Juostinis fotoaparatas Virgilijui Usinavičiui atnešė pergalę: įamžinęs atlaidus laimėjo konkursą

Virgilijaus Usinavičiaus fotgrafijų serija „Atlaidai“
Virgilijaus Usinavičiaus fotgrafijų serija „Atlaidai“
Pranešimas spaudai
Šaltinis: Žmonės
2021-07-05 18:20
AA

Baigėsi projekto „Religijos ir įsitikinimų laisvė Lietuvoje: įveikiant stigmatizaciją ir netoleranciją“ fotografijų konkursas. Nuotoliniu būdu dirbusi komisija atrinko geriausiųjų trejetuką, tarp kurių – fotografas Virgilijus Usinavičius.

Į konkursą buvo pateikta bemaž 200 darbų, sukurtų per pastaruosius, pandeminius, metus. Atsižvelgiant į šias aplinkybes vienas vertintojų, Jonas Staselis, pasidžiaugė, kad fotografai rado būdų save realizuoti net ir tada, kai regis viskas buvo uždaryta, nevyko jokie renginiai.

Komisijos nariai darbus atrinkinėjo nuotoliniu būdu, nesitardami tarpusavyje. Jie skyrė balus ir per kelis turus buvo išrinktas nugalėtojų trejetukas.

Virgilijaus Usinavičiaus nuotrauka iš fotgrafijų serijos „Atlaidai“

Pirmoji vieta atiteko Virgilijaus Usinavičiaus nuotraukų serijai, kurioje vaizduojami atlaidai. Nuotraukos darytos pernai, o pats autorius pripažino, kad jas kūrė dvi dienas – Kryžių kalno atlaiduose ir Žemaičių Kalvarijoje.

V.Usinavičius nėra naujokas šioje temoje, autorius jau kelerius metus savo laiką skiria fiksuodamas nuotraukas religijų tema. Yra pelnęs pripažinimą laimėdamas „Auksinį kadrą“ Lietuvos spaudos fotografų konkurse

Virgilijaus Usinavičiaus nuotrauka iš fotgrafijų serijos „Atlaidai“

Laureato nuotraukos darytos juostiniu, panoraminiu fotoaparatu. Todėl ne retas žiūrovas pagalvoja, kad jos yra dirbtinai sujungtos, nes visos yra horizontalios ir pakankamai plataus formato. Tačiau, tai tik iliuzija, visos jos kurtos išskirtinai analoginiu būdu, nenaudojant jokių specialiųjų efektų ar kompiuterio pagalbos.

Paklaustas kodėl nesirenka skaitmeninio fotoaparato V.Usinavičius atviras: „Nustojau ir telefonu fotografuoti, su „skaitmena“ turi galimybę daryti daug kadrų, daug pakartojimų, paskui juose pasimeti. Fotografuodamas į juosteles turi tam tikrą kadrų kiekį, juosta ne begalinė. Mąstai kada spausti užrakto mygtuką, ką fotografuoti, o ko ne. Fotografuoji konkretų darbą. Jeigu žiūrėdamas negatyvus pamatai, kad nepataikei, vadinasi kitą kartą labiau teks galvoti“.

Virgilijaus Usinavičiaus nuotrauka iš fotgrafijų serijos „Atlaidai“

Norintys gyvai išvysti kitus Virgilijas darbus tą gali padaryti medinėje Kernavės koplytėlėje. Joje šiuo metu eksponuojama 7 darbų paroda.

Antrosios vietos laimėtoju tapo Ramūnas Danisevičius, kuris nufotografavo kunigą Ričardą Doveiką statomoje bažnyčioje.

Virgilijaus Usinavičiaus nuotrauka iš fotgrafijų serijos „Atlaidai“

Alfredas Pliadis tapo trečiuoju laureatu. Jis įamžino Rasos šventės Rumšiškėse akimirką. „Pandemija sunkino šios, gilias tradicijas turinčios šventės vyksmą. Tačiau entuziastai šventė tikrai nuoširdžiai“, – sakė A.Pliadis.

Pasibaigus konkursui 40 geriausiųjų konkurso darbų įgis materialų pavidalą parodos forma, kuri keliaus po skirtingas Lietuvos vietas.

Virgilijaus Usinavičiaus fotgrafijų serija „Atlaidai“ (10 nuotr.)
+4