Jei atsirado karpų: ką reikia apie jas žinoti

Karpa / „Scanpix“ / „Panthermedia“ nuotr.
Karpa / „Scanpix“ / „Panthermedia“ nuotr.
2015-03-23 09:00
AA

Karpos – vienas dažniausių odos susirgimų. Kada nors jų yra turėję 75 proc. žmonių. Odos spalvos virusinės kilmės nelygaus paviršiaus gerybinių darinių sukėlėjai – įvairūs žmogaus papilomos viruso tipai.

Po oda virusas neprasiskverbia ir per kraują neplinta. Karpos dažniausiai atsiranda ant pėdų, delnų, pirštų ir neretai po tam tikro laiko gali dingti pačios. Tačiau, ką daryti, jei taip nenutinka ir kaip apskritai nuo jų apsisaugoti? Pateikiame keletą faktų ir patarimų.

  • Dažniausiai karpas sukeliančiu virusu užsikrečiama baseinuose, pirtyse, sporto salėse – avėkite tik savo avalynę, o išėjus patartina pasitepti ar pasipurkšti rankas, pėdas specialiais dezinfekciniais preparatais.
  • Užsikrėtus karpos gali išaugti po kelių mėnesių ar net metų.
  • Karpas būtina gydyti, nes jos gali labai išplisti. Didelės įtakos turi bendra emocinė, fizinė būklė ir imunitetas. Pasitaiko, kad pats organizmas įveikia karpas – jos išnyksta savaime. 
  • Kadangi karpų dažniau randasi nusilpus imuninei sistemai, stiprinkite organizmą. Vartokite įvairių imuninę sistemą stiprinančių vaistažolių arbatų, antioksidantų, valgykite visavertį maistą, grūdinkitės, sportuokite, nepervarkite.
  • Karpos yra atkaklios ir klastingos. Jei vienai panaikinti tinka vienas būdas, kitai, šaliai esančiai, jis gali būti neveiksmingas. Taip nutikus pasitarkite su specialistu.
  • Yra karpas naikinančių homeopatinių preparatų. Vaistą ir dozę individualiai turi parinkti gydytojas homeopatas.
  • Karpų negalima krapštyti, draskyti – gali išplisti. Jeigu jų turite, naudokitės atskiru rankšluosčiu ir kt., nes virusas plinta per daiktus. Gali užsikrėsti kiti šeimos nariai.
  • Karpų profilaktikai užtikrinti svarbu gerinti odos kraujotaką. Teigiamai veikia kontrastinis dušas, organizmo atsparumą didina ginkmedžių, kaštonų arbatos, alijošių sultys. Taip pat į valgiaraštį įtraukite česnakų, imbierų, aitriųjų paprikų ir kt.
  • Teigiama, kad karpas naikina greipfrutų sėklų ekstraktas, bičių pikis, ugniažolių sultys ar arbatmedžių eterinis aliejus – turi virusus naikinančių medžiagų.

Plačiau apie kitas sveikatos problemas, veido raudonį, skaitykite 12-ajame savaitraščio „Ji“ numeryje!

Žurnalo „Ji“ viršelis (12 nr.) / Redakcijos archyvo nuotr.