Jaukiam Šv. Valentino vakarui – romantiškiausi filmai
Kas sakė, kad visi filmai apie meilę vienodi? Kultinė juosta „Graži moteris“ pasakoja apie vyrą, įsimylėjusį prostitutę, „Devynios su puse savaitės“ – apie aistringus meilės žaidimus, o „Gimę žudyti“ – apie du pakvaišusius gangsterius, žudančius visus, kurie pasipainioja jų kelyje. Šv. Valentino dienos proga sudarėme romantinių filmų sąrašą, įtiksiantį bet kokiam skoniui.
„42-oji gatvė“ (42nd Street)
1933 metais sukurtas filmas pasakoja apie užkulisinį artistų gyvenimą ir šiandien yra aktualus, toks pat žavus kaip ir tuomet, kai buvo pristatytas publikai. Siužetas pasakoja apie niekam nežinomą šokėją, kuri Didžiosios depresijos laikais atvyksta į Niujorką, siekdama įsidarbinti kordebalete. Ir jai pasiseka – spektaklio žvaigždė premjeros išvakarėse susižaloja koją, todėl ją turi pakeisti niekam nežinoma Pegė.
„Anglas ligonis“ (The English Patient)
Šiaurės Italijos kalvose, netoli Toskanos, karo ligonine paverstoje viduramžių viloje, jauna gailestingoji seselė Hana slaugo vienintelį ligonį – anglų lakūną, baisiai apdegusį, jo lėktuvui nukritus Sacharoje. Anglas ligonis – apdujęs nuo morfijaus, kamuojamas dykumos ilgesio, tolydžio klejojantis apie pragarišką aistrą moteriai, sutiktai Kaire karo išvakarėse. Kas jis iš tikrųjų? Mokslininkas? Nuotykių ieškotojas? Vokiečių šnipas?
„Ben Huras“ (Ben-Hur)
Po 30-ies vergovės metų buvęs princas Juda Ben Huras sugrįžta į gimtuosius namus Jeruzalėje. Jį išdavęs įbrolis Mesala, per šį laikotarpį iškilęs iki Romos vietininko, valdo klasta ir žiaurumu. Teisingumo siekiančiam Ben Hurui pagalbos ranką ištiesia šeichas Ilderimas. Vienintelis būdas legaliai nugalėti Mesalą – karietų lenktynės be taisyklių, kurių metu kovojama iki mirties.
1959 metų juosta „Ben Huras“ laikomas vienu geriausių visų laikų filmų, įvertintu net 11 „Oskarų“.
„Dainuojantys lietuje“ (Singin' In The Rain)
1927-ieji. Nors kinas vis dar nebylus, pasaulis nekantriai laukia naujo stebuklo, kai iš kino ekrano herojai savais balsais kalbės apie meilę. Aktoriai Donas Lokvudas ir Lina Lamont – nebyliojo kino žvaigždės, filmuose vaidinantys įsimylėjėlius. Holivude pasirodžius garsiniam kinui aktoriai nebesuvokia, kaip reikia elgtis prieš kameras: jų perdėta gestikuliacija atrodo juokingai, o balsas... Na, jis turi didelę reikšmę, todėl erzinantis Linos balso tembras netinka garsiniam kinui. Vis dėlto iš filmo Linos išmesti negalima, todėl sumanūs vyrukai suranda aktorei balso dublerę.
„Devynios su puse savaitės“ (Nine 1/2 Weeks)
Verslininkas ir meno dirbinių pardavėja pasineria į aistras ir keistas savo fantazijas. Mergina – meniška ir nedrąsi, o vyrukas – paslaptingas ir siekiantis įgyvendinti savo aistras. Saldus ir seksualus – taip galima apibūdinti šį filmą, kurio siužeto ašis yra vyro ir moters santykiais.
„Edvardas žirkliarankis“ (Edward Scissorhands)
„Avon“ kosmetiką platinusi moteris, netikėtai užklysta į niūrią pilį, stūksančią ant kalvos netoli tvarkingo miestelio, ir sutinka vaikiną su žirklėmis vietoj rankų. Edvardas – nebaigtas mirusio mokslininko eksperimentas.
Pagailėjus vaikino moteriškė parsiveda jį namo. Miestelis Edvardą tiesiog įsimyli, mat šis puikiai karpo gyvatvores ir daro damoms nuostabias šukuosenas. Vis dėlto Edvardą čia mėgsta ne visi...
„Gimę žudyti“ (Natural Born Killers)
Kaip tapti žvaigžde? Paprastai. Vienas kitą dievinančių meilužių pora, Melori ir Mikis, tarsi pamėgdžiodami legendinius gangsterius Bonį ir Klaidą, automobiliu malasi po Ameriką ir žudo visus, pasipainiojusius jų kelyje. Trys savaitės – 52 lavonai. Jiedu dievina vienas kitą ir niekina visą likusią žmoniją. Serija žiaurių nusikaltimų – puikus masalas sensacijų ištroškusiai žiniasklaidai. Žurnalistai nusikaltėlius paverčia superherojais. Kiekvienas kadras liudija, kad žiaurumas ir prievarta yra neišvengiama žmogaus prigimties dalis.
„Graži moteris“ (Pretty Woman)
Edvardas Liuisas – niujorkietis, tad pasiklydo Los Andžele. Prie gatvėje sustojusio prabangaus automobilio tuoj priėjo prostitutė, pamaniusi, kad pasiturintis vyrukas tiesiog nori pasilinksminti. Tačiau šis paklausė kelio, o mergina pažadėjo jį palydėti iki viešbučio už... penkis dolerius. Taip Edvardas Liuisas susipažino su Vivjena Vord. Turtingam verslininkui reikia gražios palydovės, ir Edvardas, susižavėjęs Vivjena, pasiūlo jai labai pelningą sandorį – ji gyvena su juo šešias dienas ir už tai gauna tris tūkstančius dolerių. Mergina sutinka...
„Hirosima, mano meile“ (Hiroshima, mon amour)
Tai meilės istorija temdoma atominės bombos, nukritusios ant Hirosimos, šešėlio. Prancūzų aktorė ir japonų architektas susitinka Hirosimoje. Jie patiria vienos nakties aistringą meilės romaną ir patiki vienas kitam savo likimus. Mylimieji įkalinti jausmo, kuriam laikas neegzistuoja, jie negali nei išsiskirti, nei būti kartu.
„Kalifornijos svajos“ (La La Land)
Mija dievina senuosius Holivudo filmus ir trokšta tapti aktore. Tačiau dabartiniame tų pačių tikslų siekiančių žmonių perpildytame Los Andžele tai nėra taip paprasta. Kol kas Mija pasiekė tik tiek, kad aptarnauja žvaigždes vienos kino studijos kavinėje. Su panašiomis problemomis susiduria ir jaunas džiazo pianistas Sebastijanas. Vaikinas svajoja atidaryti savo muzikos klubą, tačiau tam reikia didelių pinigų, tad muzikantas vakarais uždarbiauja kitiems priklausančiuose baruose. Romantiški ir senaisiais idealais gyvenime besivadovaujantys jaunuoliai sunkiai pritampa dabartiniame pinigų valdomame pasaulyje.
„Kasablanka“ (Casablanca)
Filmas, statytas Antrojo Pasaulinio Karo metu, siekia atskleisti žmogaus kančias tarp meilės ir dorybės. Pagrindinis herojus turi pasirinkti tarp meilės moteriai ir pagalbos jai bei jos vyrui, Rezistencijos lyderiui, pabėgti iš Viši kontroliuojamo Maroko miesto Kasablankos, kad galėtų kovoti prieš nacius.
„Myliu tave, Paryžiau“ (Paris, je t'aime)
Tai aštuoniolikos istorijų kino novelių almanachas apie įvairias meilės formas. Kiekviena istorija vyksta konkrečioje Paryžiaus apskrityje (pradžioje buvo planuota filmuoti visose dvidešimtyje apskričių, bet dvi istorijos buvo atmestos). Projektas ypatingas tuo, kad kiekvienas kino novelė trunka penkias minutes ir visi jie turi skirtingą režisierių, scenaristą ir aktorius.
„Mulen Ružas“ (Moulin Rouge!)
Jaunas poetas Kristianas atvyksta ieškoti laimės į Paryžių, kur įsimyli žymiausią miesto kurtizanę Satine, dar vadinamą Spindinčiu deimantu. Tuo tarpu pati Satine blaškosi tarp meilės Kristianui ir kito vyro manijos… Ji kovoja su Paryžiaus “purvinosios” bohemos įdiegtomis vertybėmis ir su savo jausmais.
„Narsioji širdis“ (Braveheart)
Tai pasakojimas apie įvykius XIII amžiaus Škotijoje. Pagrindinis veikėjas – barbaras, kovojantis už savo ir savo tėvynės laisvę, karys, išdrįsęs mesti iššūkį karaliui, vyras, laimėjęs gražiausios moters širdį.
„(Ne)Tikros prancūziškos vestuvės“ (Qu'est-ce qu'on a fait au Bon Dieu?)
Konservatyvių katalikų Klodo ir Marijos Vernelių šeimoje didžiulė krizė – trys jų dukterys ištekėjusios už skirtingų religijų ir kilmės vyrų. Vienos vyras yra arabas musulmonas, kitos – kinietis, o trečios – žydas. Paskutinė tėvų viltis – jaunėlė Laura. Jai pranešus apie sužadėtuves tėvams užtenka fakto, kad būsimasis žentas yra katalikas. Vis dėlto jie nenugirsta kitos smulkmenos – jis juodaodis iš Dramblio Kaulo Kranto...
„Pasiklydę vertime“ (Lost In Translation)
Holivudo aktorius veteranas Bobas atvyksta į Japonijos sostinę Tokiją filmuotis viskio reklaminiame klipe. Bobas išgyvena didžiulę krizę – jis pats nežino, ko nori, jaučiasi pavargęs nuo žmonos, negali užmigti ir yra labai nusivylęs gyvenimu. Tame pačiame Tokijaus viešbutyje apsistojusi ir jauna mergina Šarlotė. Ji dažniausiai leidžia dienas visiškai viena viešbutyje. Šarlotė ką tik baigusi studijas universitete, tačiau taip pat nežino, ko nori iš gyvenimo. Bobas ir Šarlotė vis atsitiktinai susitinka viešbučio lifte, bare, foje, koridoriuose....
„Pusryčiai pas Tifani“ (Breakfast At Tiffany's)
Ankstyvą rytą geltonas Niujorko taksi privažiuoja prie juvelyrikos parduotuvės „Tiffany & Co.“ Penktojoje aveniu. Iš jo išlipa elegantiška mergina Holi. Grįždama po naktinių pasibuvimų turtingų vyrų kompanijoje, ji dažniausiai stabteli prie žvilgančios parduotuvės vitrinos ir, gerdama kavą, grožisi išdėliotais papuošalais. Holi tikisi ištekėti už turtingo vyro, ir norinčių netrūksta. Tačiau vieną dieną ji susipažįsta su kaimynystėje apsigyvenusiu rašytoju Polu. Vyruką sužavi merginos gyvenimo būdas, laisvumas, tačiau vėliau jis pamato ir Holės pažeidžiamumą bei trapumą.
„Spindesys“ (Shine)
Paremta tikrais įvykiais epinė istorija apie žinomą šiuolaikinį australų pianistą Deividą Helfgotą, kuris vaikystėje patyrė didžiulį tėvo despotizmą, dramatišką išsiskyrimą su šeima vardan studijų Anglijoje. Tai filmas apie titanišką darbą, praradimus, fenomenalų pasisekimą klausytojų tarpe bei pamišimą nuo nuolatinio streso. Tik tikras žmogiškas supratimas bei meilė padeda grąžinti genijų į gyvenimo kelią, kupiną ryškių spalvų bei muzikos.
„Titanikas“ (Titanic)
Vargu, ar reikia pristatyti šį filmą. Tai juosta apie meilę, vėjavaikiškumą, viltis ir... vilčių palaidojimą vandenyno dugne. Titanikas yra antras pelningiausias visų laikų filmas (po „Įsikūnijimo“), visame pasaulyje uždirbęs 1,83 mlrd. JAV dolerių.
„Vėjo nublokšti“ (Gone With The Wind)
JAV Pilietinis karas, Džordžija. Jaunoji Skarlet Ohara viena priversta pakelti ant kojų karo sugriautą ūkį. Tai labai sunku, bet ji stipri. O vėliau ji sutinka žavesiu trykštantį Retą Batlerį. Jiedu patirs daug laimingų ir skausmingų akimirkų kartu. Šis filmas – tai meilės ir nuotykių istorija tarp Skarlet ir Reto, besivystanti JAV pilietinio karo dramatiškų įvykių fone.
Kiti dėmesio verti filmai
„Amelija iš Monmartro“ (Le Fabuleux Destin d'Amélie Poulain)
„Amerikietis Paryžiuje“ (An American In Paris)
„Dabar ir visada“ (From Here To Eternity)
„Geriausi mūsų gyvenimo metai“ (The Best Years Of Our Lives)
„Iki paskutinio atodūsio“ (A Bout de Souffle)
„Ketverios vestuvės ir vienerios laidotuvės“ (Four Weddings and a Funeral)
„Mano Afrika“ (Out Of Africa)
„Nemalonumai rojuje“ (Trouble In Paradise)
„Nuostabus gyvenimas“ (It's A Wonderful Life)
„Pamišę dėl Merės“ (There's Something About Mary)
„Pavojingi ryšiai“ (Dangerous Liaisons)
„Paukščiai“ (The Birds)
„Pergudrauti velnią“ (On The Waterfront)
„Raudoni bateliai“ (The Red Shoes)
„Siaubinga tiesa“ (The Awful Truth)
„Švilpiko diena“ (Groundhog Day)
„Tai, ko nedraudžia dangus“ (All That Heaven Allows)
„Vestsaido istorija“ (West Side Story)
„Žmonės katės“ (Cat People)