Jolita Vaitkutė stebina išradingumu: pasipuošė apsaugine kauke iš česnakų

Jolita Vaitkutė/Asmeninio archyvo nuotr.
Jolita Vaitkutė/Asmeninio archyvo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2020-03-30 16:24
AA

Pasatarosiomis savaitėmis savadarbių apsauginių kaukių gamyba įgavo pagreitį: jas siuva kone kiekvienas, norėdamas bent kažkiek apsisaugoti nuo siautėjančio viruso. Kol vieni apsaugines kaukes gamina iš tekstilės medžiagų, menininkė Jolita Vaitkutė pristato savo išradimą – apsauginę kaukę, pagamintą iš česnakų.

Jolita Vaitkutė pasakoja, kad sukurti tokią kaukę sumanė pastebėjusi tendeciją šiuo metu gamintis kaukes iš ko papuola: senų kelnių, timpų ar kitų užsilikusių drabužių atplaišų.

„Dabar žmonės kaukes siuva iš įvairiausių medžiagų, o pasitaiko ir tokių, kurie mano, kad kaukės nepadės, kadangi geriausias ginklas prieš virusą – česnakas. Taigi, apjungiant šiuos du reiškinius, gimė „česnakinės“ kaukės idėja", – portalui Žmonės.lt pasakoja Jolita.

Menininkė tikino, kad šiuo sunkiu metu žmonės stengiasi apsisaugoti įvairiai, tačiau reikia nepamiršti, kad humoras yra daug stipresnis ginklas nei bet kokie česnakai.

Jolita Vaitkutė/Asmeninio archyvo nuotr.

„Norėjau į tai pažvelgti šmaikščiai ir pateikti kiek sarkastišką ir sutirštintą variantą. Visgi, reikia suprasti, kad česnakai mūsų neaspaugos, todėl turime imtis rimtesnių priemonių", – sako ji.

J. Vaitkutė teigia, kad savotiškame karantine yra jau penkis mėnesius, o kadangi yra introvertė, ši saviizoliacija jai nėra tokia baisi.

„Pirmiausia buvau darbo karantine, kadangi intesyviai dirbau savo studijoje, o kai jau buvau nusprendusi išvykti darbo reikalas, kelionės buvo atšauktos, o valstybėje paskelbtas tikrasis karantinas. Jau penkis mėnesius beveik neišeinu iš namų, todėl man tai nėra neįprasta, tačiau neslėpsiu, kad gatvėse slogi tyla – neramina".