J.Deppas ir A.Heard vėl teisme: iš abiejų advokatų pusių – žiaurių kaltinimų lavina

Johnny Deppas ir Amber Heard susitiko teisme / „Scanpx“ nuotr.
Johnny Deppas ir Amber Heard susitiko teisme / „Scanpx“ nuotr.
BNS
Šaltinis: BNS
2020-07-07 20:38
AA

Londono teisme savo gerą vardą ginantis Holivudo aktorius Johnny Deppas antradienį atkakliai neigė smurtavęs prieš savo buvusią žmoną Amber Heard ir tvirtino, kad viename britų bulvariniame laikraštyje pasirodę kaltinimai „rimtai pakenkė“ jo reputacijai.

Didžiosios Britanijos sostinės teismas nagrinėja garsenybės ieškinį laikraščiui „The Sun“, 2018 metų straipsnyje pavadinusiam jį „žmonmušiu“. 57 metų J.Deppas bylinėjasi su „The Sun“ leidėjais „News Group Newspapers“ (NGN) ir straipsnio autoriumi atsakinguoju redaktoriumi Danu Woottonu. Aktorius į teismą atvyko apsirengęs tamsiu kostiumu, baltais marškiniais ir dėvėdamas apauginę kaukę.

Amber Heard ir Johnny Deppas susitiko teisme (15 nuotr.)
+9

Prie pagrindinio įėjimo į teismo rūmus jį pasitiko daugybė kamerų. 34 metų aktorė A.Heard į teismą buvo įleista pro atsarginį įėjimą. Tikimasi, kad ši byla atskleis, kokie iš tiesų buvo poros santykiai ir leis atidžiau pažvelgti į kai kurių kitų Holivudo garsenybių gyvenimus.

Johnny Deppas ir Amber Heard susitiko teisme / „Scanpx“ nuotr.

Visiškai nenuspėjamas elgesys

J.Deppo teisininkų komandos teismui pateiktame dokumente pripažįstama, kad kartais poros santykiuose būdavo „fizinės“ jėgos panaudojimo, bet tai vyko A.Heard iniciatyva. Kartais filmo „Karibų jūrų piratai“ žvaigždei tekdavo gintis nuo jos smurto, sakė aktoriaus advokatas Davidas Sherborne'as.

„Jis nėra žmonmušys ir niekada toks nebuvo“, – pridūrė jis. Pasak advokato, A. Heard kaltinimai, kad J. Deppas ją užpuolė ir sužeidė, yra „visiškas melas“. Pasak teisininko, aktorius buvo viešai paneigęs šiuos tvirtinimus dar prieš tai, kai „The Sun“ apie juos parašė. „Ieškovas [J.Deppas] nesmurtavo prieš ponią Heard – tai ji smurtavo prieš jį“, – sakė advokatas. Pasak jo, A.Heard buvo „sudėtinga asmenybė, kuriai pasireikšdavo staigūs nuotaikų svyravimai, kuri provokuodavo nesibaigiančius konfliktus ir kurią pagaudavo nesutramdomas pyktis“.

Ji vartojo „daugybę receptinių vaistų ir kitų vaistų“. Savo elgesiu ji reikalavo dėmesio, buvo „visiškai nenuspėjama“, taip pat turėjo romanų su kitais vyrais. J.Deppas ją mylėjo, bet jos elgesys buvo „dažnai gluminantis“; ją buvo „labai sunku“ suprasti, pridūrė teisininkas. „Ponia Heard sukūrė visą rinkinį dar didesnių ir labiau šokiruojančių melų apie jį“, – kalbėjo advokatas, kaltindamas buvusią J.Deppo sutuoktinę išnaudojant kovos su smurtu prieš moteris judėjimą siekiant savo tikslų.

Johnny Deppas ir Amber Heard susitiko teisme / „Scanpx“ nuotr.

Pasak J.Deppo, laikraštyje pasirodęs straipsnis „Kaip J.K.Rowling gali „nuoširdžiai džiaugtis“, kad žmonmušys Johnny Deppas buvo įtrauktas į naująjį „Fantastinių gyvūnų“ filmą?“ padarė „rimtos žalos jo asmeninei ir profesinei reputacijai“. Jis taip pat patyrė „kančių ir nepatogumų“.

Laikraščio leidėjai „News Group Newspapers“ (NGN) nesutinka su mestais kaltinimais ir savo gynybą grindžia 14 atskirų tariamo smurto artimoje aplinkoje atvejų. A.Heard tvirtina, kad šį smurtą ji patyrė nuo 2013 metų pradžios iki 2016 metų gegužės, kai pora išsiskyrė. NGN teigia, kad J.Deppas „kontroliavo ir žodžiais bei fiziškai užgauliojo ponią Heard. Ypač, kai būdavo paveiktas alkoholio arba narkotikų“.

Johnny Deppas ir Amber Heard susitiko teisme / „Scanpx“ nuotr.

Prieštaringi pareiškimai

J.Deppas ir A.Heard susipažino 2011 metais juostos „Romo dienoraštis“ filmavimo aikštelėje ir susituokė 2015 metų vasarį. Skyrybų sutartį pora pasirašė be teismo 2017 metais. Po skyrybų gautą 7 mln. JAV dolerių (6,2 mln. eurų) išmoką A.Heard paaukojo labdarai. Bylos nagrinėjimas Londono Aukštajame Teisme anksčiau buvo atidėtas dėl koronaviruso pandemijos. Dabar bylos svarstymas turėtų užtrukti 15 dienų. Teisėjas Andrew Nicolas sakė, kad didžioji teismo posėdžių dalis bus vieša, tačiau atskiros dalys vyks už uždarų durų.

Teisme parodymus taip pat duos kitos buvusios J.Deppo partnerės prancūzų dainininkė Vanessa Paradis ir aktorė Winona Ryder. Savo ikiteisminiame liudininkės parodyme V.Paradis sakė, kad J.Deppas, su kuriuo ji pragyveno ilgus metus ir susilaukė dviejų vaikų, yra „malonus“ ir „nelinkęs smurtauti“. W.Ryder sakė „negalinti suprasti“ A.Heard kaltinimų, kad J.Deppas yra linkęs priekabiauti. Tuo metu A.Heard skundėsi, kad 2015 metais Australijoje jai teko išgyventi „tris dienas fizinio smurto“.