Jautrią dainą pristatanti KaYra: „Šis kūrinys skirtas iš gyvenimo pasitraukusiam žmogui“

Kristina Radžiukynaitė-KaYra / Pauliaus Butkaus nuotr.
Kristina Radžiukynaitė-KaYra / Pauliaus Butkaus nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2021-05-13 16:53
AA

Pastarieji metai atlikėjai bei aktorei Kristinai Radžiukynaitei-KaYrai buvo kaip niekada spalvingi. Moteris savo galimybes demonstravo ne tik muzikinėje ar teatro scenoje, bet ir puikiai pasirodė šokių aikštelėje bei nugalėjo populiariame šokių projekte. Gegužės 13-ąją žinoma moteris pristato naują dainą iš savo būsimo EP albumo. Premjera – ypatinga, nes ji atsidūrė po kokybiškos muzikos projekto „Sapiens Music“ ženklu.

„Pastarieji metai man buvo tikrai kupini įvairiausių patirčių, dabar, kai pamąstau, jie – vieni įspūdingiausių. Ir ne vien gerąja prasme – netrūko ir atradimų, ir praradimų. Daug permainų vyko tiek asmenininiame gyvenime, tiek profesiniame. Tapau „Lietuvos balso“ reportere, nugalėjau šokių projekte, dalyvavau neseniai ir „Dainuok su manim“, kur užėmiau antrąją vietą su partneriu Teodoru Lipčiumi. Šiuo metu planuose – mini albumas, į kurį sudėjau per ilgą ir kupiną išgyvenimų laiką sukauptas emocijas“, – Žmonės.lt pasakoja KaYra.

Atlikėja neslepia, kad po daug iš jos jėgų pareikalavusio šokių projekto, kurį laiką norėjosi poilsio. Mėnesį ji tiesiog nieko nedarė, ramiai leido dienas namuose.

„Reikėjo atsigauti ne tik emociškai, bet ir fiziškai, nes turiu nugaros išvaržą, kuri lėmė nemažai skausmingų momentų anksčiau minėto projekto metu. Jaučiau nerealų nuovargį“, – prisimena KaYra.  

Kristina Radžiukynaitė-KaYra / Pauliaus Butkaus nuotr.

Taip jau nutiko, kad Kristinos troškimai sutapo su karantinu ir ji netrukus gavo tai, ko norėjo – laisvo laiko. Žinoma, sustojo kai kurie darbai, tad aktyviai ir save įvairiose srityse realizuojančiai Kristinai reikėjo prasimanyti ką daryti toliau.

„Labai dažnai sulaukiu klausimo esu aš aktorė, dainininkė ar šokėja. Atsakau visuomet taip pat – mano širdis negali persiplėšti į kelias dalis ir myliu absoliučiai viską, ką darau. Kaip tėvai myli visus savo vaikus vienodai, taip aš myliu savo specialybes. Galų gale, baigiau muzikinį teatrą, kuriame skiriama dėmesio tiek šokiui, tiek dainavimui, tiek aktoriniam. Labai vertinu tai, nes dabar esu gana lanksti, galiu prisitaikyti ir man tai praverčia daugelyje sričių.

Tiek, kiek filmų ir serialų peržiūrėjau per karantiną, nesu per visą gyvenimą žiūrėjusi. Tą dariau su didžiuliu malonumu, turėjau netgi mažą sąrašą. Išnaudojau laisvą laiką maksimaliai ir esu tuo patenkinta. Gimė ir nauja muzika, kuria nekantrauju pasidalyti su savo gerbėjais. Kol kas planuoju pristatyti keturis kūrinius. Šį albumą įkvėpė mano vaikystė ir paauglystė – maždaug 1990-ųjų – 2000 metų laikotarpis. Jame dalijuosi ir tam tikromis sąsajomis su savo tėvų jaunyste. Man be galo brangios visos šios dainos.“

Pasiteiravus talentingos moters, kaip ji visur suspėja, ši sako, kad atsakomybė ir skirtingos veiklos ją išmokė dėlioti savo laiką.

Kristina Radžiukynaitė-KaYra / Pauliaus Butkaus nuotr.

„Anksčiau aš buvau susipykusi su miegu, kartais pailsėdavau vos keturias valandas per parą ir dar mažiau. Kai labai kažko noriu ir siekiu, pas mane įsijungia perfekcionizmo mygtukas, tada savęs visai netausoju. Tiesa, po visų projektų pamažu jaučiu, kad mokausi gyventi kitaip – lėčiau, pasiilsint. Karantinas man dabar yra kančia tik vienu klausimu – tuo, kad negaliu matyti šeimos. Paprastai nesu vakarėlių liūtė, mėgaujuosi gamta, ramybe, bet artimųjų ryšio trūksta“, – pasakoja K.Radžiukynaitė.

Kristina džiaugiasi, kad šiuo, pasauliui keistu metu, jai bent jau netrūksta įkvėpimo. Būtent taip ir gimė naujasis jos EP muzikinis albumas.

Daina, kurią pirmąją pristato KaYra – skirta brangiam iš gyvenimo pasitraukusiam žmogui. 

„Būtent „Sapiens Music“ projekte pasirinkau atlikti dainą „Pamiršai“, kuri yra skirta vienam žmogui, kurį pažinojau ir kuris savo noru pasitraukė iš gyvenimo. Visuomet norėjau dedikuoti savo kūrinį tiems, kurie kartais tiesiog yra per silpni ir jų mes ilgimės kiekvieną dieną“, – jautriais išgyvenimais dalijasi dainininkė.

Viskas, apie ką dainuoja KaYra – aktualu ir šiandien, nors daugumą akimirkų ji patyrė bei su jomis praleido paauglystę. 

„Paaugliški išgyvenimai, tokie kaip depresiniai momentai, nerimas, įsimylėjimas, pamąstymai apie gyvenimą, egzistenciniai klausimai – bus mano albume. Manau, paauglystė lieka širdį ir tos kančios dažnai su metais nedingsta.“

Kristina Radžiukynaitė-KaYra / Pauliaus Butkaus nuotr.

„Sapiens Music“ projektą KaYra sekė nuo pat pirmųjų video bei dainų. Ji teigia visuomet žavėjusis skatinimu būti savimi ir tyrumu, kuriuo ir pasižymi režisieriaus Sauliaus Baradinsko idėja. 

„Tikras žmogus savo netobulumu yra pats gražiausias. Turiu pripažinti, kad pirmą kartą, kai gavau video, man buvo sunku žiūrėti. Iš pradžių atrodė, kad išryškėjo visi trūkumai. Paskui suvokiau, kad tai ir yra geriausia. Atmosfera, režisierius Saulius Baradinskas ir visi kiti – buvo ypatingi. Labai jiems dėkoju už šią patirtį.“

KaYra – „Pamiršai“:

Kristina Radžiukynaitė-KaYra (11 nuotr.)
+5

Pagalba telefonu visoje Lietuvoje

1. Jaunimo linija

jaunimolinija.lt
Jaunimui. Paramą teikia savanoriai
Tel. 8 800 28888
Darbo laikas: I-VII visą parą

2. Vaikų linija

vaikulinija.lt
Vaikams. Paramą teikia savanoriai
Tel. 116111
Darbo laikas: I-VII 11 – 23 val.

3. Pagalbos vaikams linija

pagalbavaikams.lt
Vaikas ir tėvams, patiriantiems iššūkių. Paramą teikia savanoriai.
Tel.116111
Darbo laikas: I-V 11- 19 val.

4. Vilties linija

viltieslinija.lt
Suaugusiesiems. Paramą teikia savanoriai ir psichikos sveikatos specialistai.
Tel. 116 123
Darbo laikas: I-VII visą parą

5. Pagalbos moterims linija

pagalbosmoterimslinija.lt
Moteris. Pagalbą teikia savanoriai ir psichikos sveikatos specialistai
Tel. 8 800 66366
Darbo laikas: I-VII visą parą

6. Linija Doverija

Jaunimui rusų kalba.
Paramą teikia savanoriai moksleiviai
Tel. 8 800 77277
Darbo laikas: II-VI 16-20 val.

7. Tėvų linija

tevulinija.lt
Tėvams, patiriantiems iššūkių
Paramą teikia profesionalūs psichologai
Tel. 8 800 90012
Darbo laikas: I-V 9-13 val. ir 17- 21 val.

8. Sidabrinė linija

sidabrinelinija.lt
Senjorams. Paramą teikia profesionalūs konsultantai, kalbasi savanoriai, kiti senoliai.
Tel. 8 800 80020
Darbo laikas: I-V 8-20 val.

9. Krizių įveikimo centras

krizesiveikimas.lt
Suaugusiesiems ir paaugliams. Konsultuoja psichologai. Pirma konsultacija nemokama, vėlesnės mokamos.
Skype: krizesiveikimas; krizesiveikimas1
Darbo laikas: I-V 16-20 val. ir VI 12-16 val.

 Informacija iš pagalbasau.lt