JAV pirmoji ponia J.Biden Ukrainoje susitiko su O.Zelenska: vizitas – simbolišką dieną

Jill Biden susitiko su Olena Zelenska / „Scanpix“ nuotr.
Jill Biden susitiko su Olena Zelenska / „Scanpix“ nuotr.
BNS
Šaltinis: BNS
2022-05-09 09:24
AA

JAV pirmoji ponia Jill Biden sekmadienį atvyko iš anksto neskelbto vizito į Ukrainą ir susitiko su šios šalies prezidento Volodymyro Zelenskio sutuoktine Olena Zelenska.

Jų susitikimas įvyko mokykloje, kurioje glaudžiasi civiliai ukrainiečiai, palikę savo namus dėl karo.

„Norėjau atvykti per Motinos dieną. Pamaniau, kad svarbu parodyti Ukrainos žmonėms, kad šis karas turi baigtis, kad šis karas yra žiaurus ir kad Jungtinių Valstijų žmonės palaiko Ukrainos žmones“, – žurnalistams sakė J.Biden.

70-metė J.Biden buvo įsisegusi didelį Ukrainos vėliavos spalvų ženklelį.

JAV pirmoji ponia į Ukrainą atvyko iš Slovakijos, tęsdama regioninę kelionę, kurios metu taip pat aplankė Rumuniją. Šia kelione siekta dar kartą parodyti Amerikos paramą Ukrainai ir šalims, padedančioms Rusijos agresiją patiriantiems ukrainiečiams.

Jill Biden susitiko su Olena Zelenska / „Scanpix“ nuotr.

JAV pirmąją ponią kelionėje lydintis amerikiečių pareigūnas sakė, kad tai buvo pirmasis O.Zelenskos pasirodymas viešumoje nuo Rusijos invazijos į Ukrainą pradžios vasario 24 dieną.

O.Zelenska padėkojo J.Biden „už šį labai drąsų poelgį“.

„Mes suprantame, ką reiškia JAV pirmajai poniai atvykti čia karo metu, kai kasdien vyksta karo veiksmai, kai kasdien, net ir šiandien, kaukia oro pavojaus sirenos“, – sakė ji J. Biden.

O.Zelenska taip pat pabrėžė J.Biden apsilankymo per Motinos dieną simboliškumą.

Jill Biden susitiko su Olena Zelenska / „Scanpix“ nuotr.

„Jaučiame jūsų meilę“

„Mes taip pat jaučiame jūsų meilę ir palaikymą tokią svarbią dieną“, – sakė pirmoji Ukrainos ponia.

Po susitikimo už uždarų durų pirmosios ponios kartu su vietos vaikais klasėje gamino popierinius meškiukus – dovanėles jų mamoms.

J.Biden ir O.Zelenska iš balto ir geltono popieriaus irgi sukūrė po meškiuką.

Per pokalbį akis į akį J.Biden paklausė O.Zelenskos, kaip jai sekasi būti motina karo metu. V. ir O.Zelenskiai turi 17 metų dukrą ir devynerių metų sūnų.

Ukrainos pirmoji ponia sakė esanti dėkinga, kad „kiekvieną vakarą gali laikyti savo vaikus už rankų, nors ir negali būti su vyru“, sakė J.Biden atstovas Michaelas LaRosa.

O.Zelenska taip pat sakė, kad šiuo metu jai didžiausią rūpestį kelia vaikų, karių ir kitų žmonių Ukrainoje psichinė sveikata.

Jill Biden susitiko su Olena Zelenska / „Scanpix“ nuotr.

Kovo mėnesį J.Biden pirmą kartą išreiškė norą apsilankyti Ukrainoje, tačiau ši galimybė atsirado tik vėliau, sakė M.LaRosa.

Po iš anksto neskelbtos kelionės į Ukrainą J.Biden grįžo į Slovakiją.

Kiek anksčiau ji ten susitiko su pabėgėliais, pagalbos darbuotojais ir Košicės miesto bei Vyšnė Nemeckės kaimo gyventojais.

Bratislavoje ji susitiko su JAV ambasados darbuotojais ir vyriausybės pareigūnais.

Jungtinių Tautų duomenimis, nuo tada, kai Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pradėjo invaziją į Ukrainą, iš jos pabėgo beveik 5,5 mln. žmonių. JT duomenimis, daugiau kaip 360 000 iš jų pasitraukė į Slovakiją.

Šeštadienį Rumunijoje J.Biden taip pat susitiko su ukrainiečių pabėgėliais ir gyrė juos kaip „nuostabiai stiprius“.

„Mes esame su jumis, tikiuosi, kad tai žinote“, – sakė ji vienoje Bukarešto mokykloje, lydima Rumunijos kolegės Carmen Iohannis, rodo visuomeninės televizijos TVR transliuoti vaizdai.

Remiantis balandžio 29 dieną paskelbtais JT duomenimis, nuo karo pradžios į Rumuniją atvyko daugiau kaip 810 000 ukrainiečių.

Fotogalerija:

Ukrainoje viešėjusi Jill Biden susitiko su Olena Zelenska (5 nuotr.)
+2