Jonas Valančiūnas – apie savo knygą: „Jei ji įkvėps bent vieną jaunuolį, būsiu patenkintas“

Lino Kunigėlio knygos „Jonas Valančiūnas. Su kamuoliu paskui svajonę" pristatymas / Pauliaus Peleckio / „ŽMONĖS Foto" nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

„Reikia daug dirbti, nieko naujo nepasakysiu“, – taip į klausimą apie sėkmingos karjeros receptą atsakė krepšininkas Jonas Valančiūnas. Grįžęs atostogų iš Jungtinių Amerikos Valstijų Jonas šiandien Vilniaus krepšinio mokykloje pristatė vaikams ir jaunimui skirtą, žurnalisto ir krepšinio komentatoriaus Lino Kunigėlio parašytą knygą „Jonas Valančiūnas. Su kamuoliu paskui svajonę“.

Įkvepiančią knygą vaikams ir paaugliams išleidusi leidykla „Alma littera“ pristatymą surengė toje pačioje mokykloje, kurioje Jonas pradėjo savo karjerą. Knygos pristatyme dalyvavo ir antrasis Jono treneris Gintautas Regina.

Per knygos pristatymą Jonas prisipažino, kad buvo šiek tiek nustebęs, kai išgirdo, jog apie jį norima išleisti knygą. Tačiau jis sutiko, kai sužinojo, kad knyga bus skirta vaikams ir dalis lėšų už ją keliaus į Jono Valančiūno fondą, kuris dienos centre rūpinasi beglobiais vaikais ir paaugliais.

Lino Kunigėlio knygos „Jonas Valančiūnas. Su kamuoliu paskui svajonę" pristatymas / Pauliaus Peleckio / „ŽMONĖS Foto" nuotr.

„Žinojau, kad Linas viską padarys gerai“, – per knygos pristatymą sakė Jonas Valančiūnas, gyvenimo istoriją patikėjęs savo fondo vadovui Linui Kunigėliui. O šis pasakojo, kad jam tekę pakalbinti apie dešimt Joną gerai pažįstančių žmonių. Su Jonu jis kalbėjo tik tuomet, kai surinko visus interviu.

Knyga „Su kamuoliu paskui svajonę“ išėjo smagi ir atvira. Nei Linas, nei Jonas neabejoja, kad ji sudomins ir jaunus žmones, ir visus tuos, kurie sekė krepšininko kelią ir jo karjerą. Taip atrodė ir per knygos pristatymą – jaunieji krepšininkai drąsiai klausė klausimų, kurių suaugusieji paklausti kartais nedrįsta. „Kaip tu jauteisi, kai Toronto „Raptors“ tave iškeitė į Memfio „Grizzlies“? „Kokios buvo tavo sunkiausios rungtynės?“ „Ką manai apie Lebroną Jamesą?“ „Kokioje komandoje norėtum žaisti, jei galėtumei rinktis?“

Lino Kunigėlio knygos „Jonas Valančiūnas. Su kamuoliu paskui svajonę" pristatymas / Pauliaus Peleckio / „ŽMONĖS Foto" nuotr.

Jonas klausimais nesipiktino, nuoširdžiai atsakinėjo, o paskui ilgai dėliojo autografus knygose.

Paklaustas, kokiais trimis žodžiais apibūdintų savo knygos herojų, Linas Kunigėlis ilgai negalvojo. „Jonas – paprastas, patikimas ir turintis gerą humoro jausmą“, – jis sakė.

Knygą apie save Jonas šiandien ir pats pirmą kartą laikė rankose. „Dabar teks perskaityti“, – šypsojosi vienas geriausių šalies krepšininkų.

 

Knygos „Jonas Valančiūnas. Su kamuoliu paskui svajonę" pristatymas (39 nuotr.)
+33
Skaitykite daugiau