Jubiliejinėse „Bliuzo naktyse“ – „Vieno žmogaus scena“, kurioje gali groti ir tu!

Bliuzo naktų akimirka / Organizatorių nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Dėl savo nuotaikos, charakterio ir pasiutimo gerai žinomas festivalis „Bliuzo naktys“ šiais metais ne tik teoriškai švenčia gimtadienį, bet iš tiesų siūlo ypač didelės apimties renginį, kuris truks visą savaitgalį. Kiekvienas žmogus-orkestras nuo šiandien gali dalyvauti festivalio konkurse ir pelnyti galimybę nemokamai atvykti į „Bliuzo naktis“ ir pagroti Vieno žmogaus scenoje.

Festivalis „Bliuzo naktys“ visus 25 metus kūrė ne tik savo istoriją, bet ir bendrą vėliau Lietuvoje atsiradusių festivalių kultūrą. Lietuviškojo Vudstoko dvasia, pasklidusi po Lūksto ežero pakrantę, įkvepia išsivaduoti nuo kompleksų, atsipūsti, susikurti savo festivalinį įvaizdį, leisti sau pakvailioti. O festivalis susirinkusiems vis pasiūlo ką nors išskirtinio.

Jei pirmosios „Bliuzo naktys“ skambėjo 200 žmonių draugijoje, grojo vien lietuvių muzikantai, o viskas vyko Pašiūrėje, tai praėjus 25 metams jau galima įvertinti, kaip užaugo šis festivalis: dabar čia atvyksta tūkstančiai, pagrindinėje scenoje pasirodo atlikėjai iš 9 pasaulio šalių, o ir scenų jau trys.

Būtent šiais metais, jubiliejaus proga, „Bliuzo naktų“ organizatoriai nusprendė pastatyti vieną scenų visiems bliuzistams žinomoje lokacijoje – prie legendinio ąžuolo.

„Ta vieta turi savo aurą. Ten visada skamba gitaros, bet kuriuo paros metu. Neabejoju, kad kai kurie festivalininkai, atsidūrę prie ąžuolo, per visą savaitgalį taip ir nenueina iki didžiosios scenos, nes nebūtinai kiekvienam reikia pasiklausyti užsienio svečių, kai kurie tiesiog nori pabūti su chebra ir patys pagroti, – sako festivalio organizatorius Algirdas Barniškis-Blėka. – Todėl šiais metais mes prie ąžuolo pastatysime Vieno žmogaus sceną, o dabar skelbiame konkursą: reikia užsiregistruoti „Bliuzo naktų“ interneto puslapyje ir prisegti vienos savo atliekamos dainos vaizdo įrašą: http://bit.ly/2rmcJPb. Tie, kas sėkmingai įveiks atranką, į festivalį galės patekti nemokamai, nes jie oficialiai jau bus dalyviai. Jokie ypatingi reikalavimai muzikantams nekeliami: jeigu tu 25 metus važiuoji į „Bliuzo naktis“, tai tu jau išmokai groti!“

Organizatorius prisimena, kad 2008-aisiais festivalyje „Bliuzo naktys“ net buvo surengtas gitarų paradas – tuomet bet kuris festivaliautojas, atvykęs su gitara, galėjo prisidėti prie bendro rekordo. Kitais metais „bliuzuose“ buvo sukurta rekordinio pločio „lova“ – joje tilpo keli šimtai žmonių. Rekordų pasiekė ir magiškosios „bliuzasriubės“ virėjai: festivaliautojams jie yra pagaminę ne vieną vonią žuvienės.

Išskirtinę organizatorių šilumą jaučia ir festivaliautojų keturkojai: jie visuomet laukiami „Bliuzo naktyse“ kartu su savo šeimininkais, patys dalyvauja azartiškose šunų lenktynėse, gauna vaišių.

Tai yra bene pats geranoriškiausias tokio dydžio festivalis, kuriame visi pasirūpina vieni kitais. Antai dainininkė Arina prisimena metus, kai kilusi liūtis visus perkošė iki paskutinio siūlo – tuomet žmonės vieni su kitais dalinosi sausomis kojinėmis ar marškinėliais.

Kita vertus, šis festivalis patrauklus bet kokiu oru: daugelis iki šiol atsimena viena didele purvo vonia virtusią 2007-ųjų „bliuzų“ aikštę, kurioje visi šoko, taškydamiesi lyg maži vaikai. O štai 2015-aisiais, kai danguje nebuvo nė debesėlio, „Mood Sellers“ dūdų orkestras surengė improvizuotą koncertą Lūksto ežere, ir į jį akimirksniu įsitraukė tūkstančiai festivaliautojų.

Šiais metais jubiliejinės „Bliuzo naktys“ vyks liepos 7-8 dienomis su 14-os lietuvių žvaigždžių orkestru, puodais grojančiais ar iš gitarų į taikinius šaudančiais amerikiečiais, kitados „Euroviziją“ laimėjusiu estu, bliuzuojančiu kovos menų meistru iš Jungtinės Karalystės, „Voice of America“ atrastu talentu ir daugeliu kitų charizmatiškų svečių. Festivalio bilietus galima įsigyti bliuzonaktys.lt.

Skaitykite daugiau