Jonas ir Simona Nainiai po savo stogu priėmė ukrainietę su vaikais: „Taip gera su jais“
Daugybė lietuvių neliko abejingi ukrainiečius ištikusiai tragedijai, kuomet milijonai žmonių dėl Rusijos pradėto karo buvo priversti gelbėti gyvybes ir bėgti iš savo gimtosios šalies. Į Lietuvą atvykusius pabėgėlius žmonės apgyvendina ne tik laisvuose savo būstuose, bet priima gyventi kartu po stogu. Taip padarė Jonas Nainys su žmona Simona.
Penktadienį Jonas Nainys-Jovani 15min studijoje pristatė savo naujausią singlą „Better Without You“. Kalbėdamas apie dainą jis aptarė ir šių dienų aktualijas bei pagalbą karo nualintai Ukrainai.
Jonas su žmona Simona Naine neseniai įsikėlė į naujus erdvius namus, todėl, kaip teigė, abu nė kiek nesuabejoję nusprendė juose apgyvendinti trijų asmenų šeimą iš Ukrainos. Ją rado per „Stiprūs kartu“ organizaciją. Kaip pasakojo, pamatę skelbimą, susižvalgė su Simona ir iš karto nusprendė – pildom.
Tuo metu Nainiai buvo iškeliavę į kalnus, todėl pažymėjo dienas, kuriomis jau bus namuose. Vos tik grįžo – jiems paskambino, o kitą dieną kartu važiavo parsivežti naujų gyventojų.
„Turime didelius namus, kuriuose vietos užteks visiems. Ketvirtadienį nuvažiavau paimti labai mielos moters su dviem paaugliais vaikais. Vakarą ir dieną skyrėme susipažinimui. Vaikščiojome po miestą, nuvežiau į „Naktinį avilį“, kad parodyčiau, kaip mes įsikūrę, ką veikiame.
Jiems labai patiko matyti Ukrainos vėliavas, kurių yra visur – Senamiestyje, tame pačiame „Naktiniame avilyje“. Daug kur užrašyta „Путин-гавно“ (Putinas-šūdas – red. past.). Jie filmavo ir fotografavo, siuntė savo giminaičiams, likusiems šalyje. Jaučiau jų dėkingumą ir nuostabą, kai pirmą kartą atvažiavę į Vilnių, visur matė mėlyną ir geltoną.
Per daug nesinori kalbinti apie karą ar klausti, kaip jie laikosi, bet jie vis tiek pasakoja. Norisi juos įtraukti į visai kitokią realybę, tad kiek galime, visi prisidedame ir bandome juos užimti“, – 15min studijoje pasakojo J.Nainys.
Jonas tikino dar nežinantis, kuriam laikui ukrainiečiai pas juos gyvens. Spėja, kad mėnesiui.
„Su Sima bandėme įsivaizduoti, kas būtų, jeigu mums taip nutiktų. Net nekilo minčių apie privatumą, kad atsibos ar nepatiks. Visas tas emocijas ir įsivaizdavimus bei savo ego iš viso padėjau į šoną. Šioje vietoje tikrai labai norisi jiems padėti. Ar pinigais, ar apgyvendinimu. Mes tą laikotarpį būsime kartu, skirsime dėmesio, finansinę pagalbą, galų gale, maisto.
Vakar buvome parduotuvėje, sakiau, aš labai noriu išmokti gaminti ukrainietiškus barščius. O mama su dukra kaip tik labai skaniai gamina. Vakar juos virėme. Aš esu sriubų maniakas, tad stebėjau procesą, o kitą kartą, sakiau, kad užsirašysiu pilną receptą. Gavosi labai skanūs barščiai. Šiandien, tikriausiai, gaminsime Kyjivo kotletą. Noriu išmokti jų tradicinių patiekalų, o jie, sakė, kad nori išmokti lietuviškų“, – 15min kalbėjo atlikėjas.
Pora pripažįsta, kad gera matyti jau besišypsančius svečius.
„Mūsų namai yra erdvūs ir dideli. Gera matyti, kaip svečiai vaikštinėja su šypsena. Parodžiau ir vyrų kambarėlį, įjungiau jų sūnui pažaisti „Play Station“. Vakar žiūrėjome visokius filmus.
Simona nekalba rusiškai, tai tenka pavertėjauti, bet susikalbame. Baisūs dalykai vyksta Ukrainoje, tad mažiausia, ką galime padaryti, yra užmiršti visokius savo įsivaizdavimus, kaip patogiai norime gyventi, ir šiek tiek kurį laiką susispausti bei padėti žmonėms. Ta empatija, supratimas ir pagalba daro pasaulį gražesnį. O pradėti reikia nuo savęs. Mano filosofija tokia buvo visada.“
Anot jo, lietuvių vienybė šiuo klausimu parodė, kokia esame graži tauta. Jis spėja, kad taip gali būti dėl to, jog ir patys turėjome panašią istoriją. Be to, Jonas tikina, kad ir pats vien tik iš pokalbių su ukrainiečių šeima jis gauna daug geros energijos.
„Čia kalbame ne apie materialią naudą, o apie susipažinimą su kitais žmonėmis. Per vieną vakarą susiradome draugus. Galbūt po visų baisių dalykų galėsime važiuoti pas juos, draugauti šeimomis. Taip gera su jais būti, gaunu daug emocijų, net nematuoju“, – sakė Jonas Nainys.