Jaučiatės vieniši? Išbandykite 10 būdų sau padėti

Vienatvė / „Fotolia“ nuotr.
Vienatvė / „Fotolia“ nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
A
A

Kiekvienas iš mūsų – tiek turintys psichologinių problemų, tiek ir būdami sveiki, retkarčiais galime jaustis vieniši.

Ką daryti, kad vienišumo skausmas dar labiau nežlugdytų? Savipagalbos knygų autorė Toni Bernhard portale „Psychology Today“ dalijasi dešimčia patarimų.

Nekaltinkite savęs jokiais būdais ar formomis

Patikėkite manimi, nuo to pasijusite tik blogiau. Kaltinti save dėl to, kaip jaučiatės, tiesiog nenaudinga ir neverta. Blogos situacijos, nepalankios aplinkybės tiesiog susidėjo į krūvą ir iš to gimė ši skausminga jūsų juntama vienatvė. Tai nėra jūsų kaltė.

Ieškokite atgaivos augintinių draugijoje ar laisvalaikyje

Galimybių apstu: mylimas augintinis, mėgstamas maistas, patinkanti knyga ar įtraukiantis serialas. Galiausiai – ramus pasivaikščiojimas gamtos apsuptyje. Daugelis dalykų gali sumažinti vienatvės jausmą. Eksperimentuokite ir sužinokite, kas geriausiai padeda būtent jums.

Užmegzkite ryšį su draugu

Pagalvokite apie žmogų, kuris visuomet jus palaikydavo ar kuris net ir juodžiausiomis akimirkomis sugebėdavo jus prajuokinti. Susisiekite su tuo žmogumi. Iš pradžių bus sunku prisiversti save tai padaryti, bet žinodami, kad privalote, nebijokite savęs kiek stumtelėti. Dabar jums šio draugo reikia kaip niekad.

Išbandykite kūrybą

Nebūtina tapti pasaulinio lygio menininku, kad savyje turėtum kūrybinę gyslelę, ją turime visi. Tik neretai, visiškai nepelnytai ją pamirštame. Atraskite norą kurti, kad ir paprastus dalykus: galbūt pats metas išmokti siuvinėti, užsirašyti į keramikos būrelį, išmėginti save papuošalų ar dekoracijų gamyboje? Galbūt tiesiog norėsite paspalvinti ar sudėlioti dėlionę? Pasitelkite savo fantaziją.

Padėkite tiems, kam to reikia

Galbūt turite senyvo amžiaus kaimyną ar draugą, kuriam reikia jūsų paramos? Padėdami kitiems, pasilengvinsite sau vienišumo jausmą, nes taip – paprasčiausiai mažiau apie save galvosite.

Išsikalbėkite apie savo jausmus

Kalbėkite apie tai su kuo tik norite: geru draugu, kolega, giminaičiu, tėvais, galiausiai – kad ir su savo augintiniu ar jūsų ašaras naktimis sugeriančia pagalve. Svarbiausia – kad šios mintys ištrūktų ir neliktų graužti jūsų iš vidaus.

Į pagalbą pasitelkite vizualizaciją

Padėdami kitiems, pasilengvinsite sau vienišumo jausmą, nes taip – paprasčiausiai mažiau apie save galvosite.

Užsimerkite ir pagalvokite apie vieną vienintelę vietą, kurioje šiuo metu labiausiai norėtųsi būti – galbūt tai tėvų namai, tolimi tropiniai kraštai ar visuomet žavintis miestas, į kurį vis svajojate sugrįžti.

Įsivaizduokite ir žmones, kurie ten yra. Ar džiaugiatės dėl jų? Laimė dėl kitų žmonių padeda įveikti vienatvę, galiausiai taip ir patys tapsite laimingesni.

Atminkite, kad vienatvė yra laikina

Įsivaizduokite, kad vienatvė – tai tarsi senas draugas, visiškai netikėtai užklupęs trumpam vizitui. Nevenkite jos, nebėkite šalin, tiesiog priimkite ir susitaikykite su ja. Jei nepripažinsite savo jausmų, nuolat bėgsite nuo jų, sau tik dar labiau pakenksite.

Skausmingas emocijas įsileisdami į savo širdį, jas nuginkluojate, bet taip padarysite tik tada, jei išmoksite nebėgdami ir nesipriešindami šias emocijas tiesiog svetingai priimti.

Priminkite sau, kad gyvenimas nėra ištisa linksmybių puota

Tikrai nėra. Bet rytoj išauš nauja diena, ir galbūt tuomet ir į pasaulį pažvelgsite naujai. Supraskite ir pripažinkite sau, kad toli gražu ne visuomet turėsite tai, ko norite ar apie ką svajojate, bet atėjus naujai dienai vėl galėsite bandyti to siekti. Kartokite sau – vienatvė yra laikina.

Dainuokite

Pati išbandžiau ir žinau, jog tai veikia! Praktiškai neįmanoma jaustis vienišam tuomet, kai dainuojate. Išbandykite dainavimą karaoke, užtraukite besiprausdami po dušu ar tiesiog niūniuokite sau po nosimi. Darykite kaip tik norisi, kad tik palengvėtų!