Jauniausi milijardieriai broliai Johnas ir Patrickas Collisonai pribloškia kuklumu

Patrickas ir Johnas Collisonai / "Getty" images
Patrickas ir Johnas Collisonai / "Getty" images
Šaltinis: „Žmonės“
A
A

Broliai Johnas (27) ir Patrickas (29) Collisonai treti metai figūruoja „Forbes“ jauniausių milijardierių, savarankišku darbu susikrovusių turtą, sąraše. Patrickas – trečias, Johnas – pirmas, mat dvejais metais jaunesnis.

Sunku apie juos kalbėti atskirai, nes dvejų metų skirtumas – nedidelis, broliai į sėkmę ėjo kartu, o milijardieriais tapo po to, kai į jų įkurtą ir valdomą bendrovę „Stripe“ atitekėjo investicijos. Jie ir patys skeptiškai vertina „Forbes“ skaičiavimus, esą šiandien jųdviejų bendrovė verta 9,2 milijardo JAV dolerių, o kiekvienas iš jų disponuoja bent po 1,1 milijardo, – girdi, tai gryna teorija.

Teisūs „Forbes“ ekspertai ar ne, tačiau jaunieji milijardieriai neskuba keisti gyvenimo būdo – kaip ir studijų laikais, gyvena viename bute, daug skaito, savaitgaliais mokosi (Johnas, „Stripe“ prezidentas, gilinasi į teisę, Patrickas, generalinis direktorius, ima asmenines fizikos pamokas). Abu turi piloto licencijas, dievina motociklus, dviračius, žygius į kalnus ir kitą aktyvią veiklą, nežiūri televizoriaus, prisipažįsta nieko neišmanantys apie nūdienos popkultūrą, o laisvalaikiu bėgioja ir dalijasi laimėjimais „Strava“ socialiniame tinkle, skirtame bėgikams ir dviratininkams.

Abiejų brolių instagramo paskyros privačios. Tiesa, anksčiau jos buvo atviros ir, sakykim, Johnas dalydavosi fantastiškomis debesų ir dangaus nuotraukomis, darytomis skrendant savo pilotuojamu lėktuvu iš San Fransisko pas tėvus į Airiją, tačiau viskas pasikeitė, kai kuklūs broliai išgarsėjo ir nepanoro girtis turtais.

Kaip ir daugumos Silicio slėnio startuolių, „Stripe“ verslas susijęs su internetu – bendrovė siūlo programinę įrangą, leidžiančią pardavėjams lengviau priimti ir apdoroti interneto mokėjimus. Verslininkams, prekiaujantiems internetu (o vien amerikiečiai 2017 metais virtualiame pasaulyje išleido 1,2 milijardo dolerių ir planuojama, kad per dvejus metus šis skaičius padvigubės), nebereikia turėti reikalų nei su banku, nei su kredito kortelių kompanijomis, sekti pervedimus, sukti galvos dėl mokesčių ar teisinės bazės, kam reikėdavo daug laiko ir pinigų, – viskuo pasirūpina „Stripe“. Tarp bendrovės klientų – interneto prekybos milžinas „Amazon“ ir... dar per 100 tūkstančių kompanijų: nuo universalinių parduotuvių tinklo „Target“ iki sporto drabužių ir aksesuarų kūrėjos „Under Armour“.

Beveik visi, turintys reikalų su Patricku ir Johnu, pabrėžia, kad broliai, atvažiavęs į Silicio slėnį iš Airijos, – kitokie nei čia gimę ir augę startuolių kūrėjai: mandagesni, turi platesnį akiratį ir yra visai nepasipūtę. Kompanijos prezidentas net neturi kabineto ir rašomojo stalo – prireikus padirbėti Johnas Collisonas sėdasi su nešiojamuoju kompiuteriu bendroje erdvėje, ir iš pirmo žvilgsnio neatskirsi, kuris iš 500 darbuotojų čia bosas. Taigi jų tėvai Lily ir Denisas turi dėl ko didžiuotis.

Patrickas sako, kad siekti verslo sėkmės jiems su broliu buvo savaime suprantama – nuo pat gimimo matė veiklių tėvų pavyzdį: tėtis buvo elektros tinklų inžinierius „Dell“ bendrovėje, mama – mikrobiologė. Kai Johnui buvo treji, Denisas Collisonas nusprendė keisti veiklos kryptį ir atidarė 24 kambarių viešbutį Dromineer miestelyje, ant Dergo ežero kranto, o mama ėmė rengti buhalterijos kursus: Lili darbdavys nesitikėjo, kad trečiojo sūnaus (Patrickas ir Johnas turi dar vieną brolį Tommy) susilaukusi moteris grįš į darbą, o veikli ponia Collison neketino būti tik namų šeimininke. Beje, šiuos kursus milijardierių mama veda iki šiol.

Ant Patricko stalo šalia kompiuterio stovi specialus laikrodis, skaičiuojantis, kiek jam dar liko iki aštuoniasdešimtmečio.

Įdomiausia, kad interneto verslininkų vaikystės namuose nebuvo interneto, – Patrickas prisimena, kad pirmiausia apie pasaulinį žiniatinklį skaitė knygose, kurias skolinosi iš bibliotekos. Tik kai Patrickui sukako trylika (Johnui tuo metu buvo vienuolika), tėvai sutiko įvesti internetą. Tada broliai ir susidomėjo programavimu. Ir... viską spėjo – net tapti milijonieriais dar mokydamiesi vidurinėje: pirmąjį milijoną uždirbo sukūrę programinę įrangą „Auctomatic“, skirtą prekiaujantiems „eBay“ platformoje.

Vienas iš nedaugelio dalykų, kurio šiandien bijo broliai, tai užmigti ant laurų ir... švaistyti laiką. Sakoma, jog ant Patricko stalo šalia kompiuterio stovi specialus laikrodis, skaičiuojantis, kiek jam dar liko iki aštuoniasdešimtmečio (pats taip nusprendė). Šiandien laikrodis rodo 51 metus, taigi, kad ir kokie būtų planai, jiems įgyvendinti sumanieji broliai turi pakankamai laiko.