė instaliaciją „Skambina“: senus telefonus pavertė muzikos instrumentais

Jolitos Vaitkutės ir Andriaus Mamontovo  instaliacija „Skambina“ / Gretos Skaraitienės nuotr.
Jolitos Vaitkutės ir Andriaus Mamontovo instaliacija „Skambina“ / Gretos Skaraitienės nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2020-10-21 19:33
AA

Apsilankiusieji Nacionalinėje dailės galerijoje nuo šiol išvys 53 kv. metrų plotą užimančią 18 metrų ilgio meninę instaliaciją „Skambina“. Kūrybines jėgas suvienijo muzikantas Andrius Mamontovas ir menininkė Jolita Vaitkutė – stresą simbolizuojantys daiktai jų projekte atgimė naujai ir tapo harmoningo japoniško sodo dalimi.

J.Vaitkutė ir A.Mamontovas instaliacijoje „Skambina“ senus telefonus pavertė muzikos instrumentais ir juos įkurdino japoniškame sode.

Daugelį įprastai erzinantys telefonų skambučiai čia skleidžia harmoningą ir raminantį skambesį. Kūrinio autoriai sakė, kad instaliacija buvo sugalvota beieškant santykio tarp ramybės ir streso – kaip tas pats daiktas gali kelti du kontrastingus jausmus. 

„Telefonus savo instaliacijai pasirinkome todėl, kad tai yra streso simbolis. Juk anksčiau telefonas apskritai buvo vienintelė intervencija į mūsų gyvenimą – neretai jo suskambėjimas būdavo netikėtas ir dėlto keliantis nerimą. Prisimenu tokį telefoną savo tėvų namuose, kai man buvo penkeri ar mažiau. Jis stovėjo vidury namų, o skambėdavo taip garsiai, kad vasarą girdėdavosi net lauke. Kadangi būdavau mažiausias ir greičiausias namų žmogus, man reikėdavo prie jo bėgti ir greitai pakelti ragelį – telefono skambutis keldavo stresą, nes netikėtai ištraukdavo iš vaikiškos idilės“, – prisiminimais dalijosi menininkė J.Vaitkutė.

Atlikėjas A.Mamontovas pasirūpino, kad instaliacijoje telefonai skambėtų maloniai – jis sukūrė melodijas, kurios sklinda iš telefonų. Juos menininkams padovanojo jų sekėjai bei gerbėjai.

Šalia instaliacijos taip pat buvo pristatyta ir daiktų, keliančių stresą, ekspozicija – jai panaudota per 20 objektų. Nemalonius jausmus primenančius daiktus paaukojo ir žinomi žmonės.

J.Vaitkutės ir A.Mamontovo BTA kampanijai „Be streso“ sukurta instaliacija Nacionalinėje dailės galerijoje bus eksponuojama iki lapkričio 15 d., lankymas – nemokamas. 

Jolitos Vaitkutės ir Andriaus Mamontovo instaliacijos „Skambina“ pristatymas (31 nuotr.)
+25