„Jaunųjų liūtų“ reklamos konkursas sugrįžta: kvies atpažinti smurtą artimoje aplinkoje

„Kanų liūtų“ apdovanojimas
„Kanų liūtų“ apdovanojimas
Projekto partnerio turinys
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
2021-03-25 13:00
AA

„Jaunųjų liūtų“ socialinės reklamos konkursas šiemet kvies atsigręžti į smurto problemą. Jaunieji Lietuvos reklamos profesionalai kurs plakatą, kviečiantį atpažinti smurtą artimoje aplinkoje. Laimėjusi idėja virs nacionaline kampanija, o jos autoriai – atstovaus Lietuvai tarptautiniame „Young Lions“ konkurse.

„Jaunieji liūtai“ – kasmetinis konkursas, skirtas jauniesiems reklamos profesionalams, kurio metu dalyviai sprendžia socialinių problemų komunikacijos iššūkius. Šių metų konkurso temą padiktavo augantis smurto artimoje aplinkoje skaičius, o taip pat – didelis šios problemos atgarsis visuomenėje.

„Oficiali statistika rodo, kad pandemijos metu smurto artimoje aplinkoje atvejų Lietuvoje išaugo apie 20 proc., augimo tendencija ryški ir kitose ES šalyse. Viešojoje erdvėje vykstančios diskusijos taip pat liudija poreikį dar aktyviau kalbėti smurto tema.

Suprantame, kad smurto artimoje aplinkoje problema – kompleksinė, ir „Jaunųjų liūtų“ konkursas tikrai nekelia tikslo jos išspręsti. Tačiau tikime kūrybiškumo galia ir kad nedideli žingsneliai prisideda prie pokyčių“, – sako Gabrielė Burbienė, „Kanų liūtų“ festivaliui Lietuvoje atstovaujančio žurnalo „Žmonės“ rinkodaros vadovė.

Konkurso sąlygos

Konkurse kviečiamos dalyvauti jaunųjų (iki 30 metų) reklamos profesionalų poros, sudarytos iš tekstų kūrėjo ir meno vadovo. Balandžio 22-23 d. nuotoliniu būdu vykstančio konkurso metu joms teks per vieną parą išspręsti konkurso užduotį ir pateikti plakato idėją komisijai.

Komisiją sudarys reklamos ir komunikacijos profesionalai bei konkurso partnerių atstovai. Konkurso komisijos sudėtis bus paskelbta kelios dienos iki konkurso, o konkreti užduotis – konkurso dieną.

Laimėjusią idėją kartu su jos autoriais įgyvendins „Kanų liūtų“ festivaliui Lietuvoje atstovaujantis žurnalas „Žmonės“ bei pagrindinis konkurso partneris – LRT. Dalyvius konkurso metu ir įgyvendinant kampaniją konsultuos konkurso partneris – Lietuvos žmogaus teisių centras.

Daugiau informacijos apie konkursą ir registracija – puslapyje http://www.kanuliutai.lt

„Jaunųjų liūtų“ socialinės reklamos konkursas

Tuo tarpu nacionalinį konkursą laimėjusi kūrybininkų pora Lietuvai atstovaus tarptautiniame „Young Lions“ konkurse birželio mėnesį, kur varžysis su šimtais jaunųjų reklamos profesionalų iš viso pasaulio ir spręs globalios socialinės problemos komunikacijos iššūkius. „Young Lions“ konkursas šiemet vyks nuotoliniu būdu, Lietuvos atstovai varžysis Plakato kategorijoje.

„Young Lions“ konkursas yra tarptautinio kūrybiškumo festivalio ir apdovanojimų „Kanų liūtai“ dalis. 2015 metais mūsų šaliai atstovavę Žygimantas Kudirka ir Lina Marcinonytė iš Kanuose iškovojo sidabrinį „Jaunojo liūto“ apdovanojimą.