Pirmoji Lietuvoje miško terapeutė ir gidė Liudmila Monkevičė, prisistatanti kaip Mila MONK (42), ne tik moko lietuvius japoniškų miško maudynių – shinrin-yoku. Kartu su vertėja Rasa Monkevičiene ji išvertė ir neseniai skaitytojams pristatė japonų imunologo, miško medicinos eksperto daktaro Qingo Li knygą „Miško maudynės“.
Ką reiškia miško maudynės, arba shinrin-yoku?
Išvertus iš japonų kalbos, shinrin-yoku reiškia „panirimą, maudymąsi miške“, tačiau tai ne pliuškenimasis miško upelyje ar ežerėlyje, kaip būtų galima pagalvoti pirmą kartą išgirdus, o juslių panardinimas į miško atmosferą. Nors, jei tik yra tinkamas vandens telkinys ir leidžia oro sąlygos, galima ir išsimaudyti.
Japoniškas shinrin-yoku terminas apibrėžtas 2007 metais moksliniame daktaro Qingo Li straipsnyje apie tai, kaip miško aplinka veikia žmogaus sveikatą ir savijautą. Tačiau pati idėja kilo dar devintajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje, kai Japonijoje vyko didelė urbanizacija. Dėl besikeičiančio kraštovaizdžio ir įtempto miesto gyvenimo ritmo smarkiai išaugo streso sukeliamų ligų ir net mirčių skaičius, todėl valstybiniu lygiu imta tirti miško poveikį žmogaus sveikatai ir steigti miško bazes, kur žmonės atvyktų gerinti sveikatos.
Knygą „Miško maudynės“ galite įsigyti internetiniame knygyne zmonesknygos.lt