Matas Dovidaitis: „Mato piešti žmonės atrodo lyg žvelgiantys iš nespalvotų nuotraukų“

Matas Dovidaitis / Asmeninio albumo nuotrauka
Matas Dovidaitis / Asmeninio albumo nuotrauka
REMIGIJA PAULIKAITĖ
Šaltinis: Žmonės
2022-11-23 10:39
AA

„Sportas ir menas daugeliui atrodo priešingybės. Retai kas iš mano išvaizdos galėtų nuspėti, kad esu dailininkas. Dėl to visuomet nustemba, kai pasakau, kad piešiu portretus“, – juokiasi realistiškais žinomų žmonių portretais išgarsėjęs Matas DOVIDAITIS (28).

Mato piešti žmonės atrodo lyg žvelgiantys iš nespalvotų nuotraukų. Jie tokie emocingi ir tikroviški, kad kaskart socialiniuose tinkluose sulaukia dešimčių ir šimtų tūkstančių patiktukų, daugybės susižavėjimo žinučių. Neįtikėtina, kad tiems portretams sukurti jam reikia tik grafitinių pieštukų, anglies ir popieriaus!

„Dažnai sulaukiu komentarų, kad mano darbuose žmonės atrodo tarsi gyvi, labai tikroviški. Aš to ir siekiu, stengiuosi, kad portretuose būtų perteiktos emocijos. Tai išreikšti bandau per piešiamo žmogaus žvilgsnį, akių gyvumą, – pasakoja. – Labai džiaugiuosi sulaukęs begalės komentarų, kai darbo rezultatais pasidaliju socialiniuose tinkluose. Dauguma jų būna teigiami, motyvuojantys nesustoti, toliau stebinti, tobulėti, dalytis savo darbais.“