JAV krepšinio žvaigždė Dennisas Rodmanas giria „nuostabų“ Šiaurės Korėjos lyderį Kim Jong Uną

Kim Jong Unas ir Dennisas Rodmanas / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Kim Jong Unas ir Dennisas Rodmanas / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: BNS
2013-03-02 21:44
AA

Buvęs JAV Nacionalinės krepšinio lygos (NBA) žvaigždė Dennisas Rodmanas gyrė naująjį Šiaurės Korėjos lyderį, vadindamas jį nuostabiu vaikiu, o jo tėvą ir senelį – didžiais lyderiais, baigdamas „krepšinio diplomatijos“ misiją Pchenjene.

Tuo metu, kai įtampa tarp JAV ir Šiaurės Korėjos labai padidėjo po neseniai Pchenjano įvykdyto branduolinio bandymo, buvęs sportininkas, anksčiau draugavęs su popmuzikos žvaigžde Madonna, tapo iškiliausiu su komunistinės valstybės vadovu Kim Jong Unu (Kim Čen Unu) susitikusiu amerikiečiu ir kartu su juo stebėjo vienas krepšinio rungtynes.

Kim Jong Unas "panašus į savo senelį ir tėvą, kurie yra didūs lyderiai; jis yra nuostabus vaikis – labai atviras ir labai mylintis savo žmoną", – Kinijos valstybinė naujienų agentūra "Xinhua" citavo D.Rodmano pasisakymą prieš jam penktadienį išskrendant į Pekiną.

Jis yra nuostabus vaikis – labai atviras ir labai mylintis savo žmoną.

Apie stilingai besirengiančią Kim Jong Uno žmoną Ri Sol Ju (Li Sol Džu) mažai žinoma, tačiau ši moteris išprovokavo didelį sambrūzdį pernai liepą, kai pirmąkart buvo parodyta šalies lyderio pašonėje.

"Turite draugą visam gyvenimui", – D.Rodmanas sakė Kim Jong Unui ketvirtadienį po rungtynių tarp Šiaurės Korėjos krepšininkų ir JAV komandos, kurioje buvo klubo „Harlem Globetrotters" narių. Šis mačas baigėsi diplomatiškai korektiškomis lygiosiomis – abi komandos pelnė po 110 taškų.

NBA žvaigždės komentarai nuskambėjo pranešime, kurį įrašė Niujorke įsikūrusi žiniasklaidos bendrovė VICE, organizavusi D.Rodmano kelionę.

Nuotraukose D.Rodmanas matomas dėvintis tamsius akinius ir beisbolo kepuraitę, plojantis ir besijuokiantis šalia akivaizdžiai patenkinto Kim Jong Uno, vilkinčio mėlyną Mao stiliaus kostiumą, įsisegęs ženklelį su savo velionio tėvo Kim Jong Ilo (Kim Čen Iro) bei senelio Kim Il Sungo (Kim Ir Seno) atvaizdais.

Jiedu taip pat buvo nufotografuoti linksmai leidžiantys laiką kartu per priėmimą po rungtynių, kur D.Rodmanas, pasirišęs ant kaklo rausvą skarelę ir dėvintis auskarus nosyje bei lūpoje, mėgavosi regis martiniu.

Šveicarijoje išsilavinimą įgijęs Kim Jong Unas, kuriam tikriausiai dar nėra sukakę 30 metų, kaip pranešama, yra didelis krepšinio ir "Chicago Bulls" komandos gerbėjas. Žaisdamas tame klube kartu su Michaelu Jordanu (Maiklu Džordanu), D.Rodmanas pelnė tris NBA čempiono titulus praėjusio amžiaus 10-ajame dešimtmetyje.

Pchenjanas aktyviai propaguoja Kimų dinastijos asmenybės kultą, tačiau daugelis Šiaurės Korėjos žmonių gyvena skurde; jiems stinga maisto, pasitaiko ir mirčių nuo bado, kaip pasakoja humanitarinės pagalbos darbuotojai ir perbėgėliai.