Jonava įžiebė „Auksinę girią“ ir didžiausią miesto eglę: šventėje – ir Monika Linkytė

Jonavos Kalėdų eglės įžiebimas / Jonavos kultūros centro nuotr.
Jonavos Kalėdų eglės įžiebimas / Jonavos kultūros centro nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2023-12-02 08:00
AA

Pirmąją žiemos dieną Jonavoje sušvito gausybė žiburių. Jonaviečiai ir miesto svečiai, susirinkę į Kalėdų eglės įžiebimo šventę „Uždegam Kalėdas“ kartu su voveraitėmis Tinde ir Rinde kalbino auksinę gilę, stebėjo kalėdinius vaikų pasirodymus, šoko ir dainavo šventiniame koncerte.

Visas Lietuvos Kalėdų egles galite pamatyti ČIA.

Jonavos kultūros centro surengtoje šventėje pasirodė unikalus jonavietiškas personažas Žibinčius, Jonavos kultūros centro popgrupė „Natukai“, šiuolaikinio šokio grupė „Contempo“, šokio mokyklos „Melgė“ balerinos, solistė Elvija Zvicevičiūtė. Miesto meras Mindaugas Sinkevičius, vairuodamas didžiule dovana puoštą automobilį, į šventę atvežė ir patį Kalėdų Senelį.

Visi kartu, sušukdami burtažodį ,,Uždegam Kalėdas!“ jonaviečiai įžiebė pagrindinę, auksu tviskančią miesto eglę bei jos prieigas saugančių miško gyvūnų skulptūras. Tuo metu Krašto muziejuje vyko vaško žaisliukų liejimo dirbtuvės, veikė kalėdinis paštas, o po eglučių miestelį važinėjosi kalėdinis traukinukas. Šventę savo balsu papuošė šių metų „Eurovizijos“ dalyvė Monika Linkytė.

Jonavoje įžiebta auksu tviskanti Kalėdų eglė (86 nuotr.)
+80

Šventės organizatoriai kvietė susirinkusius išmėginti šventinį maršrutą po Jonavą pėsčiomis, aplankant ne tik pagrindinę eglę ir eglučių miestelį, bet ir stabtelint Krašto muziejaus kiemelyje, kur norus pildo bronzinis Jonvabalis, o senovines roges tempia švytintis elnias, pasigėrint žėrinčiu pėsčiųjų tiltu, žaviąja Joninių slėnio eglute, pasisveikinant su senamiestį serginčiu Žibinčiumi ir aplankant šalia Jonavos Šv. Apaštalo Jokūbo bažnyčios įkurdintą Betliejaus prakartėlę. Žinoma, šią kelionę bus galima išmėginti ne tik šiandien, bet visą šventinį laikotarpį, tad Jonava laukia svečių!

Jonavos kultūros centras dėkoja už bendradarbiavimą kuriant šventę Jonavos rajono policijos komisariatui, savivaldybei ir viešosios tvarkos skyriui bei miesto seniūnijai.

Režisierė Ieva Kuodelytė-Saudargienė