Jubiliejaus koncertus „Rondo“ užbaigė ugnies šou, gerbėjų šokiais ir gėlių jūra

Kaune „Rondo“ užbaigė jubiliejaus koncertų turą / Elijaus Kniežausko nuotr.
Kaune „Rondo“ užbaigė jubiliejaus koncertų turą / Elijaus Kniežausko nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2017-12-16 21:10
AA

Dvigubą jubiliejų – asmeninį 60-metį ir kūrybinį 45-metį – šįmet švenčiantis Aleksandras Ivanauskas-Fara ir grupė „Rondo“ šeštadienį trankiai, aistringai ir jaukiai Kauno „Žalgirio“ arenoje baigė koncertinio turo „Rondo gyvai“ kelionę per Lietuvos didžiąsias arenas.

„Tiek gėlių iki šiol niekada nesu gavęs. Tikrai. Ar reikėjo?“ – kuklinosi muzikinės šventės kaltininkas, sulaukęs glėbių puokščių iš atėjusiųjų pasiklausyti jo dainų.

Ypatingą atmosferą, kurią pajuto į areną sugužėję tūkstančiai dešimtmečius gyvuojančio kolektyvo gerbėjų, scenoje kūrė trylika profesionalių muzikantų. Tarp jų – gerai žinomas gitaros virtuozas Tomas Varnagiris, saksofonistas Tomas Botyrius, bosistas Tomas Maslauskis, klavišininkas Raimondas Dauginas, būgnininkas Robertas Mankus ir perkusininkas Pranas Grišmanauskas. Keturių pritariančiųjų vokalisčių gretose – „Božolė“ choro atlikėjos ir jų vadovė, Faros dukra Jurga Liukaitienė.

Pro publikos akis nepraslydo tai, kad šįkart šventės kaltininko kaklo nepuošė jo įprastas aksesuaras – gitara. A Ivanauskas-Fara patikino apgalvotai nusprendęs turo metu nemuzikuoti, o dėmesį sutelkti į dainavimą.

Kaune „Rondo“ užbaigė jubiliejaus koncertų turą / Elijaus Kniežausko nuotr.

Dar vienas jo noras buvo koncerte laiko skirti ir kartu jame pasirodyti sutikusiems savo sričių virtuozams. Pasak A. Ivanausko-Faros, būtų nesuprantama, jei publika neturėtų galimybės išgirsti tokių meistrų, kaip T. Maslauskas, T. Botyrius, R. Mankus, P. Grišmanauskas ar kiti solo numerių.

Koncerte vienas po kito keitėsi kūriniai, kurių žodžius mintinai moka visa Lietuva. Susirinkusieji kartu su atlikėju traukė dainas „Aukštumos“, „Margarita“, „Sudie, Eliza“, „Egle, mano Sese“, „Palauk, sustok“, „Laukų gėle“, „Rytas perone“, „Su tavim“, „Pelenė“. Būtent po pastarojo kūrinio iki tol gan ramiai koncerto klausiusi publika kilo iš savo vietų ir ėmė šokti. Ne kartą koncerto metu Fara mikrofoną perleisdavo gerbėjams – susirinkusieji tekstus traukdavo pilnu balsu.

Kaune „Rondo“ užbaigė jubiliejaus koncertų turą / Elijaus Kniežausko nuotr.

„Šita daina yra viena mūsų mėgstamiausių. Norime ja su jumis pasidalinti. Juk žodžius tikrai žinote“, – pristatydamas „Rebelheart“ hitą „Kelias pas tave“ sakė „Rondo“ lyderis.

Jis į 24 kūrinių programą įtraukė ir daugiau kolegų dainų – „Hiperbolės“, Gintarės Karaliūnaitės, „Rebelheart“ bei Gyčio Paškevičiaus.

Nors Aleksandrui ir „Rondo“ šalies arenos – ne naujiena, jose jau yra grota ne sykį ir ne dešimt, šis turas buvo rimtas iššūkis. „Nors pirmiausia, turbūt, iššūkis – ne arena, o 60 metų. Juk tiek metų būna vieną kartą gyvenime. Nežinai, kiek tų arenų dar likę“, – juokiasi Fara, kartu švenčiantis ir 45 metų scenoje sukaktį. Būdamas vos 15-os jis jau vedė šokius Kaune ir grojo moksleivių estradiniame ansamblyje!

Per daugiau nei 30 metų, praleistų su „Rondo“, A. Ivanauskas spėjo apvažiuoti visą pasaulį. Jie koncertavo JAV, Kanadoje, ne vieną kartą sugrojo Airijoje, Anglijoje, Norvegijoje, Danijoje, pusmetį buvo nuleidę inkarą Jungtiniuose Arabų Emyratuose. Gastrolės per Lietuvą irgi buvo begalinės. „Jei per mėnesį namuose praleisdavai savaitę, tai jau neblogai… Per tą laiką užaugo mano trys vaikai. Kai ką spėjau pamatyti augantį, kai ko – ir nelabai. Bet dabar labai gerai matau, kaip auga mano keturi anūkai“, – sako Fara.

Kaune „Rondo“ užbaigė jubiliejaus koncertų turą (59 nuotr.)
+53