Jaunosios kartos tapytojas Andrius Makarevičius pristato parodą – savianalizė ir dėmesys aplinkai

Andriaus Makarevičiaus tapybos parodos atidarymas / G. Skaraitienės nuotr.
Andriaus Makarevičiaus tapybos parodos atidarymas / G. Skaraitienės nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2019-02-22 20:16
AA

Penktadienio vakarą, LDS galerijoje „Arka“ pristatyta Andriaus Makarevičiaus tapybos darbų paroda – „Stoties rajono pasakojimai arba Mandelos efektas“. Pavadinimas pasirinktas neatsitiktinai.

„Sako, stoties rajonas atgyja! Barai ir kavinukės, galerijos ir kepyklėlės kuriasi kaip ant mielių. Ir aš čia! Jau dešimt metų sukuosi tarp Halės turgaus, V. Šopeno, Šv. Stepono ar Aguonų gatvių. Erdvė, kurioje gyvenu, tampa ir kūrybine studija, kurioje gimsta personažai, su kuriais kasdien prasilenkiu stoties rajone, o jų tipinė ir efektinga apranga krenta akin ir vaizduotėn,“ – pasakoja darbų autorius. 

Anot kūrėjo, darbuose gausu savianalizės momentų, kurie susipina su aplinka, kurioje A. Makarevičius gyvena. Ypatingas dėmesys skiriamas miesto detalėms, kurios, pasak menininko, galiausiai lieka ant drobės fragmentais ar užrašais. 

Andriaus Makarevičiaus tapybos parodos atidarymas / G. Skaraitienės nuotr.

„Proporcijos išsikraipo, spalvos nesutampa su realiomis, sapnas atgimsta kasdienybėje, daiktai nebesuvokiami taip pat – gimstant naujoms interpretacijoms, susikuria nauja istorija su kitais daiktais, o gal tai tik Mandelos efektas?“ – kalba Andrius Makarevičius.

Andrius Makarevičius – jaunosios kartos tapytojas, kurio kūryba labai gaivališka ir ekspresyvi. Tirštais dažų sluoksniais drobėse Andrius reflektuoja kasdienės aplinkos aktualijas, kuria ryškius ir ironiškus siužetus. Kūrybos epicentre – žmogus ir jo santykis su savimi, su jį supančia aplinka. Andrius tapo tai, kas įvairiomis fantasmagoriškomis formomis vyksta gyvenime arba gimsta jo fantazijos plotmėje. Darbuose atsirandantys įvairūs veikėjai sąveikauja tarpusavyje, komunikuoja: dailininkas nestokoja humoro, ironijos, nevengia atvirumo, bohemiškos aplinkos replikų ir realybės sutirštinimo.

Parodoje pristatomi kūriniai iš naujausio dailininko kūrybos ciklo, kuriame reprezentuojami autoriaus gyvenamoje aplinkoje pastebėti tipažai, šnekamąja kalba tariant „marozai“, taip pat dalis ankstesnių kūrybinių ieškojimų ir vizualinėmis pauzėmis tampantys, kiek netikėti Andriaus kūrybai peizažai.

Paroda LDS galerijoje „Arka“ atidaroma vasario 22 d., penktadienį, 18 val. Paroda veiks iki kovo 14 d.

Andriaus Makarevičiaus tapybos parodos atidarymas (17 nuotr.)
+11