Jaunatviškasis šokėjas Donatas Vėželis pasitinka 40-metį: geriausia dovana – žmonos Linos meilė

Donatas ir Lina Vėželiai / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Visada energingas ir nuo savo treniruojamų jaunų sportininkų išvaizda mažai tesiskiriantis profesionalus Lietuvos sportinių šokių šokėjas, treneris Donatas Vėželis sausio 29-ąją švenčia 40-metį.

Jubiliejinio gimtadienio sukaktuvininkas nesureikšmina ir sako nesvajojęs jo kažkaip ypatingai paminėti. Jeigu ne karantinas, Donatas gal būtų surengęs šventę ir pasilinksminęs kartu su artimaisiais, kolegomis bei auklėtiniais, bet dabar gimtadienį sutiks ramiai.

Kartu bus žmona ir ilgametė šokių partnerė, televizinio projekto „Šok su žvaigžde“ teisėja Lina Chatkevičiūtė-Vėželienė ir numylėtasis šunelis Donis.

Donatas ir Lina Vėželiai / Asmeninio albumo nuotr.

Donato žmona Lina savo vyrą gimimo dienos proga žadėjo apgaubti meile ir dėmesiu, o jos pažadą nugirdęs jubiliatas sakė, kad kaip tik to labiausiai ir laukia. Tačiau visi bent kiek iš arčiau pažįstantys šokėjus ir trenerius Vėželius gerai žino, kad meilės ir dėmesio vienas kitam jie negaili ne tik ypatingų švenčių progomis, bet ir kiekvieną dieną.

Nuo paauglystės kartu ant parketo sukęsi Donatas ir Lina Vėželiai yra viena geriausių Lietuvos sportinių šokių porų. Duetas daug kartų tapo Lietuvos čempionais ir nors šiandien yra žinomi, kaip standartinių šokių treneriai, pergalių yra iškovoję šokdami ir Lotynų Amerikos šokių programą. „Seniai tas buvo...“ – susimąsto Donatas.

Donatas ir Lina Vėželiai / Asmeninio albumo nuotr.

„Tačiau taip – šokome ir Lotynų Amerikos šokius, ir dešimties šokių programos varžybose dalyvaudavome – netgi tapome šios disciplinos pasaulio čempionato finalininkais“.

Tačiau šokėjams arčiau širdies buvo standartiniai šokiai – lėtas valsas, tango, Vienos valsas, fokstrotas ir kvikstepas. 1998 m. Donatas ir Lina visus nugalėjo pasaulio standartinių šokių čempionate jaunimo grupėje ir po to jau nebeišdavė sėkmę atnešusių standartinių šokių. Aktyvią sportinę karjerą Vėželiai baigė 2018 m., tapę standartinių šokių profesionalų lygos Europos čempionais bei profesionalų parodomosios programos pasaulio ir Europos čempionais.

Tačiau Donato Vėželio ir jo žmonos Linos keliai į šokių salę ir šiandien veda kiekvieną dieną. Jaukioje studijoje Kauno centre duetas treniruoja jaunuosius šokėjus, nevengia pajudėti ir patys. „Mes juk šokėjai – negalime nešokti“, – sutartinai juokiasi.

Trumpo pokalbio pabaigoje Lina visgi išduoda, kad svajonių gimtadienio dienai Donatas turi: „Ryte jis norėtų „paraliuoti“ savo mėgstamu dviratuku po sniegą, o po to – pašokti...“.

Donatas ir Lina Vėželiai (35 nuotr.)
+29
Šokėjų Donato Vėželio ir Linos Chatkevičiūtės vestuvės Birštone (61 nuotr.)
+55
Skaitykite daugiau