Jimas Carrey: pripažintam komikui durys į šlovę vėrėsi lėtai
1962 metų žiemą kanadiečių savamokslio seksofonisto Percy Carrey šeimoje gimė berniukas, kurį pavadino Jamesu Eugene Carrey. Jeigu Percy Carrey tada kas nors būtų pasakęs, kad šis berniukas taps pasaulinio garso žvaigžde, jis turbūt garsiai pasijuoktų iš tokio nevykusio pokšto.
Percy Carrey teko patirti nemažai likimo išbandymų: keturi vaikai, amžinai neurozių kamuojama žmona, nemėgiamas darbas, maža alga, vėliau – bedarbio duona ir gyvenimas vagonėlyje ant ratų miesto pakraštyje. Na, kur čia galėtum pagalvoti, kad sūnus pelnys pasaulinę šlovę?
Keturi šios šeimos vaikai didžiąją dalį laiko praleisdavo kas sau, nes mama Kathleen sunkiai surasdavo laiko ir jėgų paruošti maistą, ką jau kalbėti apie kitus dalykus. Tuo metu, kai seserys ir broliai lakstydavo kieme, jauniausias iš jų, Jimas, valandų valandas rodydavo įvairias grimasas savo atspindžiui veidrodyje – taip jis praskaidrindavo savo vienatvę. Šis vaiko pomėgis kaip reikalas įsiutindavo mamą.
Taip pat skaitykite: Testas: ką apie jus atskleidžia pasirinktas paveikslėlis?
„Mama, norėdama mane pagąsdinti, pasakodavo apie velnią, kuris pasirodys veidrodyje, jeigu aš nuo jo nepasitrauksiu, – prisimena Jimas. – Tiesą sakant, tai mane dar labiau įkvėpdavo.“
Jimo vienatvė pasitraukė į nebūtį pradinėje klasėje, kai jis pirmą kartą pabandė „išsidirbinėti“ per dailės pamoką. Mokytoja, norėdama sugėdinti ir nubausti neramų vaiką, paprašė, kad jis savo grimasas pakartotų prieš visą klasę – rezultatas buvo netikėtas.
Jimas parodė tokias grimasas, kad visa klasė krito iš juoko. Juokėsi net griežtoji mokytoja, kuri pasiūlė būsimam komediantui per ateinantį šventinį koncertą surengti keliolikos minučių pasirodymą. Jimas nedvejodamas sutiko ir, tuo pačiu, atrado savo pašaukimą – juokinti žmones.
Kelias į šlovę
Kai Jimui sukako 13 metų, šeimos galva, Percy Carrey neteko darbo – šeimai atėjo juodžiausias periodas. Rasti naują darbą buvo sunku, o iš žmonos Kathleen, nuolat „sėdinčios“ ant antidepresantų, nebuvo jokios naudos. Jos tėvai, kurie nevengdavo išlenkti taurelės, dažnai aplankydavo Carrey šeimą ir nuolat primindavo Percy, koks jis esąs nevykęs šeimos galva ir niekam tikęs vyras.
Jimas, parodijuodamas drebančius iš pykčio senelį ir senelę, kiek sušvelnindavo situaciją: po jo pasirodymų tėvo nevilties ir liūdesio nelikdavo nė pėdsako. Percy iš visų jėgų palaikė ir pritarė vaiko pomėgiui. Būtent jis susitarė su vietinio klubo savininku, kad sūnus ten galėtų rodyti savo parodijas.
Taip pat skaitykite: Popiežius Jonas Paulius II – asmenybė, keitusi pasaulį
Jis palengva grimzdo į depresiją, kuri būsimąją žvaigždę dar labiau varė į neviltį po pirmųjų nesėkmių.
Tačiau Jimas suprato, kad „savo žemėje pranašu nebūsi“ ir išvyko ieškoti laimės į Torontą. Keista, bet didmiestis naujai iškeptą komiką priėmė svetingai: pasiūlymai surengti pasirodymą plaukte plaukė. Būsima žvaigždė rengdavo pasirodymus įvairiuose naktiniuose klubuose ir įgydavo vis daugiau patirties. Jimo kišenės palaipsniui prisipildydavo pinigų, kuriuos jis be jokių dvejonių siųsdavo ant skurdo ribos atsidūrusiai šeimai.
Po kurio laiko Jimo šeima iš vagonėlio ant ratų persikėlė į normalų būstą, o gyvenimas pradėjo šviesėti. Bet ne smulkūs vaidmenys buvo Jimo svajonė – jį viliojo kino pasaulis – toks artimas ir, tuo pačiu, sunkiai pasiekiamas. Gavęs draugų palaiminimą Jimas susipakavo lagaminus ir išvyko į Ameriką pasitikti savo šlovės bei didžiosios svajonės.
Pripažinimas
Amerika neskubėjo Jimui atverti šlovės durų. Trejus metus jam teko minti Niujorko ir Los Andželo klubų slenksčius ir rengti smulkius pasirodymus tol, kol vieną dieną jį pastebėjo aktorius ir komikas Rodney Dangerfieldas. Jis, pažadėjęs 200 tūkstančių dolerių, pasiūlė „apšildyti“ pasirodymus per savo turą Amerikoje. Atrodytų, ką čia galvoti, juk tokia galimybė pasitaiko ne taip jau dažnai, bet Jimas pradėjo dvejoti. Juk jis visada norėjo padaryti ką nors savo, ką nors unikalaus, o ne šokti pagal kitų dūdelę. Ilgai negalvodamas Jimas atsisakė viliojančio pasiūlymo.
Taip pat skaitykite: Ar seksualumas priklauso nuo kraujo grupės?
Jimas daugybę kartų pakildavo į sceną, bet kiekvieną kartą patirdavo fiasko. Žiūrovai į jo pasirodymus atsakydavo visiška tyla, o jo draugai, tarp kurių buvo ir jau pripažintų aktorių (a. a. Robinas Williamsas ir Arsenio Hollas) kaip vienas tvirtino, kad Jimas „ateitų į protą“.
Tačiau Jimas buvo nepalenkiamas, jis ir toliau judėjo savo kryptimi. Žurnalas „People“ Jimą pavadino perspektyviausiu komiku, tačiau nei scena, nei rampos šviesos neteikė jam džiaugsmo. Jis palengva grimzdo į depresiją, kuri būsimąją žvaigždę dar labiau varė į neviltį po pirmųjų nesėkmių: nei filmas „The Duck Factory“, kur Jimas suvaidino pagrindinį vaidmenį, nei „Once Bitten“, kur pirmą kartą Jimo veidas pasirodė ant reklaminių plakatų, neatnešė jam taip trokštamos šlovės.
Kitas filmas – „Earth Girls Are Easy“, taip pat nebuvo toks populiarus, kaip norėtų Jimas, bet, nepaisant to, jis davė pirmų vaisių. Šiame filme Jimo partneriu buvo Damonas Wayansas, kuris kartu su broliais planavo sukurti naują komedijų šou „In Living Color“. Kai naujas projektas buvo pradėtas įgyvendinti, Wayansas pasiūlė Jimui tapti nuolatiniu jo nariu.
Taip pat skaitykite: Haremas: kokios aistros ten virė
Netrukus visa Amerika, žiūrėdama į „tūkstančio veidų“ žmogų, leipo iš juoko. Prodiuseriai, kurie prieš tai nepastebėjo komiko, pradėjo jį persekioti ir siūlyti suvaidinti naujoje komedijoje „Ace Ventura“.
Filmo scenarijus buvo silpnokas, ir Jimas atsisakė jame filmuotis. Bet kino studija nepasidavė – ji netgi pasiūlė Jimui visišką laisvę ir kūrybinio proceso kontrolę. Būtent to Jimui ir reikėjo. Kartu su filmo režisieriumi Tomu Shadyacu jis perdarė visą scenarijų, o pats filmas netrukus pelnė pasaulinę šlovę ir atsipirko daugiau negu 10 kartų.
Toliau – dar daugiau. Chuckas Rusellas, kuris kūrė ekranizaciją komiksų knygai „The Mask“, įtikino „New Line Cinema“, kad ši pagrindiniam „The Mask“ vaidmeniui pasirinktų būtent Jimą. Bandymas ne tik pasiteisino, bet ir pranoko visus lūkesčius: filmo pastatymas kainavo 23 milijonų dolerių, o uždirbo jis net 350 milijonų. Klausimų, kas turėtų atlikti pagrindinį vaidmenį filme „Dumb & Dumber“, nekilo. „New Line Cinema“ vadovai Jimui pakėlė honorarą nuo 500 tūkstančių iki 7 milijonų dolerių.
Jimo karjera kilo it ant mielių: „Ace Ventura 2“, „Batman Forever“, „The Cable Guy“, kuris atnešė jam 20 milijonų dolerių ir t. t.
Asmeninis gyvenimas
Skirtingai negu karjera, asmeninis Jimo gyvenimas nebuvo toks sėkmingas. Jis buvo du kartus vedęs, bet abidvi santuokos truko neilgai. Pirmoji santuoka su Melissa Womer truko kiek daugiau negu 8 metus, susilaukė dukros Jane Erin Carrey (g. 1987). Antra santuoka su Lauren Holly tetruko kelis mėnesius.
Buvo, žinoma, ir nemažai romanų, įskaitant ir garsiąją Renee Zellweger, su kuria jis vaidino filme „Me, Myself & Irene“. Jų santykiai jau artėjo prie sužadėtuvių, tačiau netrukus jie išsiskyrė. Penkerius metus Jimas susitikinėjo su Jenny McCarthy, tačiau ir šie santykiai nebuvo vainikuoti sėkme.
„Aš nesuprantu, kam taip ilgai būti su viena moterimi. Daugiausia – 10 metų. Šio laiko visiškai pakanka, kad žmonės vienas kitam parodytų meilę“, – pasakojo Jimas. Nors vėliau jis prisipažino, kad skyrybos su Jenny paliko randą jo sieloje: „Jaučiuosi taip, lyg būtų išplėšta dalis manęs. Kai jausmai pamažu blėsta, atsiranda keistas jausmas, lyg nieko ir nebūtų buvę. Tai baisus jausmas“.
Taip pat skaitykite: 5 faktai apie žmogaus psichologiją, kurie jus nustebins
Jimas tiki, kad viskas, kas atsitinka gyvenime, atsitinka ne be priežasties: „Nauji santykiai parodo meilės vertę ir padeda suprasti, ko aš noriu gyvenime. Ar atsiras ta, su kuria norėčiau praleisti visą likusį gyvenimą? Tiesą sakant, aš nežinau“.
Neseniai aktorių ištiko ir dar viena skaudi tragedija. Po skyrybų su juo nusižudė buvusi jo draugė vizažistė Cathriona White.