Jamesas Cameronas sveikina „Marvel“ paskandinus dramos „Titanikas“ bilietų pardavimo rekordą

Jamesas Cameronas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Jamesas Cameronas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2019-05-10 08:24
AA

Prireikė beveik 22 metų, tačiau režisieriaus Jamesas Cameronas romantinės dramos „Titanikas“ monumentalus bilietų pardavimo rekordas pagaliau pagerintas. 1997 metų istorinė kino epopėja, dėl problemiškos, ilgos ir brangios gamybos, neatrodė tarsi sėkmingas projektas. Vis dėlto paskutinis juokėsi būtent kino juostos režisierius J. Cameronas, nes savaitė po savaitės (tai tęsėsi net 4 mėnesius) bilietų pardavimas gerino visus ankstesnius rekordus, kol „Titanikas“ galiausiai tapo sėkmingiausiu filmu visame pasaulyje – negana to, dar laimėjo 11 „Oskaro“ apdovanojimų, įskaitant geriausio filmo titulą.

Daugelį metų atrodė, kad niekas nepagerins dramos „Titanikas“ rekordo ir vienintelis kino projektas, kuriam tai pavyko, buvo kitas Jameso Camerono filmas, 2009 m. mokslinė fantastika „Įsikūnijimas“. Tačiau praėjusį mėnesį kinuose pasirodžiusi „Marvel“ kino juosta „Keršytojai. Pabaiga“ paskandino dramos „Titanikas“ 2,187 mlrd. dolerių rekordą.

„Kevinui ir visiems „Marvel“ studijoje, ledkalnis nuskandino tikrąjį Titaniką. Bet Keršytojai nuskandino mano Titaniką. Visi „Lightstorm Entertainment“ studijoje sveikina jūsų nuostabų pasiekimą. Parodėte, kad kino pramonė yra ne tik gyva ir sėkminga, bet didesnė nei bet kada! Jim Cameron“ – režisierius J. Cameron asmeninėje socialinio tinklo „Twitter“ paskyroje pasveikino kino studiją „Marvel“ bei studijos prezidentą Kevin Feige su šiuo pasiekimu, nes į filmą „Keršytojai. Pabaiga“ visame pasaulyje jau parduota bilietų už 2,272 mlrd. dolerių.

Konkurencingumu garsėjantis J. Cameronas neatrodo nuliūdęs, jog kino juosta „Keršytojai. Pabaiga“ įveikė dramos „Titanikas“ rekordą, bet galbūt todėl, kad režisieriaus mokslinė fantastika „Įsikūnijimas“ su 2,788 mlrd. dolerių vis dar išsaugo pirmąją vietą. Ar kino juosta „Keršytojai. Pabaiga“ viršys šį dešimtmečio rekordą? Tai įmanoma, bet dar negarantuota.

Džiugu, kad James Cameron išlieka pakilios nuotaikos, nes dramos „Titanikas“ rekordas buvo beprecedentis. Iš tiesų, filmo premjeros savaitgalį kino salės nebuvo perpildytos, bet žiūrovai savaitę po savaitės, net kelis mėnesius, rinkosi pažiūrėti šios kino juostos – mažai tikėtina, kad toks lėtas pakilimas į bilietų pardavimo rekordo viršūnę kada nors pasikartos ateityje.