Jackas White‘as – tarp daugiausiai „Grammy“ pelniusių muzikantų

Jackas White'as / Asmeninio albumo nuotr.
Jackas White'as / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
A
A

Rudenį Vilniuje laukiamą Jacką White‘ą dievina ne tik publika. Jis yra pelnęs ir ypatingą muzikos industrijos ekspertų palankumą. Prestižiniam „Grammy“ apdovanojimui jis buvo nominuotas net 33 kartus. Šio roko genijaus įvertinimų ir apdovanojimų pavydėtų didžioji dauguma pasaulio muzikantų. Daugeliui iki jo pasiekimų kaip iki mėnulio.

Iš 33 pelnytų „Grammy“ nominacijų Jackas White‘as laimėjo net 12. Tai viena didžiausių šių gramofono statulėlių kolekcijų muzikos istorijoje. Jį lenkia nedaugelis. Palyginimui, daugiau turi tik bitlas Paulas McCartney (18), Beyonce (22) ir vengrų kilmės dirigentas Georgas Solti (31).

Jackas White‘as yra universalus ir labai talentingas muzikantas. Jis jau buvo nominuotas roko, alternatyvos, country, roots, popmuzikos, vaizdo klipo, muzikos inžinerijos ir kitose kategorijose. Pagal skirtingų kategorijų skaičių jį lenkia tik Bobas Dylanas, Davidas Fosteris, Paulas McCartney ir Quincy Jonesas.

Beyonce ft. Jack White - Don't Hurt Yourself

Jackas vienodai sėkmingai dirba vienas ir su komanda. Jis yra įvertintas kaip grupių „The White Stripes“ ir „The Raconteurs“ narys, kaip solistas, dainų bendraautorius, kviestinis muzikantas, vienas iš filmo garso takelio atlikėjų, kaip prodiuseris, garso inžinierius ir muzikos leidėjas.

Pirmieji du White‘o „Grammy“ apdovanojimai – už Geriausią alternatyvios muzikos albumą ir Geriausią roko dainą. Jų jis nusipelnė kaip dueto „The White Stripes“ narys. 2003 m. pasirodęs „Elephant“ buvo jau ketvirtas grupės albumas. Jis pasiekė 6 vietą „Billboard“ populiariausiųjų sąraše. Taigi tikrai išaušo jų šlovės valanda. Būtent šis albumas į muzikos istoriją įrašė ir sporto varžybų himną „Seven Nation Army“. Žurnalas „Rolling Stone“ jį įtraukė tarp 500 visų laikų geriausių dainų.

Alicia Keys & Jack White - Another Way To Die

J. White‘as mėgsta dirbti drauge su kitomis muzikos žvaigždėmis, ypač su moterimis. Pernai jis pelnė tris nominacijas už darbą su Beyonce. Jis buvo vienas iš jos albumo „Lemonade“ prodiuserių. Taip pat buvo nominuota jų drauge įrašyta daina „Don‘t Hurt Yourself“. 2004 m. White‘as pirmąkart įvertintas kaip prodiuseris. Jo šlifuotas Lorettos Lynn albumas „Van Lear Rose“ tapo geriausiu country kategorijoje. Geriausio klipo nominacijoje atsidūrė daina su Alicia Keys „Another Way To Die“, parašyta filmo apie Džeimsą Bondą garso takeliui.

„Aš nedaug repetuoju“, – pareiškė Jackas prieš 2013-ųjų „Grammy“ ceremoniją. Tais metais jo solinis albumas „Blunderbuss“ buvo nominuotas trims apdovanojimams. O pats Jackas antrą kartą grojo garbingiausioje muzikos scenoje. Jis atliko „Love Interruption“ su moterimis muzikantėmis ir „Freedom at 21“ – su vyrų grupe. Tais metais scenoje taip pat pasirodė tokios žvaigždės kaip Justinas Timberlake‘as, Frankas Oceanas ir Taylor Swift. 2004-aisiais „Grammy“ scenoje jis grojo ir su „The White Stripes“. Jie atliko tuo metu dar visai šviežią „Seven Nation Army“.

The White Stripes – Seven Nation Army

Pernai 6000 „Grammy“ akademijos narių White‘ą pagerbė už muzikos prodiuserio ir inžinieriaus darbą, atsidavimą muzikai ir jos įrašymo menui. Jis prisijungė prie tokių žymių kolegų kaip Jimmy Iovine‘as, Quincy Jonesas, Nile‘as Rodgersas, Rickas Rubinas, Neilas Youngas ir kiti. Akademijos prezidentas Neilas Portnow ceremonijoje sakė, kad Jacką White‘ą buvo būtina įvertinti ne tik kaip gitaros meistrą, bet ir kaip „žmogų už stiklo“ – kūrybingą ir aistringą prodiuserį. Pats White‘as dėkodamas nepraleido progos šauti kritikos strėlę dabartiniam Amerikos prezidentui: „Šiais laikais turime statyti tiltus, o ne sienas“, – sakė jis.

J. White‘o įkurta muzikos leidykla „Third Man Records“ taip pat įvertinta dviem „Grammy“ už geriausią specialaus leidimo rinkinį. Jo leidykloje „Third Man Records“ buvo išleisti du rinkiniai „The Rise & Fall Of Paramount Records“, skirti įamžinti istorinės muzikos leidyklos palikimą. White‘ui muzikos istorija ypač svarbi. Prieš keletą metų jis skyrė 200 tūkst. dolerių Nacionaliniam įrašų saugojimo fondui. Jis rūpinasi bibliotekų ir kitų kultūrinių institucijų garso archyvų išsaugojimu.

Jack White – Speech | GRAMMYS

Žinoma, „Grammy“ nėra vieninteliai Jacko susižerti apdovanojimai. Jis įvertintas ir kino pasaulio atstovų. Garso takelis epui „Šaltasis kalnas“ laimėjo BAFTA apdovanojimą ir buvo nominuotas trims „Oskarams“. Filme vaidino Jude‘as Law, Nicole Kidman ir Renée Zellweger. Takelį prodiusavo T Bone Burnettas. Jackas White‘as jame atliko net penkias dainas ir dar sukūrė epizodinį vaidmenį filme.

J. White‘o vaizdo klipams aprašyti reikėtų atskiro straipsnio. Tačiau 21 nominacija „MTV Video Music Awards“ kalba pati už save. Net tris statulėles pelnė vaizdo klipas „The White Stripes“ dainai „Fell In Love With A Girl“. Taip pat puikiai sutikti klipai dainoms „Seven Nation Army“ ir Jacko solinei „Conquest“.

J. White‘as įtrauktas į Nešvilio šlovės alėją. „Music City Walk of Fame“ pagerbia muzikantus už muzikinio paveldo saugojimą. White‘as čia atsidūrė šalia Elvio Presley, Dolly Parton, Kid Rocko, Les Paulo ir kitų legendų.