JAV vadovas Barackas Obama aktorei Meryl Streep įteikė aukščiausią valstybinį apdovanojimą

Meryl Streep ir Barackas Obama / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Meryl Streep ir Barackas Obama / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2014-11-25 11:07
AA

JAV prezidentas Barackas Obama pirmadienį 18-ai nusipelniusių žmonių įteikė garbingiausius civilinius JAV apdovanojimus, tarp apdovanotųjų – ir Holivudo žvaigždė Meryl Streep.

Įteikdamas apdovanojimą garsiai aktorei prezidentas neslėpė jaučiantis jai didžiulę simpatiją.

Esu pasakęs tai viešai: aš myliu Meryl Streep. Jos vyras žino, kad aš ją myliu. Michelle žino, kad aš ją myliu. Abu jie nieko dėl to negali padaryti

„Esu pasakęs tai viešai: aš myliu Meryl Streep. Myliu ją. Jos vyras žino, kad aš ją myliu. Michelle žino, kad aš ją myliu. Abu jie nieko dėl to negali padaryti“, – sakė JAV prezidentas.

Barackas Obama šypsodamasis apipylė pagyromis Meryl Streep ir jos sugebėjimą puikiai įkūnyti vaidinamus herojus.

„Ji taip visapusiškai ir su užuojauta įsigyvena į savo veikėjus“, – sakė jis per ceremoniją Baltuosiuose rūmuose.

Prezidentas taip pat gyrė jos muzikinius sugebėjimus ir įspūdingą sugebėjimą kalbėti su bet kokiu akcentu.

Barackas Obama ir Meryl Streep / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Ji yra dainavusi ABBA dainas, kas, žinote, yra nepaprasta. Ji išmoko griežti smuiku, nešiojo vienuolės abitą, sutramdė puolantį liūtą, įvaldė visus pasaulio akcentus. Meryl išties yra viena svarbiausių Amerikos ponių“, – sakė Barackas Obama.

2012 metais Meryl Streep „Oskarą“ pelnė už Margaret Thatcher vaidmenį filme „Geležinė ledi“. Pirmąjį savo „Oskarą“ ji gavo 1980 metais už darbą juostoje „Kramer prieš Kramerį“, o dar vieną – 1983 metais, už „Sofijos pasirinkimą“.

Barackas Obama garbingiausius civilinius JAV apdovanojimus įteikė 18-ai žmonių, tarp jų – ir muzikantui Stevie Wonderiui, čiliečių ir amerikiečių rašytojai Isabel Allende, žurnalistui Tomui Brokaw ir kompozitoriui Stephenui Sondheimui.

JAV prezidentas Barackas Obama aukščiausius valstybinius apdovanojimus įteikė Meryl Streep ir Stevie Wonderiui (13 nuotr.)
+7

Įteikdamas apdovanojimą Stevie Wonderiui prezidentas prisipažino, kad jo „Talking Book“ yra apskritai pirmasis jo nusipirktas albumas.

„Man buvo 10 metų. Galbūt 11. Iš savo paties pinigų. Neturėjau jų daug. Ir aš klausiausi to kūrinio – tas kūrinys taip nusidėvėjo“, – sakė jis.

„Kas iš tiesų apibūdina Stevie muziką, tai šiluma ir žmogiškumas, kurie rezonuoja kiekvienoje natoje. Kai kurios jo dainos padėjo mums įsimylėti. Kitos gydė mums širdis. Kai kurios motyvavo mus per rinkimų kampaniją“, – sakė prezidentas.

Prezidento laisvės medaliais taip pat buvo apdovanoti ekonomistas Robertas Solow ir ilgiausiai dirbantis JAV Atstovų Rūmų narys Johnas Dingellas.

Barackas Obama ir Meryl Streep / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.