J.Vaitkutė sukūrė vokiečių pianisto C.C.Poetzscho albumo viršelį: „Jaučiau didelę atsakomybę“

Jolita Vaitkutė šalia instaliacijos sukurtos albumo viršeliui
Jolita Vaitkutė šalia instaliacijos sukurtos albumo viršeliui
Pranešimas spaudai
Šaltinis: Žmonės
2021-04-09 11:50
AA

Jolita Vaitkutė džiaugiasi įdomiu bendradarbiavimu su pianistu Clemensu Christianu Poetzschu. Žinomas kompozitorius iš Vokietijos pakvietė kūrėją sukurti naują jo albumo viršelį. Leipcige įrašyta plokštelė pavadinta „The Soul of Things“, o jos viršelis sukurtas Vilniuje, J.Vaikutės studijoje.

Du menininkus suvedė savotiškas žvilgsnis į kasdienybės daiktus, rašoma pranešime spaudai.

„Kurdamas muziką norėjau atspindėti savo paties santykį su šiais objektais. Kodėl esame prisirišę prie daiktų, kurie mus supa, kurie mums priklauso. Kėliau klausimą, kodėl būtent šie, konkretūs daiktai, mums tampa artimi?“ – kalbėdamas apie albumo idėją pasakojo C.C.Poetzschas.

„The Soul of Things" albumo viršelis

Nenuostabu, kad įrašęs albumą skirtą „daiktų sielai“ C.C.Poetzschas susidomėjo J.Vaitkutės kūrybos stiliumi. Iš objektų kurianti menininkė viršelio instaliacijai panaudojo muzikanto turimų daiktų replikas.

„Kurdama šį darbą jaučiau didelę atsakomybę. Viršelis turėjo atspindėti už muzikos slypinčias istorijas. Buvo labai įdomu vystyti kūrinio idėją, dirbti su muzika labai malonu, svarbiausia klausyti ir jausti. Mano užduotis buvo tarsi perteikti ją vizualiai“, – sako kūrėja.

Jolitos Vaitkutės instaliacijos kūrimas

Albumo viršeliui J.Vaitkutė sukūrė instaliaciją, kurios pagrindinį tūrį sudaro senas pianinas ir jį supantys daiktai.

„Ant albumo viršelio yra daug senų daiktų, bet pati instaliacija atrodo labai moderniai. Mane žavi ir stebina, kaip instaliacijoje žaidžia spalvos ir formos. Paprasti, įprasti daiktai sukuria paveikslą, kuriame galima tiek daug atrasti“, – apie savo albumo viršelį kalbėjo muzikantas.

C.C.Poetzschas 2016-aisiais debiutavo kaip solo pianistas ir kritikų buvo įvardintas kaip modernus ir įvairialypis kompozitorius. Jo kūryboje skamba ne tik pianinas, bet ir įvairūs elektroninės muzikos garsai.

Albumas „The Soul of Things“ pasirodo balandžio 9 dieną.

Jolitos Vaitkutės instaliacijos kūrimas