Omerta: „Mokau savo dukrą, kad turinys yra svarbiau už gražų viršelį“
Dukrą auginantis reperis Julius Podlipajevas-Omerta pasidalijo auklėjimo patirtimi. Vyras neslepia, kad kalbėjimas su vaiku reikalauja daug kantrybės ir pastangų. Jis taip pat prisipažįsta nepritariantis fizinėms bausmėms.
Žinomas dainininkas prakalbo ir apie kitą opią problemą – patyčias. Jis teigia, jog norėtų, kad internetiniai komentatoriai būtų baudžiami ir atskleidė priežastis, kurios jį paskatino organizuoti renginį prevencijai prieš šį paplitusį reiškinį.
Kai nusprendžiau rašyti straipsnį apie vaikų auklėjimą ir apie dabartines jaunimą kamuojančias problemas, pirmas žmogus apie kurį pagalvojau – reperis Julius Podlipajevas-Omerta.
Jo organizuojamas projektas „Hype’ink be patyčių“ mane nuoširdžiai sudomino ir ne todėl, kad patyčios yra aktuali tema, o todėl, kad jis tai darė nesiekdamas iš to pasipelnyti. Julius teigė, kad veiksmų imtis jį paskatino statistika žmonių, kurie dėl patirtų patyčių savo noru pasitraukė iš gyvenimo.
„Skaičiai yra šokiruojantys ir apie tai reikia kalbėti daug, garsiai ir drąsiai“, – sakė J. Podlipajevas.
„Hype’ink be patyčių“ renginys buvo organizuojamas kartu su JAV ambasada bei Lietuvos vaikų ir jaunimo centru. Visa komanda vyko į penkis Lietuvos miestus, kurie patenka į statistinį miestų, kuriuose labiausiai paplitusios patyčios dešimtuką.
Į konferenciją iš JAV buvo atvykęs ir repo atlikėjas Wordsmith. Jis su moksleiviais kalbėjosi apie jausmus ir išgyvenamas emocijas.
Julius pabrėžė, kad jaunimas kiekviename mieste labai skiriasi, tačiau žmonės paliko jam didelį įspūdį: jie tampa sąmoningesni, puikiai komunikuoja ir nebijo viešai kalbėti apie asmenines patirtis.
Reperiui atrodo, kad internetinė erdvė – skatina patyčias. Kiekvienas gali išlikti anonimu ir neprisiimti atsakomybės už pasakytus žodžius. J. Podlipajevas viliasi, kad už įžeidžiančius komentarus internete ateityje bus baudžiama.
„Kibernetinės patyčios atskleidė, kokia mūsų visuomenė yra ligota“, – teigė Omerta ir pridūrė, jog ši problema neturi amžiaus cenzo.
Kalbėdamas apie dukrą Paulą Julius šypsosi ir džiaugiasi, kad ji paveldėjo jo emocinį intelektą.
Ji žino kas yra atjauta ir supranta, kad smurtas bet kokiose jo apraiškose yra blogai. Tuo pačiu jis dukrą moko būti drąsia.
J. Podlipajevas prasitarė, jog niekada netaiko fizinių bausmių, nes tai yra kraštutinumas, kurio negalima peržengti. Su vaiku reikia kalbėtis, dažniausiai tai užtrunka ilgiau, bet reikia išsiugdyti vidinę kantrybę ir suvokti, kad vaikai mąsto ir dalykus supranta kitaip nei suaugę.
„Neabejoju, kad vaikai žaidžia taip, kaip gyvena jų tėvai. Aplinka daro didžiausią įtaką vaiko, paauglio ir net suaugusio žmogaus raidoje“, – sakė J.Podlipajevas.
Pokalbio pabaigoje atlikėjas moksleiviams palinkėjo surasti savo kelią ir drąsiai siekti užsibrėžtų tikslų bei pakvietė dalyvauti jaunimo festivalyje „Vibelift“, kuris, anot jo, bus tikra emocijų bomba.