J.Valančiūnas neliko abejingas vaikščioti negalinčio berniuko istorijai: susitiko su mažyliu ir jo šeima

Jonas Valančiūnas su Jokūbu / Asmeninio archyvo nuotr.
Jonas Valančiūnas su Jokūbu / Asmeninio archyvo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2020-11-20 17:33
AA

Tris vaikus auginantys Milda (34) ir Rimvydas (39) Melkūnai, paviešinę savo jauniausiojo sūnaus Jokūbo istoriją, sulaukė didžiulio dėmesio. Šiuo metu vos metų ir kelių mėnesių mažylis gimė su perpus trumpesne koja ir neturi šlaunikalnio. Linksmas, guvus ir nuolatos besišypsantis vaikas – spindulys Melkūnų šeimoje. Tiesa, tam, kad Jokūbas ateityje galėtų vaikščioti ir jaustis taip, kaip kiti jo bendraamžiai, berniukui reikalinga brangi ir sudėtinga operacija.

Jokūbo Melkūno istorija palietė ne vieno lietuvio širdį. Neseniai su Jokūbu susitikti panoro ir krepšininkas Jonas Valančiūnas, kuris pabendravo su jauna šeima, visapusiškai prisidėjo prie pagalbos Jokūbui ir net pažaidė su mažyliu krepšinį.

Apie Jokūbo negalią jo tėvai sužinojo tik berniukui gimus. Jie atviravo, kad retas genetinis sutrikimas ir gydytojų diagnozė jiems buvo tarsi perkūnas iš giedro dangaus.

Jokūbas Melkūnas / Asmeninio archyvo nuotr.

„Sūnus mūsų šeimoje buvo be galo lauktas, kad jam kažkas negerai su sveikata, pastebėjome vos atsiradus šiame pasaulyje. Jokūbas gimė su trimis vienos rankos pirštukais ir perpus trumpesne kojyte. Netrukus medikai ėmė tirti jį, ar nėra kitų pakitimų. Buvome be galo išsigandę. Visi pirmųjų tyrimų rezultatai buvo geri, tačiau po kelių mėnesių sulaukėme nemalonios naujienos – vaikas gimė be šlaunikalnio, jam diagnozuotos klubų problemos“, – Žmonės.lt pasakojo Jokūbo tėtis Rimvydas.

Milda ir Rimvydas  nė akimirkai nenuleido rankų ir kovojo už berniuko laimingą vaikystę. Tėvai darė viską, ką gali, kad vaikas galėtų vaikščioti. Ne kas kitas, o jie patys įkūrė ir valdo fondą, kurio pagalba renka lėšas mažyliui reikalingai operacijai.

Jonas Valančiūnas su Jokūbu / Asmeninio archyvo nuotr.

„Gydytojai mums pranešė, kad be sudėtingos operacijos užaugęs sūnus negalės šokinėti, važiuoti dviračiu, bėgioti, gyventi pilnavertį gyvenimą. Mes norime jam suteikti pagalbą, todėl įsteigėme labdaros fondą, kur visi gali padėti Jokūbui. Paviešinę savo istoriją, sulaukėme labai daug dėmesio iš visų aplinkinių, žinia apie mūsų berniuką nukeliavo net iki Australijos bei JAV. Lietuviai – vieninga ir nuostabi tauta, daug žmonių jau prisidėjo prie to, kad Jokūbas galėtų vaikščioti. Labai gelbėja ne tik aukos, bet ir šios istorijos sklaida. Džiaugiamės, kad tiek žmonių nori mūsų Jokūbui padėti,“ – pasakojo vyras. 

Jonas Valančiūnas su Jokūbu / Asmeninio archyvo nuotr.

Neseniai šeima sulaukė ir krepšininko Jono Valančiūno susidomėjimo. Žinomas vyras susisiekė su Jokūbo tėvais ir su mažyliu susitiko Kauno „Žalgirio“ arenoje.

„Kadangi mūsų Jokūbas – linksmas ir nuolatos bendraujantis vaikas, su Jonu jiedu pažaidė kamuoliu, prisijuokė. Įvyko tikrai miela ir jauki pažintis. Norime padėkoti ne tik Jonui Valančiūnui, tačiau visiems, kurie mūsų šeimai padeda“, – kalbėjo berniuko tėtis.

Atlikus operaciją Jokūbas galės laisvai judėti su kojos protezu. 

Žmonės.lt kviečia visus, norinčius prisidėti, tą padaryti puslapyje  www.jokubomelkunofondas.lt

Jokūbas Melkūnas (20 nuotr.)
+14