Jaunesnioji talentų atrankos specialistė: „Derinu studijas, karjerą tarptautinėje įmonėje, savanorystę“

Už jaunųjų specialistų pritraukimą atsakinga Darja. / Atstovų nuotr.
Už jaunųjų specialistų pritraukimą atsakinga Darja. / Atstovų nuotr.
Šaltinis: Reklama
2023-07-05 11:01
AA

Mintyse dėliojate svajonių karjeros planus, bet laukiate tinkamo meto – kol baigsite studijas, kol bus daugiau laisvo laiko, kol įgysite visas reikiamas žinias? O kas, jei pasakytume, kad karjeros pradžiai net ir tarptautinėje įmonėje kartais nereikia nei įsivaizduojamo tinkamo meto, nei ilgai kaupto žinių bagažo – tik daug motyvacijos tobulėti ir mokytis?

Šiandien Evolution Lithuania (tarptautinės Švedų B2B internetinių žaidimų bendrovės padalinyje Lietuvoje, Kaune) už jaunųjų specialistų pritraukimą atsakinga Darja – puikus pavyzdys.

Mergina pasakoja, kad neeiline karjeros pradžia vos po mokyklos baigimo tapęs darbas prasidėjo kaip tikrų tikriausias nuotykis – vienas lemtingas skambutis ir studijų bei naujų karjeros galimybių mergina pasiryžo ieškoti kitame mieste.

Daugiau nei kelias veiklas derinanti antro kurso studentė įsitikinusi – kiekvienas gali rasti savo aukso viduriuką, ypač kai novatoriškos įmonės yra pasiryžusios grafiką derinti prie jūsų, o ne atvirkščiai.

Karjeros pradžia virtęs nuotykis: lemtingas skambutis – studijos ir darbas naujame mieste

Darja pasakoja, prieš kelis metus nė nebūtų pagalvojusi, kad jos planus kardinaliai pakeis vos vienas Evolution Lithuania talentų atrankų specialistės skambutis.

„Dar būdama moksleivė žinojau, kad noriu studijuoti kūrybines industrijas Vilniuje, čia, savo gimtajame mieste, ir planavau likti. Pavargusi nuo karantino kasdienybės, 2021 metų vasarą, artėjant išleistuvėms, susimąsčiau apie tai, kad atėjo laikas kardinaliems pokyčiams. Taigi, pradėjau ieškoti buto nuomai, naujo darbo. Užsiregistravau populiarioje darbo paieškos platformoje ir pradėjau paieškas“, – Darja užsimena, taip po mokyklos baigimo įsivaizdavusi tolimesnius žingsnius.

„Vieną saulėtą rytą radau praleistą skambutį. Perskambinusi išsiaiškinau, kad tai buvo tuometinė Evolution Lithuania talentų atrankų specialistė Kamilė. Manęs paklausė, kuriame mieste ieškau darbo, atsakiau – Vilniuje. Kamilė patikslino, kad jos atstovaujama įmonė yra Kaune. Jai jau norint atsisveikinti, pagalvojau, juk tai yra ženklas – mečiau sau iššūkį ir susitariau dėl darbo pokalbio“, – nežinomybės kupiną nuotykį prisimena šiandien pati jaunesniąja talentų pritraukimo specialiste dirbanti Darja. Tuomet sekė ne tik persikėlimas į kitą miestą, bet ir išsvajotų studijų pradžia, tik jau Kaune.

Karjeros pradžia tarptautinėje įmonėje iškart po mokyklos baigimo? Misija įmanoma!

Mergina neslepia, kad priėmus sprendimą persikelti į kitą miestą, buvo nerimo – ar sužavėjęs modernios įmonės atstovės skambutis ir internetinių žaidimų vedėjos pozicijos interviu pateisins lūkesčius?

Todėl vykdama į darbo pokalbį nusprendė tą pačią dieną pasikalbėti su dar keliomis įmonėmis, kurios ieškojo darbuotojų klientų aptarnavimo srityje. Galbūt tai paskatino ir studentišką gyvenimą supantys stereotipai – neva darbas biure ir studijos yra sunkiai suderinami dalykai. Ypač – ką tik baigus mokyklą, be ankstesnės panašaus darbo patirties.

Už jaunųjų specialistų pritraukimą atsakinga Darja. / Atstovų nuotr.

„Patirties dirbant internetinių žaidimų srityje neturėjau, tačiau darbas prieš kameras man nebuvo svetimas – metus laiko filmavausi viename iš Disney projektų YouTube kanale. Sužinojusi, kad Evolution Lithuania šiai pozicijai ankstesnės darbo patirties nereikalauja ir net suteikia bei apmoka reikalingus mokymus, labai apsidžiaugiau“, – sako mergina.

Jaudulio buvo daug, tačiau po trijų labai skirtingų darbo pokalbių ir Evolution Lithuania kvietimo prisijungti, Darja nė nedvejodama sutiko tapti tarptautinės įmonės komandos dalimi.

Nuo internetinių žaidimų vedėjos iki talentų pritraukimo specialistės – per 1-erius metus?

„Evolution man teko pasimatuoti ne vieną ir ne dvi skirtingas pozicijas – buvau ir internetinių žaidimų vedėja, ir viena pirmųjų šou tipo žaidimų vedėjų. Vėliau kartu su tuo metu dirbančiomis talentų atrankų specialistėmis prisidėjau prie įvairių įmonės rinkodaros kampanijų. Laikui bėgant, kai Evolution Lithuania pradėjo dalyvauti įvairiuose renginiuose ir festivaliuose, buvo įkurta reklaminių akcijų komanda – kandidatavau ir buvau atrinkta. Šiandien pati jai ir vadovauju“, – su šypsena kelią Evolution prisimena Darja.

Komunikabili mergina jau pusantrų metų yra tarptautinės įmonės padalinio Kaune ambasadorė socialiniuose tinkluose ir skaičiuoja daugiau nei vienerius metus talentų atrankų specialistės pozicijoje.

Kelias iki šiandien su studijomis ir savanorystės veiklomis derinamo darbo galbūt ir buvo netikėtas, tačiau tai, kokia ji norėtų būti kaip talentų atrankos vadovė, Darja tvirtai žinojo nuo pat pradžių. Ji pasakoja, kad teko sudalyvauti įvairiuose darbo pokalbiuose, tiesa – nebūtinai sklandžiuose.

„Jau pirmojo pokalbio su Evolution Lithuania metu sužavėjo talentų atrankos specialistės požiūris. Nusprendžiau, jeigu man kada nors ateityje teks dirbti su žmonėmis, aš stengsiuosi atlikti savo darbą kaip įmanoma geriau, kad žmonės jaustųsi jaukiai ir kad kandidato patirtis būtų tikrai gera, įsimintina“, – pasakoja mergina.

Norite pritraukti ir išlaikyti jaunuosius specialistus? Pradėkite nuo vidinės įmonės kultūros

Naujų talentų ieškanti mergina sako, kad per santykinai trumpą laiką žmogiškųjų išteklių srityje pavyko susidaryti paveikslą – kas svarbu ir ko ieško perspektyvūs būsimi specialistai, o galbūt ir būsimi kolegos:

„Jauni žmonės ieško darbdavio, kuris turi aiškias vertybes, įmonės, kurioje vyrauja draugiška, įkvepianti kultūra. Jie vertina darbovietes, kuriose skatinamos naujovės, kūrybiškumas. Labai svarbi ir darbo bei gyvenimo pusiausvyra – jauni žmonės siekia darbo ir asmeninio gyvenimo balanso. Jie vertina lankstumą, galimybę derinti darbą ir mokslus, papildomas veiklas, asmeninį gyvenimą.“

Pati antrame kūrybinių industrijų programos kurse studijuojanti Darja pripažįsta, kad būtent šios bendrovės vidinės kultūros vertybės sužavėjo ir ją pačią. Mergina sako, kad savo pačios patirtį pritaiko kasdieniame darbe ieškodama perspektyvių, mokytis pasiruošusių kolegų.

Ji džiaugiasi, kad šiandien besidomintiems novatoriška B2B internetinių žaidimų sritimi Evolution Lithuania siūlo ne tik įvairius mokymus ir modernų biurą – darbuotojai turi asmeninius, lengvai su studijomis ar kitomis veiklomis derinamus darbo grafikus ir galimybę dirbti pilnu, 0,75 ar 0,5 etatais.

Siekti svajonių karjeros nebūtina laukti – jums spręsti, kur padėsite kablelį

„Kadangi pati dirbau nuo vidurinės mokyklos laikų, niekada nemaniau, kad jaunimas gali bijoti darbo. Yra manančių, kad įsidarbinus nukentės studijų rezultatai arba nebeliks laisvo laiko“, – Darja atvirauja, kad neretai išgirsta nuogąstavimų neva dirbant biure nukentės studijos.

Tiesa, kai kurie taip karjeros siekius atideda ateičiai ir dirba nemylimus darbus, nė nepabandę kandidatuoti ten, kur norėtų likti ilgam laikui. Ji teigia išmokusi išgirsti ir įsiklausyti į jaunų (daugiausia 18–25 metų) specialistų baimes, tačiau lygiai taip pat žino, kad daugelis sklandančių mitų ir pasakymų, kad nėra laiko – nepagrįsti. Ypač, kai šiandien modernios įmonės suteikia visas galimybes mokytis, tobulėti bei darbą derinti su mylimomis veiklomis bei mokslais.

Už jaunųjų specialistų pritraukimą atsakinga Darja. / Atstovų nuotr.

Darbas biure, renginiai, studijos, savanorystė – kaip viską suspėti?

Antro kurso studentė sako, kad laviruoja ne tik tarp darbo tarptautinėje įmonėje ir studijų – laiko lieka ir laisvalaikiui, ir savanorystei: „Esu labai imlus žmogus, o darbštumu pasižymėjau nuo jaunystės. Pradėjau dirbti dar vidurinėje mokykloje. Šiuo metu dirbu ofise bei įvairiose viešose vietose ir renginiuose su savo Evolution reklaminių akcijų komanda. Be to, turiu ir kitos veiklos – vedu lietuvių kalbos pamokėles atvykusiems ukrainiečiams.“

Kaip viską suspėti? Tiesiog planuoti. „Suderinti tiek veiklų atrodo labai sunkus darbas, tačiau tai yra įmanoma. Viskas priklauso nuo žmogaus, kiekvienas turi atrasti savo aukso viduriuką. Aš supratau, kad studijuodama galiu sau leisti dar ir dirbti pilnu etatu, tačiau yra būtina nepamiršti – taip gyvenant, laisvu laiku teks pasimokyti šiek tiek daugiau, nei įprastai“, – atvirauja Darja.

Ieškokite galimybių tobulėti, augti, kurti – tada ir karjera, ir praturtinančios patirtys ateis pačios

„Šiandien esu visiškai susikoncentravusi į tobulėjimą talentų atrankos srityje, – tvirtai sako jaunesnioji talentų atrankos specialistė ir priduria, kad tarptautinėje B2B internetinių žaidimų įmonėje tobulėjimo grandinė yra kiekvienoje pozicijoje. – Kadangi galimybės čia nėra ribojamos, planuose daugybė projektų, kurie yra susiję su darbuotojų pritraukimu ir išlaikymu, na ir, žinoma, renginiais. Į žmogiškųjų išteklių skyrių taip pat atėjau su nauju pasiūlymu – kadangi kalbu ne tik lietuvių kalba, ji nėra mano gimtoji, pasiūliau pradėti įdarbinti ukrainiečius. Laisvai kalbu keliomis kalbomis, tad galiu vesti darbo pokalbius ir palaikyti tolimesnę komunikaciją.“

Net ir užimtoje dienotvarkėje Darja randa laiko naujoms idėjoms. „Prieš du mėnesius įgyvendinau vieną savo didesnių projektų – Džem‘pub karaokė vakarų rėmimą. Pradėjau ir padariau viską nuo nulio – sugalvojau idėją, suderinau projektą su karaoke vedėjais ir kitais atsakingais asmenimis. Ir dabar jau du mėnesius džiaugiamės sėkmingu bendradarbiavimu. Kaip ir minėjau, Evolution suteikia visas karjeros ir asmeninio augimo galimybes. Nors, turiu pripažinti, vairuoti Kaune tikrai sunkiau nei Vilniuje“, – šypsosi mergina.

Daugelis veiklių žmonių, paklausti, kaip jie viską spėja, atsako labai paprastai – kai daug veiki, daug ir nuveiki. Darja savo pavyzdžiu įrodo, kad svarbu pasiryžti veikti ir tikėti savo jėgomis, idėjomis.

„Evolution yra nuostabi vieta jaunimui, čia atsiveria visos galimybių durys – juk jauniems žmonėms itin svarbu augti ir nestovėti vienoje vietoje. Pati čia atėjau iškart po mokyklos, tad galiu užtikrinti, kad jaunai širdžiai čia yra visko, ko reikia“, – galbūt įkvėpimo ieškančiam jaunimui, o gal ir būsimiems kolegoms primena sparčiai augančios tarptautinės įmonės jaunesnioji talentų pritraukimo specialistė.