Japonijos princesė Mako ištekės už nekilmingojo mylimojo Kei Komuro: bendrą gyvenimą kurs JAV

Japonijos princesė Mako / „Scanpix“ nuotr.
Japonijos princesė Mako / „Scanpix“ nuotr.
BNS
Šaltinis: BNS
2021-10-01 16:41
AA

Japonijos princesė Mako ir jos sužadėtinis dar spalio mėnesį duos santuokos įžadus, tačiau tradicinės vestuvių ceremonijos nėra numatytos.

Visuomenė ne visai palaiko jų santuoką dėl finansinio ginčo, susijusio su būsima princesės anyta, penktadienį paskelbė rūmai.

Ginčas, susijęs su Mako sužadėtinio Kei Komuro motina sukėlė nepatogumų imperatoriškajai šeimai. Dėl viešos kontroversijos jų santuoka buvo atidėta daugiau nei trejiems metams.

29 metų K.Komuro praėjusią savaitę sugrįžo į Japoniją iš Niujorko, kur siekia teisininko išsilavinimo. Jo į uodegą surišti plaukai buvo priimti kaip drąsus pareiškimas asmens, vedančio princesę iš tradicijų saistomos šeimos, ir dar labiau pakurstė kritiką.

Pora santuoką registruos spalio 26 dieną ir drauge surengs spaudos konferenciją, pranešė Imperatoriškųjų rūmų agentūra. Vėliau šiais metais jaunavedžiai turėtų pradėti bendrą gyvenimą Niujorke.

Japonijos princesė Mako ir Kei Komuro / „Scanpix“ nuotr.

Vestuvių pokylio ir kitų vestuvinių ritualų nebus „nes daug žmonių jų santuoka nesidžiaugia“, nurodė agentūra.

Princesė Mako taip pat atsisakė 150 mln. jenų (1,16 eurų) išmokos, kuri jai priklauso paliekant imperatoriškąją šeimą, pranešė rūmų pareigūnai. Mako bus pirmoji imperatoriškosios šeimos narė po Antrojo pasaulinio karo, negavusi išmokos, skiriamos už nekilmingųjų ištekančioms šios šeimos moterims.

Pasak imperatoriškųjų rūmų tarnybos, neseniai princesei buvo diagnozuotas psichinis negalavimas, kurį rūmų gydytojai apibūdino kaip tam tikrą trauminio streso formą.

Japonijos princesė Mako / „Scanpix“ nuotr.

Mako, kuriai trys dienos iki vestuvių sukaks 30 metų, yra imperatoriaus Naruhito dukterėčia. Ji ir K.Komuro studijavo tame pačiame Tarptautiniame krikščioniškajame universitete Tokijuje, kai 2017 metų rugsėjį pranešė apie savo planus po metų susituokti. Tačiau po dviejų mėnesių kilus finansiniam ginčui vestuvės buvo atidėtos.

Ginčas susijęs su pinigais, kuriuos K.Komuro motina gavo iš buvusio savo sužadėtinio ir skyrė sūnaus išsilavinimui Japonijoje. Nesutariama, ar ši suma buvo paskola, ar dovana.

K.Komuras 2018 metais išvyko į Niujorką studijuoti teisės, ir tai bus jo pirmas sugrįžimas į tėvynę nuo to laiko.

Imperatoriškųjų rūmų įstatymai paveldėjimo teisę numato tik vyrams. Už nekilmingo asmens tekančios imperatoriškosios šeimos moterys privalo atsisakyti titulų. Dėl tokios praktikos imperatoriškoji šeima labai sumažėjo ir jaučia sosto paveldėtojų vyrų trūkumą.

Fotogalerija:

Japonijos princesė Mako (5 nuotr.)
Vida Press nuotr.
+2