Jaustis ir atrodyti, lyg nubraukus dešimtmetį

Moteris / Vida Press nuotr.
Moteris / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
A
A

Jaunystė atrodo savaime suprantamas dalykas tik tol, kol vieną dieną nepamatome, kad ji pamažu tolsta. Pirmosios raukšlelės, po žiemos taip ir „nenukrentantys“ kilogramai, nugaros skausmai, prastėjantis regėjimas ir daugybė kitų kūno signalų primena, kad bėgantys metai atneša ne tik patirtį, išmintį, bet ir pirmąsias sveikatos bėdas.

Kiekvieno amžiaus moterų yra labai skirtingai atrodančių ir besijaučiančių – yra tokių, kurios vos sulaukusios keturiasdešimtmečio turi antsvorio, sveikatos bėdų ir yra susitaikiusios su „atėjusia senatve“. Kitos net ir įkopusios į septintą dešimtmetį džiaugiasi aktyviu gyvenimu ir yra pavyzdys savo dukroms ir anūkėms.

Galima kaltinti genus ir prigimtį, tačiau pagrindinė priežastis, kuri mus sendina ar jaunina, yra mūsų gyvenimo būdas.

Norėdamos džiaugtis kūno ir sielos sveikata, pabandykite į savo kasdienybę įnešti naujų pomėgių bei įpročių.

1. Mylėkite gamtą! Kuo dažniau vaikštote pėsčiomis, užuot sėdusi prie automobilio vairo, tuo labiau tolinate senatvę. Stenkitės kuo daugiau būti gryname ore. Todėl savaitgalis sode ar sodyboje, pasivažinėjimas dviračiais yra daug sveikiau nei vakarėlis klube ar pasisėdėjimas pas draugus. Peržvelkite savo pomėgius – uogavimas, grybavimas, kelionės ar televizoriaus žiūrėjimas, knygų skaitymas, rankdarbiai? Jei norite išlikti jaunatviška – kelkitės nuo sofos ir keliaukite į gamtą!

2. Svarbu kiek ir kaip miegate. Mažiausiai aštuonios valandos miego – turbūt visoms žinoma konstanta. Tačiau ne mažiau už miego trukmę svarbi ir aplinka: stenkitės, kad kambario temperatūra būtų apie 18 laipsnių, langas būtų bent kiek pravertas, o čiužinys – pakankamai kietas ir patogus. Ne tik geriau išsimiegosite, bet ir kiek atitolinsite raukšlių atsiradimą.

3. Neslėpkite savo jausmų! Jei esate susierzinusi ar liūdna, neprivalote tuoj pat savo emocijų išlieti ant aplinkinių, tačiau būtinai suraskite būdą, kaip jas išgyventi. Jokiu būdu nei didelio džiaugsmo, nei skausmo neužsklęskite savyje. Neišgyventi jausmai – viena dažniausių įvairių ligų ir nervingumo priežasčių. Pasirinkite sau priimtiną būdą jiems išreikšti. Galbūt sportas, gal shoppingo terapija, o gal nuoširdus pokalbis su artimaisiais?

4. Turėkite draugų. Labai svarbu, kad turėtumėte galimybę bent retkarčiais su kuo nors nuoširdžiai pasikalbėti, pasijuokti – atitrūkti ir nuo darbo, ir nuo šeiminių rūpesčių. Idealu, jei turite bent vieną jaunystės laikų bičiulę. Tokie santykiai neleidžia pasenti, nes visuomet jaunystės nerūpestingumas, maksimalizmas ir idealizmas būna šalia. Pabendravusi su vaikystės ar jaunystės laikų draugais galite pasisemti labai daug pozityvių emocijų. Tokie pasikalbėjimai gali būti ir puiki psichoterapija. Juk žmogui labai svarbu būti išklausytam!

5. Nevalgykite bet ko! Paprastas maistas gali būti daug vertingesnis ir naudingesnis jūsų organizmui nei bet kokie skanėstai. Grikių ar avižinių dribsnių košė geriau nei sausi pusryčiai, šviežios daržovės – už pyragėlius. Valgykite įvairų maistą, tačiau tik tada, kai esate išalkusi, o ne todėl, kad skanu, nėra, ką veikti, liūdna ar žiūrint televizorių norisi „kažko skanaus“.

Tikintys žmonės būna ne tokie nervingi, jie lengviau susidoroja ir susitaiko su įvairiais gyvenimo iššūkiais.

6. Nepamirškite dvasinių reikalų. Ne veltui sakoma, kad siela ir kūnas susiję. Todėl labai svarbu rasti laiko ne tik kūno priežiūrai, bet ir dvasios higienai. Paprastai tikintys žmonės būna ne tokie nervingi, jie lengviau susidoroja ir susitaiko su įvairiais gyvenimo iššūkiais. Tačiau ne tik religija padeda žmonėms išlaikyti dvasinę pusiausvyrą. Skaitykite poeziją, apsilankykite gerame spektaklyje ar koncerte, skirkite laiko gyvenimo apmąstymams. Jei esate su kuo nors susipykusi, pasistenkite susitaikyti.

7. Rūpinkitės namais. Nebūtina blizginti kiekvieną namų kertelę, tačiau kuo mažiau dulkių ir purvo kambariuose, tuo grynesnis oras ir geresnė ten gyvenančių savijauta. Kuo dažniau vėdinate kambarius ir juos valote drėgnu skudurėliu, tuo geriau ten jaučiatės. Žiemą nepamirškite drėkinti patalpų oro, kad nesausėtų akių gleivinė ir oda.

8. Atsisakykite žalingų įpročių. Pomėgis gerti gazuotus ar alkoholinius gėrimus, kaip ir rūkymas, neprideda nei grožio, nei sveikatos. Tai nereiškia, kad turite tapti abstinente. Tačiau šios mažos nuodėmės tebūnie išskirtiniai malonumai, o ne kasdienio gyvenimo palydovai.

9. Mylėkite gyvenimą ir save. Tai bene pagrindinė visų laimingų žmonių taisyklė. Su kokiomis nuostatomis žvelgiame į kitus, tokio požiūrio sulaukiame ir patys. Su meile dirbamas darbas ne taip išvargina, o pagarbus požiūris į savo kūną – neleidžia jo kankinti nei prastu maistu, nei alinančiomis dietomis. O neišvengiamai atsirandančios raukšlelės išduoda, kokiu gi žvilgsniu mes dažniau žvelgiame į pasaulį – piktu, nepatenkintu ar atviru bei smalsiu.