JAV prezidento rinkimai: už ką balsuoja garsenybės?

Beyonce, Leonardo DiCaprio, Jennifer Lopez, Miley Cyrus ir Mike'as Tysonas / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Šis antradienis – lemiama diena JAV valstybei, kuomet renkamas šalies prezidentas. Savo balsus rinkimuose atiduoda ir visame pasaulyje puikiai žinomos garsenybės, tad įdomu, kaip pasiskirstė jų balsai: kas už demokratę Hillary Clinton, o kas – už respublikoną Donaldą Trumpą?

Garsūs Hillary Clinton rinkėjai

Demokratų kandidatė prezidento rinkimuose turi neabejotinai didesnį garsenybių palaikymą. Tokios žvaigždės kaip Beyonce, Katy Perry, Jennifer Lopez ir daugybė kitų viešai rėmė Hillary Clinton ir agitavo tautiečius balsuoti už ją.​

 • Beyonce ir Jay Z: muzikos pasaulio superpora viešai išreiškė savo paramą Hillary Clinton per praėjusią savaitę Klivlande rinkėjams surengtą nemokamą koncertą „Get Out The Vote“ (kuris buvo jos rinkiminės kampanijos dalis). Pora ne tik atliko savo garsiausius hitus per koncertą, bet ir sakė įtaigias agitacines kalbas susirinkusiai miniai.
Beyonce ir Jay Z su Hillary Clinton / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
 • Katy Perry: dainininkė aktyviai rėmė Hillary Clinton nuo pat pradžių ir ne kartą koncertavo jos rinkiminės kampanijos renginiuose. Katy Perry taip pat filmavosi socialinėse reklamose, ragindama rinkėjus būti aktyvius ir nepraleisti rinkimų, ir net per Heloviną persirengė Hillary Clinton!
Beyonce ir Jay Z su Hillary Clinton / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
 • Leonardo DiCaprio: Holivudo žvaigždė padėjo surengti Hillary Clinton paramos renginį, kuriame jos rinkiminei kampanijai buvo aukojami pinigai.

 • Kim Kardashian: realybės šou garsenybė neslėpė iš pradžių dvejojusi, kurį kandidatą pasirinkti ir ar apskritai balsuoti, tačiau atidžiai pasidomėjusi abiem kandidatais nusprendė savo balsą atiduoti tam, su kuriuo jos pažiūros sutampa labiau, t.y. Hillary Clinton. „Pagalvojau apie dalykus, kurie man yra labai svarbūs ir kurie nusvėrė visa kita – t.y. ginklų kontrolė ir moterų teisių gynimas, kad šios turėtų teisę į saugų ir legalų abortą“, – apie tai, kas nulėmė jos apsisprendimą balsuoti už Hillary Clinton, savo tinklaraštyje rašė Kim Kardashian.​

Beyonce ir Jay Z su Hillary Clinton / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
 • Jennifer Lopez: ji kartu su savo buvusiu vyru, Lotynų Amerikos megažvaigžde Marcu Anthony praėjusį mėnesį koncertavo specialiame Hillary Clinton palaikyti skirtame koncerte „Jennifer Lopez Gets Loud for Hillary Clinton“ Majamyje. Ispanakalbių JAV rinkėjų balsai Hillary Clinton labai svarbūs, turint omeny kaip priešiškai jų atžvilgiu yra nusiteikęs Donaldas Trumpas.

Beyonce ir Jay Z su Hillary Clinton / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
 • Lady Gaga: ekscentriškoji dainininkė nepraleido progos paagituoti savo „Twitter“ sekėjus amerikiečius balsuoti rinkimuose, ir ne už bet ką, o būtent Hillary Clinton. „Jaunieji žmonės, paklausykite. Mums dabar reikia mobilizuotis. #BalsuokiteUžHillary ir sustabdykite tą pavojingą žmogų nuo nuolatinio mūsų demokratijos skaldymo ir griovimo“, – rašė ji.

Beyonce ir Jay Z su Hillary Clinton / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
 • George'as Clooney: Holivudo žvaigždė šiemet surengė du paramos renginius Hillary Clinton, per kuriuos politikės rinkiminei kampanijai suaukota per 15 mln. JAV dolerių.

 • Eva Longoria: ispanakalbių dievinama aktorė – dar vienas Hillary Clinton koziris siekiant balsų iš šios rinkėjų kategorijos. Eva Longoria viešai rėmė ją per rinkiminę kampaniją.

Beyonce ir Jay Z su Hillary Clinton / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
 • Chrissy Teigen ir Johnas Legendas: garsūs modelis ir dainininkas taip pat aktyviai įsitraukė į Hillary Clinton rinkiminę kampaniją ir bandė padėti jai pritraukti kuo daugiau rinkėjų balsų.

 • Ellen DeGeneres: ši JAV pokalbių laidos vedėja ir komikė – itin populiari tarp amerikiečių, tad jos išreikšta parama Hillary Clinton mažų mažiausiai turėjo atkreipti jos milijoninės auditorijos dėmesį. Kandidatė į JAV prezidentus net dalyvavo Ellen pokalbių laidoje, kur bandė atskleisti savo linksmąją pusę, o štai Donaldas Trumpas į laidą nebuvo pakviestas.

Beyonce ir Jay Z su Hillary Clinton / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
 • Kerry Washington: serialo „Skandalas“ žvaigždė Kerry Washington savo remiamai politikei padėjo net ir būdama motinystės atostogose – kol jos naujagimis berniukas miegojo, aktorė skambino rinkėjams ir asmeniškai prašė jų balsuoti už Hillary Clinton. „Skambinti už Hillary Clinton Floridos rinkėjams, kol kūdikis miega? (iškelto nykščio simbolis) #AgituojuPerMotinystėsAtostogas #AšSuJa (skambintoja skambėjo kaip aš? TAI IR BUVAU AŠ!“ – rašė aktorė savo „Twitter“ paskyroje.

Beyonce ir Jay Z su Hillary Clinton / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
 • Miley Cyrus: skandalingoji dainininkė ne tik kad palaiko Hillary Clinton, bet ir yra viešai pareiškusi, kad jeigu prezidentu bus išrinktas Donaldas Trumpas, ji emigruos iš šalies.

Tarp Hillary Clinton palaikytojų taip pat yra aktoriai Julia Roberts, Sarah Jessica Parker, Julianne Moore, Olivia Wilde, Natalie Portman, Anne Hathaway, Jennifer Garner, Sienna Miller, Jonas Hammas, Jake'as Gyllenhaalas, dainininkas Pharellas Williamsas ir kt.

Garsūs Donaldo Trumpo rinkėjai

Donaldo Trumpo garsių rėmėjų armija gerokai mažesnė už Hillary Clinton ir milijardierius nepraleido progos pakritikuoti savo oponentės už tai, kad rinkėjų balsų ji nesąžiningai bando prisitraukti į pagalbą pasitelkdama žvaigždes.

 • Mike'as Tysonas: bokso legenda rinkimuose palaiko Donaldą Trumpą, mat šis jam atrodo ne toks arogantiškas, kaip kiti politikai. „Kai susitinku su juo, jis paspaudžia man ranką ir gerbia mano šeimą. Niekas kitas iš jų – Barackas ar dar kas nors – taip nedaro. Jie bus tokie, kokie yra, ir ignoruos mane, mano šeimą. Taigi aš balsuosiu už jį. Jeigu galiu paskatinti 20 tūkst. ar daugiau žmonių balsuoti už jį, tą ir padarysiu“.​

Beyonce ir Jay Z su Hillary Clinton / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
 • Jonas Voightas: Holivudo žvaigždės Angelinos Jolie tėvas aktorius Jonas Voightas ne kartą viešai rėmė Donaldą Trumpą ir net gynė jį, kai nutekėjo skandalingasis įrašas, kuriame jis įžeidžiai kalba apie moteris.

 • Dennisas Rodmanas: buvęs krepšininkas, garsėjantis savo prieštaringais pasisakymais ir draugyste su Šiaurės Korėjus lyderiu, rinkimuose palaiko Donaldą Trumpą. „Donaldas Trumpas daug metų yra geras mano draugas. Mums nereikia dar vieno politiko, mums reikia verslininko kaip ponas Trumpas!“.

Beyonce ir Jay Z su Hillary Clinton / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
 • Stephenas Baldwinas: vienas iš garsiųjų brolių aktorių Baldwinų remia respublikonų kandidatą ir net sukritikavo savo brolio Alecko Baldwino parodiją, kuria per laidą SNL jis pašiepė Donaldą Trumpą.

Beyonce ir Jay Z su Hillary Clinton / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
 • Kirstie Alley: aktorei atrodo, kad Donaldo Trumpo moterų niekinimas – tik išpūstas rinkiminis burbulas, ir vis tiek palaiko jį. „Sveiki vyrukai! Tai mano formalus paraginimas už Donaldą Trumpą ir aš esu moteris (paskutinį kartą kai tikrinausi)!“ – socialiniame tinkle „Twitter“ rašė ji. ​

 • Teresa Giudice: JAV televizijos įžymybė, dalyvavusi Donaldo Trumpo realybės šou „Mokinys“, net neturi abejonių, už ką balsuoti: „Žinoma, kad balsuosiu už Donaldą Trumpą. Manau, kad jis nuostabus. Manau jis būtų puikus prezidentas“.

 • Aaronas Carteris: „Backstreet Boys“ nario Nicko Carterio jaunesnysis brolis, taip pat dainininkas mano, kad verčiau balsuoti už tą, kuris „veda, o ne seka“.

Donaldui Trumpui savo balsą rinkimuose taip pat atidavė dainininkas Kidas Rockas, televizijos įžymybė, buvusi jo šou „Mokinys“ dalyvė Omarosa Manigault, kantri muzikos žvaigždės Tedas Nugentas ir Loretta Lynn, dainininkas Wayne'as Newtonas, modelis Tila Tequila, „Oskarui“ nominuotas aktorius Gary Busey, realybės šou „Duck Dynasty“ žvaigždė Willie Robertsonas, beisbolininkas Johnas Rockeris, aktoriai Lou Ferrigno, Scottas Baio ir Stacy Dash bei kiti.

Skaitykite daugiau